בליגה של הגדולות

פדרציה: שחר פאר ניצחה 3:6 ו-1:6 את מוסבורגר והבטיחה את עלייתה של ישראל ל-8 הגדולות בעולם. בהמשך גלושקו הפסידה ופאר ואובזילר ניצחו בזוגות. יעקב: עדיין לא מעכל

יום ראשון 15 יולי 2007
אורן קורנפלד
בחלומות הכי וורודים שלה, לא חלמה הנבחרת הישראלית בטניס הנשים, שאחרי 3 משחקים בלבד היא תכניע את האוסטריות, אבל זה קרה הצהריים. 

שחר פאר ניצחה קצר ללא קושי את איבון מאוסבורגר 3:6 ו-1:6, העלתה את מאזנה של ישראל ל-0:3 והבטיחה העפלה לבית העליון. 

אז נכון, העובדה שסיביל באמר, הטניסאית מספר 1 של האוסטריות לא שיחקה, עזרה מאוד לישראל לנצח בטורניר הזה, אך עדיין אי אפשר לקחת מישראל את ההישג ההיסטורי הזה. כעת נבחרת ישראל עם הפנים קדימה והיא משתייכת לשמונה הנבחרות הטובות בעולם לראשונה בהיסטוריה, הישג שנבחרת הגברים יכולה רק לחלום עליו.

לאחר הניצחון של פאר הגיעו שני משחקים חסרי חשיבות. יוליה גלושקו הצעירה ערכה את ההופעה השנייה שלה בנבחרת והפסידה לקלאפנר. המשחק הסוגר את ההתמודדות הביא ניצחון נוסף לישראל כשפאר ואובזילר שיתפו פעולה בזוגות והשיגו ניצחון קליל.

יעקב: עדיין לא מעכל

עודד יעקב, קפטן הנבחרת אמר ל-TELESPORT לאחר המשחקים: "ממש לא האמנתי שכך ההתמודדות תתפתח. גם לעיתונאים אמרתי שהסיכויים הם די שווים והמשחקים קשים. קיבלנו הזדמנות גדולה כשבאמר לא עלתה לשחק. זה איפשר לנו לעשות את זה קצת יותר חלק".

"עד 2008 אלוהים גדול", התייחס יעקב כאשר נשאל על עתיד הנבחרת בבית העליון. "מה שחשוב שהן תהיינה בריאות, הנבחרת קיבלה הרבה ביטחון מהמסע הזה, זה נותן הרבה מוטיבציה ונצטרך להמתין ליריבה".

"כל הנבחרות הן ברמה גבוהה", הוסיף יעקב לגבי המשוכות שמחכות לישראל. "לנבחרת שלנו יש ייחודיות, כשאחת ניזונה מהשנייה. זה הוכיח את עצמו שוב ושוב והנבחרת הזו רצה כבר חמש שנים. בספורט הכל יכול לקרות".

הנבחרת תחגוג הלילה עם ארוחת ערב ולאחר מכן תתקיים חגיגת יום ההולדת ה-31 של סמשנובה שנפרדת כעת מהנבחרת: "אני לא יכול לספר מה יהיה, אבל כשחוגגים אין סוף להפתעות שיכולות להיות. אנחנו ניפרד כמו שצריך מאנה ונחגוג לה יומולדת, וכמובן את הניצחון הגדול, שאני באופן אישי עדיין לא מעכל".

גלושקו הפסידה לקנאפר

לאור הניצחון של שחר פאר, שהכריעה את ההתמודדות, קיבלה יוליה גלושקו את ההזדמנות מעודד יעקב, ליטול חלק בטורניר הזה, כששיחקה מול מלאני קלאפר.

קלאפנר, המדורגת 639 בעולם הכניעה את גלושקו וניצחה אותה 4:6 ו-3:6 והעניקה נקודה ראשונה לאוסטריות, נקודה שלא הועילה.

פאר ואובזילר קינחו בניצחון בזוגות

במשחק החמישי והאחרון קיוו בישראל לראות את אנה סמאשנובה בהופעת פרידה מהחימר, אך עודד יעקב נתן לפאר ואובזילר לסגור את התחרות במשחק מול פאצ'ק וקלאפנר הבלתי מנוסות.

פאר ואובזילר, הטניסאיות הבכירות שלנו לא התקשו להביס 3:6 ו-1:6 את האוסטריות ולהשלים ניצחון 1:4 על האוסטריות בסופה של התחרות.

מערכה ראשונה: 3:6 לשחר

שחר פתחה עם ההגשות ולקחה את המשחקון הראשון ללא שום בעיות. מוסבורגר הצליחה לשמור על ההגשה שלה ולהשוות ל-1:1. מוסבורגר הפתיעה את פאר ושברה אותה במשחקון השלישי כדי לעלות ליתרון מפתיע 1:2. פאר השיבה בחמת זעם ושברה את יריבתה על האפס כדי להשוות ל-2:2. פאר שמרה על ההגשות שלה ועלתה ליתרון של 2:3.

פאר עלתה ליתרון 2:4 לאחר ששברה את ההגשה של יריבתה, אולם לאחר מכן נשברה במשחקון גרוע והאוסטרית צימקה ל-3:4. פאר ירדה למנוחה קצרה וחזרה כדי לשבור שוב, להעלות את ישראל ליתרון 3:5 לזכות במשחקון עם אפשרות לניצחון במערכה. את המשחקון הבא ניצחה פאר בקלות כדי לנצח במערכה 3:6.

מערכה שנייה: 1:6 לשחר

פאר פתחה היטב גם את המערכה השנייה ושברה ליתרון 0:1. פאר שמרה על ההגשה שלה ועלתה ליתרון 0:2 אחרי ניצחון בשובר שיויון. פאר השיגה שבירה שנייה וטיילה ל-0:3 במערכה בדרך לניצחון קליל. מוסבורגר הפתיעה את שחר עם שבירה ולקחה נקודה במערכה, 1:3. שחר כמו בכל המשחק החזירה בשבירה מהירה ושעטה ליתרון מבטיח של 1:4. פאר שמרה על ההגשה שלה, הטניסאית האוסטרית לא הסתדרה עם משחק הקו האחורי של שחר ונפלה לפיגור 5:1.

במשחק חסר חשיבות הפסידה יוליה גלושקו למלאניה קלפנר בשתי מערכות 4:6 3:6.

שחר פאר וציפי אובזילר, השלימו ניצחון של 1:4 בתחרות, אחרי שהביסו 3:6 ו-1:6 את פאצ'ק וקלאפנר.

צילומים: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק