לפרו נשאר המאצ'ו פיצ'ו

קופה אמריקה: אחרי חצי ראשון מאופס, פרץ חואן ריקלמה את הסכר הפרואני עם שער נהדר ומאז ארגנטינה לא עצרה עם 0:4 גדול. פרו תתנחם בפלא העולם שלה

יום שני 09 יולי 2007
שקד רובין
פרו הגיעה למשחק בידיעה שהיא נבחרת נחותה מיריבתה ותכנית המשחק שלה היתה ברורה -הסתגרות בהגנה ויציאה למתפרצות, בתקווה לגנוב גול במקרה הטוב ובמקרה הרע לגרור את המשחק לפנדלים.

התכנית הזו עבדה מצויין בחצי הראשון וארגנטינה בקושי סיכנה את השער, פרט להזדמנות וחצי של מסי. אך מבצע אישי של חואן רומן ריקלמה בפתיחת המחצית השנייה פתח את הסכר של פרו וכמו שבדרך-כלל קורה במשחקים מסוג זה אחרי הראשון באים עוד ועוד.

ארגנטינה בחצי שני נהדר, שטפה את המגרש ועלתה בזכות לחצי הגמר אחרי שכבשה את הרביעייה השלישית שלה בטורניר מתוך ארבעה משחקים.

פרו, לעומת זאת , תראה את חצי הגמר בטלוויזיה (אם יש לה יס כמובן) ואולי תתנחם בעובדה שהמאצ'ו פיצ'ו נבחר אתמול לאחד משבעת פלאי עולם ושלארגנטינה אין אחד כזה (אם לא מחשיבים את מסי).

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה

טעות של היינצה, שאיבד כדור על סף הרחבה בדקה ה-2, כמעט ועלתה לארגנטינה ביוקר, אך גררו שחטף את הכדור בעט מעל השער.

בדקה ה-17 חדר מסי מצויין לרחבה ובעט לשער, הכדור פגע באקסייטה בלמה של פרו ומעל ידיו של בוטרון כשרק קורת שערו מנעה ממסי את שערו הראשון בטורניר.

לא חלפו שתי דקות ועוד מבצע ענק של מסי שחדר שוב לרחבה בסלאלום ובעט ברגל ימין, החלשה שלו, אך הפעם הכדור נעדף ע"י הגנת פרו עוד לפני שהגיע לשער.

בהמשך המחצית הראשונה לא היו אירועים משמעותיים כששתי הקבוצות לא משכנעות וכלל לא מסכנות את השער.

מחצית שנייה

בפתיחת המחצית השנייה החליף קרלוס טבס את דייגו מיליטו ולפתע כל המשחק של ארגנטינה השתנה. אחרי 2 דקות של משחק לקח חואן ריקלמה כדור 25 מטר מהשער התקדם עד לסף הרחבה ובעט מצויין ברגל שמאל, החלשה שלו, לפינה הימנית של בוטרון. 0:1 נהדר לארגנטינה.

שלוש דקות אחר-כך ארגנטינה כמעט והכפילה את התוצאה. חאבייר זאנטי הגביהה כדור מצויין לרחבה מצד ימין וקרלוס טבס היה שם בכדי להתעופף ולנגוח מצויין משלושה מטרים כשרק המשקוף מנע ממנו שער יפהפה.

בדקה ה-62 מצא ריקלמה במסירה גאונית את מסי לבד מול בוטרון, מסי לא התבלבל והשחיל בין רגליו של השוער בכדי לרשום בשעה טובה את השער הראשון שלו בטורניר ואת השער ה-70 בקןפה סה"כ. 0:2 ארגנטינה.

בדקה ה-75 גמרה ארגנטינה את המשחק. טבס פרץ לרחבה מצד שמאל והשאיר כדור מצויין למסי שבעט חזק מ-10 מטרים, בוטרון הציל גול אך לרוע מזלו ההדיפה שלו הלכה היישר לרגליו של חאבייר מסצ'ראנו שקבע 0:3 קליל מול שער ריק.

ארגנטינה שראתה את מכסיקו, יריבתה בחצי הגמר הקרב ובא, מבקיעה שישייה במשחק הראשון, החליטה שהיא גם רוצה עוד. בדקה ה-85 כבש ריקלמה את השני שלו במשחק והרביעי שלו בטורניר, אחרי שטבס השאיר אותו לבד ברחבה מול בוטרון. 0:4 מוחץ לארגנטינה.

בחצי הגמר הראשון ישחקו ברזיל ואורוגוואי (בלילה שבין שלישי לרביעי) ובחצי הגמר השני ישחקו כאמור ארגנטינה מול מכסיקו (בלילה שבין רביעי לחמישי).

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק