ארגנטינה בגמר. מול ברזיל

קופה אמריקה: מכסיקו עשתה לה חיים קשים אך בסופו של דבר ארגנטינה שוב עשתה זאת בסטייל, 0:3 מרשים והיא בגמר. ברזיל נכנסת לכוננות ספיגה

יום חמישי 12 יולי 2007
שקד רובין
לפני בערך שנה נפגשו ארגנטינה ומכסיקו בשמינית גמר המונדיאל בגרמניה. ארגנטינה הקיזה דם אך בסופו של דבר ניצחה. הלילה למכסיקו היתה הזדמנות לנקום אך היא פגשה את הארגנטינה של הקופה - קבוצה דורסנית ובעיקר ווינרית.

חניכיו של הוגו סאנצ'ז לא נפלו במחצית הראשונה מאילו של באזילה אך ממש לפני הבאזר היה זה גבריאל היינצה האפור שעם השפיץ של הנעל העלה את נבחרתו ליתרון. המחצית השנייה כבר היתה סיפור אחר. ארגנטינה השתחררה והכשרון שלה בא לידי ביטוי גם בתוצאה, שלא ממש משקפת את הבדלי הרמות במשחק.

ועכשיו, נגמרו כל המשחקים המוקדמים ואפשר להתפנות לדבר האמיתי. יום ראשון בחצות הלילה זה קורה. ארגנטינה מול ברזיל בגמר הקלאסי ובשיחזור של הגמר הגדול מלפני שנתיים. אז זה נגמר בפנדלים לטובת ברזיל בסיום מותחן גדול. הפעם זה הולך להיות לא פחות דרמטי.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה
ארגנטינה פתחה את המשחק טוב יותר כשמכסיקו נראית מעט מבולבלת. הבעיטה הראשונה לשער היתה שייכת לריקלמה שניסה את כוחו מ-20 מטר אך הכדור הלך למרכז השער וסאנצ'ז שוער מכסיקו קלט.

מכסיקו התחילה להיכנס למשחק והמצב הראשון שלה הגיע 8 דקות מהפתיחה כשקאצ'ו בעט מצויין מ-22 מטר אך הכדור חלף מעט מעל הקורה של אבונדאסיירי. בדקה ה-12 עצר אז'אלה בעבירה את נרי קסטיו בעמדה מסוכנת. רפא מארקז בעט לשמיים.

בדקה ה-20 הגיע קרלוס טבס למצב מסוכן אחרי שחטף כדור וחדר לרחבה בין שני מגינים מכסיקנים אך נאלץ לבעוט ברגל שמאל, החלשה שלו, והכדור הלך החוצה.

בדקה ה-35 ארגנטינה ניצלה בנס מספיגת שער. גווארדאדו במבצע אישי נפלא, עבר שני שחקנים ובעט מ-13 מטר כדור ששיפשף את הקורה ויצא החוצה.

בדקה ה-41 ארגנטינה החמיצה מצב מצויין אחרי דאבל פס נהדר בין טבס לריקלמה, כשהאחרון השאיר את חברו במצב קורץ ברחבה, אך טבס בעט הייישר לידיו של סאנצ'ז.

בדקה ה-44 נפסק כדור חופשי לארגנטינה כ-45 מטר מהשער של מכסיקו. ריקלמה סובב כדור ארוך ובין כולם דווקא גבריאל היינצה, המגן השמאלי, היה שם בכדי להקדים את סאנצ'ז עם השפיץ של הנעל ולקבוע 0:1 לארגנטינה ממש על סף המחצית הראשונה.

מחצית שנייה

10 דקות מפתיחת המחצית השנייה מכסיקו היתה קרובה מאוד להשוות. נרי קסטיו קיבל כדור מצויין ברחבה מרפא מארקז ומזווית מעט קשה בעט למשקוף השער של אבונדאסיירי.

בדקה ה-61 הגיע הרגע הגדול של המשחק. טבס מצא את מסי בצד ימין של הרחבה והגאון הקטן של ברצלונה הקשית באומנות מעל שוער מכסיקו בשביל לקבוע 0:2 לארגנטינה ולרשום מועמדות בכירה לשער הטורניר.

לא חלפו 4 דקות ומכסיקו מתפרקת. קרליטו טבס חדר לרחבה וכידרר לרוחבה עד שהוכשל. ריקלמה בעט פנדל מתחכם - אוסבאלדו סאנצ'ז זינק לפינה הימנית שלו וריקלמה בכדור קשתי למרכז השער רשם את שערו החמישי בטורניר. 0:3 והוא שני בטבלת מלך השערים אחרי רוביניו לו 6 שערים.

ארגנטינה הגיעה לעוד מספר מצבים טובים עד הסיום וגם גווארדאדו היה קרוב לשער ניחומים מן העבר השני, אך לבסוף לא היה שינוי בתוצאה. 

מכסיקו תלך הביתה עם ראש מורם אחרי טורניר מוצלח, לא לפני שתתמודד עם אורוגוואי על המקום השלישי בשבת. ארגנטינה תלך למלחמת עולם מול ברזיל בשיחזור הגמר מלפני שנתיים.

גמר הקופה אמריקה: ארגנטינה - ברזיל, יום ראשון בחצות (שידור ישיר ערוץ 5)

תמונות: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק