עידן טל. המספרים אומרים הכל

בית"ר ירושלים מצרפת אליה את השחקן הכי חשוב בכדורגל הישראלי. המספרים של טל בשנים האחרונות עולים על כל דמיון בכדורגל הישראלי ואת מה שבחיפה למדו בעונה שעברה כדאי לאוהדי בית"ר לדעת

יום רביעי 11 יולי 2007
מתן שמי

עידן טל, הרכש החדש של בית"ר ירושלים, הוא ללא ספק אחד מהכדורגלנים הטובים ביותר שגדלו במדינת ישראל.  טל הוא ללא ספק גם מאלה שעשו את ההתקדמות עם השנים, התקדמות שהגיעה לשיאה במכבי חיפה, שם היה ללא ספק השחקן החשוב ביותר במערך של רוני לוי ולראיה יכולה להיות מוצגת הנפילה האדירה של חיפה מרגע שטל עזב אותה..

המספרים של טל בחיפה מדהימים. טל  זכה בחמישה  תארים בארבע השנים בהן שיחק במכבי חיפה, זאת בנוסף לזכיה בגביע המדינה במדי הפועל ת"א בשנת 2000.
 
טל החל את הקריירה במחלקת הנוער של הפועל ירושלים. כבר בגיל 20 הצליח השחקן הצעיר להעלות את הירושלמים לליגת העל, עם 31 שערים במשך שנתיים.

בהמשך הדרך, הגיע הקשר לחממה של מכבי פ"ת, כשנקנה בסכום שיא באותה תקופה של 120 אלף דולר. טל שיחק במכבי פ"ת במשך שלוש שנים, בסיומן הושאל להפועל ת"א איתה זכה בגביע המדינה.

ניסיונות ההצלחה באירופה לא התממשו בשביל עידן טל ולאחר ששיחק בשתי קבוצות מליגת המשנה בספרד ובאברטון האנגלית, החליט לחזור לארץ.

מהרגע בו נחת עידן בקריית אליעזר, הקריירה שלו, כאמור, רק פרחה. במשך ארבע עונות בהן שיחק במכבי חיפה, השיג הקשר שלוש אליפויות ושני גביעים, כשהוא מסיים את הקדנציה בחיפה עם עם 41 שערים ו- 27 בישולים.

גם במדי הנבחרת טל זכה להצלחה גדולה.בקמפיין האחרון תחת אברם גרנט,עידן סיים עם שער ושלושה בישולים. בסך הכל רשם טל 67 הופעות בנבחרת, בהן כבש 5 שערים. לכל מי שמזלזל כדאי למשל להזכיר קמפיינים כמו מוקדמות המונדיאל 98' אותם סיימו אייל ברקוביץ' וחיים רביבו ביחד עם 0 שערים ובישול אחד.
 
כאמור, להתפרקותה של מכבי חיפה בשנה החולפת, היה קשר ישיר בעזיבתו של עידן. בארבעת השנים בהן שיחק טל בחיפה ממוצע ההצלחה של הקבוצה עמד על יותר מ 70 אחוזים. ממוצע ההבקעה של הירוקים, עמד על 65 שערים לעונה, כשהיא סופגת רק 30 שערים.

לעומת זאת בעונה שעברה ללא עידן טל, מכבי חיפה סיימה עם מאזן אומלל של 52 אחוזי הצלחה. לזכותה הובקעו 45 שערים בלבד, כשהיא סופגת 39 שערים.

הצלחתו האדירה של עידן טל במכבי חיפה הייתה ברורה לעין, בעיקר בהשוואה למחליפו בקישור האחורי, חאבייר דירסאו. במשך 129 המשחקים בהן שותף דירסאו בעונותיו במכבי חיפה, הוא הבקיע בסך הכל חמישה שערים וסיים ללא בישולים.

כעת, בגיל 31, מגיע טל לאלופה מירושלים. ביחד עם החברים מחיפה {בנאדו וזנדברג} והצעירים המוכשרים של בית"ר, ינסה עידן להוביל את בית"ר בפעם הראשונה לליגת האלופות. המבחן הראשון של הרכש החדש יהיה ב 31 ביולי בקופנהגן. תוצאה טובה ומספר 11 החדש ייזכר לתמיד.

                          חיפה עם ובלי טל

 עונה           שערים טל  בישולים טל  שערים לקבוצה   תארים
2002/3**  6  5  75 גביע הטוטו
2003/4  5  5  54  אליפות
2004/5  13  2  65  אליפות
2005/6  6  8  65  אליפות וגביע הטוטו                
2006/7*  -  -  45  -

* טל שיחק באנגליה
** טל הגיע באמצע העונה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק