פאר תפתח מחר מול פאצ'ק

הטניסאית הבכירה שלנו תתמודד מול הטניסאית בת ה-16 של אוסטריה בפתיחת משחקי גביע הפדרציה. לאחר מכן יתמודדו באמר ואובזילר שאמרה: אין כמו משחקי פדרציה

יום שישי 13 יולי 2007
אורן קורנפלד
נבחרת הפדרציה של ישראל תעלה מחר בלינץ להתמודדות החשובה ביותר של נבחרת נשים בטניס במפגש מול הנבחרת הקנדית על הזכות להעפיל לבית העליון הבכיר בגביע הפדרציה.

שחר פאר וציפי אובזילר, שתי הטניסאיות הבכירות של ישראל יתמודדו מול סיביל באמר ותאמירה פאצ'ק האוסטריות, כאשר כל אחת תפגוש את השנייה ואת המפגש ינעל משחק זוגות, בו ישחקו פאר וסמשנובה במשחק הפרידה הרשמי מהנבחרת.

היום נערכה הגרלת סדר המשחקים של ההתמודדות. מחר (13.00, שידור ישיר בערוץ הספורט) יעלו ראשונות פאר ופאצ'ק על משטח החימר בלינץ, כאשר לאחר מכן ייפגשו אובזילר ובאמר. ביום ראשון יתקיימו יתר שלושת המשחקים (פאר מול באמר, אובזילר נגד פאצ'ק, משחק הזוגות).

הנבחרת, שהגיעה לאוסטריה במפוצל, ערכה כבר מספר אימונים על המשטח, אך מזג האוויר לא איפשר את קיומו של האימון אמש והשחקניות ערכו אימון כושר בלבד.

אובזילר אמרה ל-TELESPORT על ההכנות וההרגשה לקראת המשחקים: "אין לי בעיה עם המשטח, כבר התרגלתי אליו בשבוע שעבר. ההרגשה נהדרת. אין כמו לשחק משחקי גביע הפדרציה, בטח ובטח בשלב שבו אנחנו נמצאות".

עם הסגל של הקפטן עודד יעקב נמנות גם אנה סמשנובה, שזהו משחק הפדרציה האחרון בו היא חלק מהסגל, ויוליה גלושקו הצעירה שתהיה בוודאי חלק בלתי נפרד מסגל הנבחרת בשנים הקרובות. השתיים ישמשו במשחקים כמחליפות.

גם הנבחרת האוסטרית אמורה לשתף רק את שתי הטניסאיות הבכירות. סיביל באמר (24 בעולם) בת ה-27 ותמירה פאצ'ק (35 בעולם) בת ה-16 נמצאות בכושר מצוין. למרות זאת, השתיים לא מצליחות להביא את הרמה שלהן ממשחקי היחידים למשחקי הזוגות, אחרי שהשתיים הובסו בסיבוב הראשון של ווימבלדון 6:0 ו-6:0 לדמנטייבה ופנטה. בזוגות ישחקו קלאפנר ומאוסבורגר, שתי השחקניות שמשלימות את הסגל.

עודד יעקב סיפר על ההכנות האחרונות: "שחר התרגלה למשטח אחרי המעבר מהדשא. הבנות מרגישות טוב וצפו באוסטריות מתאמנות. באמר ופאצ'ק בכושר מצוין ואני מעריך את הסיכויים כ-50-50. הכל יכול לקרות".

באמר עשתה התקדמות משמעותית השנה כאשר זכתה לראשונה בטורניר בקריירה כשלקחה את טורניר פטאיה, הטורניר בו זכתה בשנה שעברה פאר. הניצחון הגדול שלה היה השנה על סרינה וויליאמס ברבע גמר טורניר הובארט, אוסטרליה. 

פאצ'ק עשתה התקדמות מטאורית כשהתקדמה מהמקום ה-181 (תחילת השנה) למקומה הנוכחי, כשהיא רק בת 16 וחצי. באליפות אוסטרליה הפתוחה היא הגיעה מהמוקדמות לסיבוב השני בו נוצחה מול ורה זבונרבה.

פאר ובאמר נפגשו רק פעם אחת בקריירה כאשר בשנה בה זכתה פאר בפטאיה, היא ניצחה את האוסטרית בחצי הגמר 5:7 ו-3:6. אובזילר ובאמר עדיין לא נפגשו, כשגם לא נערכו מפגשים של הישראליות עם פאצ'ק עדיין. אגב, המאזן בין שתי הנבחרות בגביע הפדרציה עומד על 1:1 (שני המשחקים נערכו על משטחים קשים).

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק