מקסיקו זכתה במקום השלישי

דרום אמריקה? מקסיקו, נציגת צפון אמריקה בקופה אמריקה זכתה הלילה במקום השלישי בטורניר לאחר ניצחון 1:3 על אורוגואי שהתקשתה לאחר שלוגאנו הורחק במחצית הראשונה

יום ראשון 15 יולי 2007
רועי רובינשטיין
נבחרת מקסיקו, זו שניצחה את ברזיל במשחק הפתיחה שלה בקופה, אותתה שוב הערב במשחק על המקום השלישי בטורניר מול אורוגואי שיש לה נבחרת מצוינת כשגברה על הסלסטה 1:3 במשחק  מהנה ופתוח לפי מיטב המסורת של המשחקים על המקום השלישי. 

פתיחת המשחק הייתה דווקא של אורוגואי שתקפה משריקת הפתיחה את שערו של בסוארה. אומר אבררו יכל לעלות את הכחולים ליתרון כבר בדקה הראשונה אך בעט מתוך הרחבה לשמיים.  המצור על שערה של מכסיקו נמשך עם בעיטה מפתיעה של פורלאן מזווית קשה אך האוגואים פשוט לא הצליחו למצוא את הרשת.

בדקה ה-21 סוף כל סוף ההתקפות האינסופיות שלה הניבו פרי, כאשר דייגו פורלאן קיבל כדור בתוך הרחבה הגביה מקו הרוחב לראשו של אבררו שלא התבלבל ומשני מטר דחק את הכדור פנימה עם ראשו, 0:1 לאורוגואי.

המקסיקנים ניסו לשוב למשחק במהרה וכעבור שתי דקות הגיעו להזדמנות קורצת כשלאחר תרגיל מתוכנן מכדור חופשי מוראלס בעט מתוך הרחבה אך קאריני הדף לקרן. מכדור הקרן נוצרה התקפה מתפרצת של אורוגואי שבמהלכה קוסטה פינטו הכשיל את פורלאן במרכז המגרש, האחרון לא נשאר חייב ולאחר שהצמיד את פינטו לדשא התפתחה תיגרה קטנה בין השחקנים והשתיים זכו לכרטיס צהוב מהשופט.

אותו שופט ראה עשר דקות אחר כך את קפטן אורוגאוי מגיש את מרפקו לפניו של גווארדדו בתוך הרחבה לאחר שכדור חופשי של מוראלס פגע בקורה והעניק למקסיקו כדורר עונשין מ-11 מטר בתוספת כרטיס אדום ללוגאנו. בלאנקו הותיק שככל הנראה יתלה את נעליו עם חזרת הנבחרת למקסיקו בעט את הכדור בקלילות פנימה, 1:1 במחצית.

ההרחקה של לוגאנו השפיעה מאד על התפתחות המשחק במחצית השנייה ומקסיקו פשוט שטפה את המגרש. בדקה ה-68 הלחץ של המקסיקנים התבטאה בשער יתרון כשאומר בראבו קיבל כדור עשרים וחמישה מטר מהשער ראה את קאריני ממוקם לא טוב ובעט פנימה בכדי לקבוע, 1:2 למקסיקו.

שבע דקות אחר כך יכלה מקסיקו לעלות ליתרון גדול יותר כשנרי קוסטירו, בלאנקו ובראבו יצאו להתקפה מתפרצת וניצבו רק מול בלם אורוגואי אחד. החלוץ הצעיר קיבל כדור בתוך הרחבה מבלאנקו וניסה לסחוט פנדל, השופט לא קנה את ההצגה ורשם את שמו של החלוץ בפנקסו.

ארבע עשרה דקות לסיום הכל נגמר, גווארדדו קיבל כדור בתוך המחצית של אורוגואי התהלך עימו מעט טשלח בעיטה חזקה מ-25 מטר לקורה של קאריני ופנימה. 1:3 למקסיקו בסיום.

תמונות: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק