0

ראגבי: יום של הפתעות

שני משחקי רבע הגמר בגביע העולם בראגבי שנערכו הערב סיפקו שתי הפתעות מרעישות כששתי הפייבוריטיות הודחו. אוסטרליה נכנעה לאנגליה 10:12 בעוד צרפת הדהימה את ניו זילנד 18:20

שבת 06 אוקטובר 2007
מערכת TELESɐORT
רק לפני שבוע כל הפאבים באוסטרליה וניו זילנד ביקשו מיצרניות הבירה עוד הספקה לקראת חצי גמר גביע העולם בראגבי שהיה אמור להפגיש בין שתי המעצמות בסוף השבוע הבא. המשלוחים כבר יצאו והם גם יגיעו לחצי הכדור הדרומי לקאת סוף השבוע, רק אוסטרליה וניו זילנד שתי הפייבוריטיות לזכייה בגביע העולם בראגבי לא ישחקו בחצי הגמר שיערך בצרפת בשבת הבאה. 

מי שכן יהיו שם הם המארחת צרפת שגברה הערב 18:20 על ה"אול בלאקס" והאלופה אנגליה שהדיחה את ߙריבתה הגדולה אוסטרליה 10:12 ברבע גמר גביע העלום בראגבי שנערכו הערב.

אנגליה - אוסטרליה 10:12
עזבו אתכם מבקהאם, ג'וני ווילקינסון הוא הכוכב של אנגליה הערב, גם הערב. מי שהעניק לאנגלים את גביע העולם לפני ארבע שנים ۑשער שדה  מכמעט חצי מגרש הצליח הערב לנצח לבדו את אוסטרליה החזקה כשחבריו ממשיכים לייצר את הראגבי המכוער שהפך לכל כך משויך לנבחרת הזו. 

האנגלים פיגרו 3:0 כבר לאחר מספר דקות כאשר מורטלוק מעלה את הוואלביס ליתרון ראשון, שתי בעיטות עונשין של ווילקינסון העלו את האנגלים ל-3:6 לפני שלוקה טאקירי עשה טריי ומורטלוק הבקיע את ההמרה בכדי לעלות את האוסטרלים ל-6:10 במחצית. 

שתיים עשרה דקות בתוך המחצית השנייה הצליח ווילקינסון להבקיע את הטריי השלישי ולצמק ל-10:9 בעוד האוסטרלים המשߙכו לשחק לא בחכמה מול ההגנה האנגלית ולא הצליחה לעשות מהלכי התקפה ראויים. לבסוף זה עלה להם ביוקר כאשר ווילקינסון המיר עוד בעיטה שלו לנקודות והעניק לאנגלים את הניצחון הבלתי צפוי.

צרפת - ניו זילנד 18:20
אם ההדחה של אוסטרליהȠעוד מתקבלת איכשהו על הדעת הדחת המועמדת הבכירה לתואר ניו זילנד הגיעה כהפתעה גדולה. זו לא רק ההדחה אלא הדרך. האול בלאקס פתחו את רבע הגמר שלהם מול צרפת בסערה, כבר בדקה ה-19 הם הוליכו 0:10 מבעיטת עונשין של קארטר וטריי של מקאליסטר. קארטר עוד הוסיף ששלוש נקודותȠבבעיטה לפני שהצרפתים חתמו את המחצית הראשונה עם טרי של בוקסיס שהוריד ל-3:13.

שש דקות בתוך המחצית השנייה בוקסיס קבע 6:13 ובדקה ה-54 החל המהפך כאשר דוסאטואה הבקיע טריי ובוקסיס השווה בהמרה טובה ל-13:13. טריי של הניו זילנדים בדקה ה-63 נתן להם את הߙתרון בשנית 13:18 אך החמצת בעיטת ההמרה שבאה אחריו הפכה מאוחר יותר לקריטית.יאניק ז'וזיון כבש את הטריי לצרפתים אחד עשרה דקות לסיום והמרה מוצלחת של ז'אן באפטיסט העניקה לצרפתים את ניצחונם הענק, 18:20.

מחר יערכו שני רבעי הגמר הנותרים כשדרום אפۨיקה תשחק מול פיג'י וארגנטינה תתמודד מול סקוטלנד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק