פאר: תחושה של לפני היסטוריה

הטניסאית שלנו מרגישה טוב עם יתרון 0:2 במפגש הפדרציה מול אוסטריה: אם ננצח אפשר יהיה לחגוג היסטוריה בטניס הישראלי. אובזילר: מקווה שהמשחק שלי יהיה לנייר בלבד

שבת 14 יולי 2007
אורן קורנפלד

גם האופטימים הגדולים ביותר לא דמיינו שבסיום היום ראשון במשחקי גביע הפדרציה מול אוסטריה, נהיה ביתרון 0:2. למרות זאת, בנבחרת שומרים בינתיים על זהירות וחוששים משאננות.

קפטן הנבחרת, עודד יעקב לא יוצא היום בהצהרות ומסביר: "אני נותן לבנות כמה שעות של חגיגה, אבל כבר בערב נשב ונדבר כדי לתכנן את יום המחר. יש לנו יתרון 0:2", הוסיף "אבל אני יודע שהמפגש הזה לא גמור והניצחון לא מובטח לנו, מאחר וצריך לעלות מחר למגרש ולנצח כדי שההישג יושלם.

"ידעתי ששחר עדיפה על תמירה פאצ'ק", התייחס יעקב לניצחון הקליל של הישראלית הבכירה בשתי מערכות 4:6 ו-4:6, "אבל בכל זאת לא לקחנו את המשחק הזה כמובן מאליו. שחר הוכיחה שהיא יודעת לשחק עבור הנבחרת, ותאמינו לי שזה אחרת מאשר לשחק בטורניר יחידים כזה או אחר. לפאצ'ק יש עוד מה ללמוד והניסיון של שחר בא לידי ביטוי".

על הניצחון הקליל שהשיגה אובזילר על האוסטרית המדורגת 83 בעולם, אמר יעקב: "לגבי ציפי, נודה על האמת, קיבלנו מתנה כשהודיעו לנו שסיביל באמר חולה ולא תשחק. אמנם ציפי התכוננה כבר למעלה משבוע לבאמר ולמדה כל דבר שניתן עליה, אבל ברור שמאסבורגר היא שחקנית פחות טובה וציפי ניצלה את זה עד הסוף".

היום  ייערכו בעיירה לינץ שני משחקי יחידים ומשחק זוגות נוסף שעשוי להכריע את ההתמודדות. למרות המחלה של באמר, הטניסאית האוסטרית הבכירה, עדיין לא ידוע אם היא תשחק או לא: "אני עדיין לא יודע מי תעלה לשחק מחר מול שחר", הוסיף יעקב. "האוסטרים יכולים להודיע על כך שעה לפני המשחק. בכל מקרה, לא מעניין מי תעלה, אנחנו נבוא כדי לנצח ולעשות היסטוריה".

על העידוד המאסיבי שזכו לו הבנות אמר יעקב לסיכום: "ועוד מילה על הקהל. הם היו מדהימים. היו רגעים שחשבתי שאנחנו משחקים בארץ עם קריאות העידוד וכל הדגלים. זה היה נפלא".

שחר פאר סיפרה על מה שעבר לה בראש במהלך המשחק מול פאצ'ק הצעירה בת ה-16: "ידעתי שתמירה פאצ'ק היא יריב עיקש ושאסור לי להקל ראש ביכולת שלה. כשהובלתי 1:5 במערכה השנייה עשיתי כמה טעויות שאסור היה לי לעשות והיא חזרה למשחק, אבל אני שמחה שבמצב של 4:5 ידעתי להתרכז ולעשות את המהלכים הנכונים שהביאו לי את הניצחון".

על העובדה שהיא עדיין לא יודעת מול מי היא תשחק היום, אמרה פאר: "זה לא מפריע לי במיוחד. בראש אני מתכוננת למשחק מול סיביל באמר, שהיא טניסאית מצוינת. אם מישהי אחרת תתייצב אז ברוכה הבאה, אני באה לעשות את העבודה ולנצח".

על השאלה האם תוצאות המפגש סגורות נזהרה פאר והוסיפה: "יש כאן תחושה של רגע לפני עשיית היסטוריה, אבל באותה מידה הרגע הזה יכול להיות רחוק מאוד, אנחנו צריכות לבוא ולנצח ואז אפשר יהיה באמת לחגוג היסטוריה בטניס הישראלי".

מי שללא ספק זכתה להרבה מחמאות היא ציפי אובזילר, שממרומי גילה, 34 עדיין נחשבת לטניסאית נחשבת ועושה את העבודה כאשר היא נדרשת. על המשחק היום אמרה: "ידעתי שמי שעולה נגדי היא גם שחקנית טובה ושאני צריכה לעלות באותה מוכנות ולעשות את העבודה כאילו זו באמר שעולה לשחק".

על ההרגשה אחרי הניצחון הוסיפה: "אנחנו מובילות, אבל יש לעשות את העבודה מחר ובטניס הכל יכול להיות. אני משחקת אחרי שחר ואני מקווה שהמשחק שלי יהיה משחק ראווה, אחרי ששחר תנצח ותעלה אותנו ל-0:3, אבל אני גם מתכוננת לאפשרות הפחות נוחה, לפיה המשחק שלי יכול להכריע את ההתמודדות ולכן אני באה מוכנה".

צילומים: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק