שוב הוכח שהסבלנות משתלמת

"יוסי בניון התחיל את הקריירה שלו באירופה קצת מאוחר, אבל המאבקים הרבים חישלו אותו והביאו אותו למקום הראוי לו". זאב זלצר, האיש שלפני 11 שנה ניבא את ההצלחה של בניון, בטור מיוחד ל-telesport

יום רביעי 11 יולי 2007
זאב זלצר

"לפני 11 שנה אמרתי שיוסי בניון טוב יותר ממייקל אואן. זו לא הייתה נבואה כשאמרתי מה שחשבתי לפני 11 שנה, ואני גם חושב שיכול להיות שכבר בשלב מוקדם יותר אנשים היו יכולים לראות שצדקתי. בכלל, אם יוסי היה מתחיל את הקריירה האירופאית שלו קצת מוקדם יותר, הוא כבר היה מזמן בקבוצה ברמה של ליברפול, ואולי אף בקבוצה ברמה גבוהה יותר.

"בכל אופן, טוב מאוחר מאשר אף פעם לא. יוסי למד את הכדורגל האנגלי בשנתיים האחרונות בצורה טובה. עצם העובדה שהוא שיחק בקבוצה (ווסטהאם) שנאבקה כל פעם על משהו, חישלה אותו,  כמו שזה צפוי שהוא ייכנס למשבצת של גרסיה. שחקנים טובים תמיד מתחברים טוב עם שחקנים טובים ולכן היה לו יותר קל בליברפול. אני מאמין שיוסי יוכל להתחבר טוב לשחקנים של רפא בניטז. הוא גם אחד שיודע ליצור כימיה. זה בטבע שלו וגם שם הוא יתחבר לשחקנים האחרים. ואנחנו? אנחנו  נוכל להנות כל שבת מהביצועים שלו.

"עכשיו זה כבר ברור. יש קפיצה קדימה בכל הכדורגל הישראלי. שחקנים צעירים שלנו מבוקשים עכשיו ועוברים לאירופה. יש לנו הרבה יותר שחקנים אירופאים וזה נותן הכרה לרמת הכדורגל שלנו. למרות הציניים שבינינו, יש שחקנים טובים שיודעים להוכיח את עצמם. ככל שיהיו לנו שחקנים ברמות האלה של אירופה, גם הנבחרת שלנו תהיה ברמה הרבה יותר גבוהה.

"הבעיה שאין לנו אף פעם סבלנות, אבל מסתבר שהסבלנות מוכיחה את עצמה. כמו כולם אני מאחל לו הצלחה, אבל אני מאוד מקווה שהוא יגיע שם לשיא שלו. כי בהקשר הנבחרת, יש סיבה מדוע יוסי לא נתן עונה גדולה באנגליה. צריך לזכור שהוא לא היה בריא במאה אחוז בשנה האחרונה, כי הוא רצה לתרום לנבחרת ישראל.  ועכשיו יוסי יגיע למשחק מול אנגליה כשחקן ליברפול. נבחרת ישראל תתיצב מול אנגליה עם שחקנים מצ'לסי  וסגנית אלופת אירופה. תודו שזה אומר משהו".

זאב זלצר אימן את יוסי בניון בנבחרות הנערים והנוער בין השנים 1996 עד 2000.


תגובות

3

טלספורט בפייסבוק