0

והיא בכלל אוהדת ביתר

היא גדלה בירושלים, למדה עם החנונים במגמת ביולוגיה, התעמתה עם נמני, האמינה במאנה והפכה לאישה הראשונה של מכבי תל אביב. קבלו את כל הפרטים על תמי פרידמן, האשה שמנהלת היום את הקבוצה הכי חלשה בליגה

יום שני 08 אוקטובר 2007
שלמה חסיד

לפני כחודשיים  סיפרה תמי פרדימן בראיון טלוויזיוני  כי ברצונה להציע  דרך ניהול חדשה לכדורגל הישראלי. רבים מרימים גבה עד עצם היום הזה, אבל דבר אחד ברור - מנוכחותה קשה מאוד להתעלם.

מנכ"לית מכבי ת"א  ייצרה לא מעט כותרות ערב החג כאשר התייצבה מול השחקנים וביקשה מהם לקחת דוגמא מניצולי השואה כדי לצאת מהמשבר הפוקד אותם.  היא גם האשה שתמכה בפיטוריו של אלי כהן, ניהלה את המו"מ הבלתי ߠגמר מול רוני מאנה וסגרה את נושא העסקתו של  ניר לוין.

פרידמן, בת 46, גרה בגבעתיים, ילידת ירושלים. את ילדותה העבירה בשכונת גבעת מרדכי, על התפר עם בית וגן החרדית. בגלל הסמיכות למגרשי האימונים של בית"ר ובגלל שגשוג הקריירה של אӕרי מלמיליאן, בילדותה, פרידמן הלכה עם הזרם ואהדה את בית"ר. היא לא זוכרת את עצמה מחטטת את עקביה לימק"א כדי לקפוץ בגולים של הצהובים שחורים, אבל פרידמן בהחלט קראה מדורי ספורט, התעניינה וקיוותה שבית"ר תהפוך לאימפריה.

פרידמן למדה בתיכון ליד האוניברסיטה היוקרתית עם החנונים במגמת ביולוגיה, שם סיימה בהצטיינות. בצבא הייתה קצינת ח"ן בפיקוד דרום וכבר 10 שנים היא מתעסקת בהיי-טק. יש לה תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

הג'ەב הראשון שלה היה בחברת דקל, שם התעסקה עם אופציות וחוזים. המשרה השנייה בחברת קווי אשראי והכירה את לוני כשעבדה בחברת "יס" ואלכס גלעדי, חבר טוב של שניהם, הכיר ביניהם.  אגב, לפני שש שנים "יס" רצתה לקנות את בית"ר, פרידמןĠידעה על המגעים, למרות סודיותם, אבל היא לא ניהלה אותם. כנראה שהיא המתינה לצהוב מתל אביב. וכבר 7 שנים היא המנכ"לית של חברת קונקט TV. המשרד שלה הוא בקומה שלישית בבית ישפאר בהרצליה ובמכבי תל אביב היא כבר 5 שנים מתפקדת כאשת סەדו של לוני הרציקוביץ'. לוני הרציקוביץ' מספר: "תמי היא 10. טוב מאוד שהיא עובדת לצידי במכבי. אני מאוד מרוצה מהעבודה שלה. היא עושה עבודה מצוינת והיא תמשיך לעשות את זה".

פרידמן ידעה מאז ומעולם להשאיר את שמה בשטח. ב-2001 היה לה עימוߪ לא פשוט  עם אבי נמני כאשר ביקרה את משחקו מהיציע, אולם לאחר מכן נערכה סולחה בין הצדדים וכעת שוררים יחסים די קרובים בין פרידמן למספר 8 בצהוב. עימות עם מקורבי נמני פרץ גם  בשנת 2003  כאשר פרידמן העלתה את מחירי המנויים והאוהדים ߔתנגדו. האוהד אורי משיח: "יש לנו אצלה אוזן קשבת. בשנה שעברה היא קיבלה את ההחלטה להכניס את האוהדים בחינם למשחק נגד הכח אחרי שאיימנו בשביתה ואנחנו זוכרים לה את זה. היא מייצגת אותנו מול המשטרה והיא שומרת על האינטרסים של האוהדים".
 
ӛאמור, זה היה הקיץ של פרידמן. המשימה הראשונה שלה היתה להשאיר את טברטקו קאלה ופרידמן ערכה שלל פגישות עם סוכנו עובד קראוס .  קאלה מספר: "תמי ניהלה בקיץ את המגעים מולי. לא הסתדרנו בנושא הכספי, אבל התרשמתי מהבחורה. נבונה, יודעת לנהל מו"מ והיא לא פראייריית".

המשימה השנייה והמורכבת יותר היתה המשא ומתן עם מאנה. פרידמן היתה משוכנעת לאורך כל הדרך שהעסקה על סף חתימה וגם היא התבדתה בסיום מאנה מפרגן: : "תמי השתתפה במגעים למכירת הקבוצה אלי. התרשמתי ממנה מאוד. קיבלתי החלטה שאם אני לוקח את הקבוצה  היא תהיה מנכ"לית גם בתקופתי, אבל לא לקחתי את הקבוצה".

בשבוע שעבר היא שוב שבה לכותרות עם אזכור השואה. למרות שהיו שביקרו את המהלך של פרידמן ואף טענו כי מדובר בזילות השואה, דווקא השחקנים טענו ӛי נאומה נגע לליבם. אחד משחקני מכבי אמר: "לא הופתענו. תמי היא בחורה עם המון רעיונות וכשהיא באה ודיברה איתנו בשביל להכניס מוטיבציה, זה דווקא נגע לנו ללב. לא חשבנו שמדובר בזילות של השואה. כל אחד כאן צריך לקחת דוגמא ממה שקרה לפני יותר משישәם שנה ובשום אופן לא להתבכיין או להתלונן".

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק