בלילי: יש לנו במה להתגאות

בכירי הספורטאים מצדיעים לנבחרת הפדרציה שהעפילה ל-8 הגדולות בעולם. קלינגר: הטניס אצלנו הענף המצליח ביותר. קצורין: הבנות הביאו גאווה. שלף: שחר מאושרת היום. אסולין: הן מקור להשראה

יום ראשון 15 יולי 2007
שלמה חסיד, אורן קורנפלד
אחרי ההצלחה הגדולה של נבחרת הנשים בטניס עם ההעפלה היסטורית לבית העליון הבכיר בגביע הפדרציה, החלטנו לבדוק מה חושבים על ההישג הספורטאים מהענפים הבולטים יותר, הכדורגל והכדורסל. התשובות לפניכם:

אלון מזרחי עקב בסוף השבוע אחרי המשחקים של הנבחרת, והחמיא: "אני חושב שמגיע להן את כל המחמאות. שחר פאר, מיותר לפרגן לה, כבר הוכיחה שהיא שחקנית מהשורה הראשונה, ולדעתי היא עשתה את העבודה יפה מאוד. גם ציפי ניצחה אתמול מה שנתן להן את היתרון. מגיע כל הכבוד", הוסיף מזרחי. "הוכח שיש לנו לא רק כדורגל בארץ אלא גם טניס. כל הצלחה שלנו בכל ענף בכל תחום מביאים כבוד למדינה".

"נבחרת הכדורסל הוכיחה בעבר שאפשר להיות בין שמונה הגדולות", השווה מזרחי בין הענפים. "בכדורגל עדיין לא היינו בין שמונה הגדולות, זה הרבה יותר קשה. יש שם נבחרות ברמה גבוהה מאוד. זה יהיה קשה להגיע לשלב של שמונה הגדולות בכדורגל, קודם אנחנו צריכים להגיע לאליפות העולם או לאליפות אירופה".

אפי בירנבוים, מאמן בני השרון: "לדעתי הדבר הכי חשוב זה שההפתעות שלנו בספורט מגיעים ממקומות שאנחנו לא מחכים להם וזה נותן שקט תעשייתי. במקרה כזה אנשים יכולים לעבוד בשקט. אני יודע שאת שחר זה לא פשוט לשמור בסוד או בשקט, אבל תמיד כשאנחנו מגיעים אנדרדוג, כך היה גם עם נבחרת הנשים שאימנתי, ההצלחות מגיעות. כשלא מדברים יותר מידי".

על משמעות ההישג, הוסיף בירנבוים: "זה טוב בשבילנו להגיע לשמונה הגדולות. זה הישג חלומי. אני חושב שהכי חשוב שיידעו עם ההישג הזה לקדם את הספורט הנשי, אם זה טניס או כדורסל, שיידעו לדחוף את זה כמו שצריך כדי שזה לא יהיה אירוע חד פעמי. צריך שמישהי כמו שחר, ואני לא מפחית מערכן של האחרות, לא תהיה הבלחה חד פעמית".

גור שלף, הקפטן לשעבר של מכבי ת"א ונבחרת ישראל חשף את העובדה שהוא משוחח עם שחר פאר לפני ואחרי כל משחק. על הקשר ביניהם אמר: "שחר חברה טובה שלי, אחרי כל ניצחון או הפסד אני מודיע לה מה חשבתי, לטובה או לרעה. בדרך כלל זה לטובה. יוצא לי לפרגן לה הרבה. לפעמים יש גם הפסדים קשים, אז אני אומר לה לא לקחת את זה קשה".

"אני רק יכול להיות מאושר ולתת מילה טובה גם לשייטים שלנו", הוסיף שלף. "אני אוהב ספורט, לא רק כדורסל או כדורגל, גם אם זה ג'ודו או שיט, כל הישג כזה אני מאושר. אמרתי לשחר אתמול כל הכבוד. היא הייתה מאוד מאושרת אחרי הניצחון ואמרה שלא היה קל כפי שכולם חשבו. אני יודע שבתור חובב ספורט ואחד שהוא פטריוט זה עושה הרבה בשבילי. אני מקווה שאנשים מסתכלים גם על הספורט הזה, כי יש בו הצלחות".

פיני בלילי: "זו גאווה לספורט הישראלי. מגיע כל הכבוד לבנות. הייתי בעדן וידעתי שהן יעשו את זה. יש לנו הרבה במה להתגאות. זה משמח מאוד. כל הצלחה של ספורטאי ישראלי בחו"ל מביאה כבוד למדינה. הטניס בפריחה. מגיע כל הכבוד לשחר ולציפי, זה יום משמח מאוד לספורט הישראלי".

ניר קלינגר: "עקבתי אחרי המשחקים של הנבחרת. הן ניצחו בצורה משכנעת ללא ספק. היום הטניס הוא ענף הספורט הכי מצליח. יש התקדמות גדולה מאוד ואני חושב שמפה הן ימשיכו ולא יעצרו. זה מהווה גאווה. שחר פאר היא פייטרית שמהווה מודל לחיקוי בספורט. היא דמות וספורטאית למופת. אני לא מתפלא שהיא מצליחה".

מולי קצורין: "אני מאוד שמח מההישג. העלייה לבית העליון היא הקצפת של הקצפת בטניס העולמי. ההתקדמות של שחר פאר היא יפה מאוד, היא גאווה לספורט הישראלי. התוצאות מדברות בעד עצמן. אני חושב שכל הספורט הישראלי שמח בשמחתן".

ליאור אסולין: "הלוואי והיו לנו עוד ספורטאים כמו שחר פאר וציפי אובזילר. אני חושב שכל הספורטאים שמחים בהצלחה שלהן ושואבים מהן מקור להשראה. זה משמח ועושה טוב לראות איך שהן מצליחות. ראיתי את אחד המשחקים אתמול, נהניתי מאוד גם מהיכולת וגם מרוח הלחימה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק