ישראל ניצחה את גרוזיה

אליפות אירופה עד גיל 21: הנבחרת של יעקב ג'ינו הובילה בפער גדול על הגרוזינים, אך ניצחה בקושי 74:81. ישראל עלתה למאזן של 2 נצחונות והפסד בבית רבע הגמר. ברביעי הנבחרת תפגוש את איטליה

יום שלישי 10 יולי 2007
מערכת TELESPORT
נבחרת העתודה של ישראל פתחה ברגל ימין את בית רבע הגמר באליפות אירופה הנערכת בגוריצה, סלובניה.

חניכיו של יעקב ג'ינו ניצחו כצפוי את גרוזיה במשחק הפתיחה בבית ו' 74:81 ושמרו על סיכוי להעפיל לחצי הגמר. ישראל תהיה חייבת לנצח מחר את איטליה המארחת כדי להמשיך לחלום על מקום בחצי הגמר, משימה קשה מאוד אך אפשרית.

על פי הפתיחה נדמה היה כי מצפה לחניכים של יעקב ז'ינו טיול ערב קליל, כשישראל הוליכה בפער של 12 נקודות כבר אחרי הרבע הראשון. משחק מצויין של יוגב אוחיון וטל דן סייעו עזרו לישראל לשמור על יתרון דו ספרתי ולהוליך 30:43 במחצית.

אולם התפנית הגיעה במחצית השנייה, כאשר גיורגי שמארדיני הענק התעורר ובסיוע של פראגלאביה ודידייה הגרוזינים צימקו את הפיגור לשש בלבד, 76:70 לישראל דקה וחצי לסיום המשחק ועשו המון דפיקות לב לז'ינו שלקח פסק זמן דחוף.

יוגב אוחיון המצויין (23 נקודות) העלה את ישראל ל-70:78 עם קליעות עונשין, אך הגרוזינים עשו 4 נקודות רצופות וצימקו שוב את הפער ל-4 בלבד. יוגב אוחיון, מי אם לא הוא הבטיח את הניצחון לישראל עם ליי אף שקבע את תוצאת הסיום, 74:81 לישראל.

שתי  הראשונות בכל בית עולות לחצי הגמר והנבחרות האחרות יתמודד במשחקי דירוג. עפ"י שיטת הטורניר לנבחרת יש כעת 2 נצחונות והפסד מכיוון שהיא סוחבת איתה את הניצחון על קרואטיה וההפסד נגד ספרד בשלב המוקדם. הניצחון על מקדוניה נמחק מכיוון שהמקדונים לא עלו לשלב הבא.

עוד בבית של ישראל נמצאות איטליה, ספרד, גרוזיה, קרואטיה ובולגריה, כאשר הנבחרת תפגוש מחר (רביעי) את איטליה ובחמישי את בולגריה. הנבחרת לא תתמודד נגד הנבחרות האחרות לאחר שכבר פגשה אותן בשלב המוקדם.

קלעו לישראל: יוגב אוחיון 23, טל דן 15, עומרי כספי 14.

קלעו לגרוזיה: פראגלאביה 14, דידיה 13, שמרדיני 10

צילום: אתר פיב"א

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק