דונגה: עבדנו קשה בשביל זה

מאמן ברזיל חגג יחד עם שחקניו את הזכייה בקופה. הכוכב רוביניו צעק לעיתונאים: ביקרתם אותנו אבל אנחנו אלופים. ה"מרקה" הספרדי: הקיץ הבלתי נשכח של רוביניו

יום שני 16 יולי 2007
מערכת TELESPORT
שחקני נבחרת ברזיל לא ישכחו הרבה זמן את ניצחון 0:3 הלילה על נבחרת ארגנטינה בגמר הקופה אמריקה. מלבד הזכייה בתואר השמחה ששררה בקרב השחקנים הייתה בעיקר בגלל חוסר הפירגון שהפגינו כל תושבי ברזיל לחבורה שנשלחה לונצואלה ולמאמנה דונגה. 

"הערב הצלנו את הביטחון של העובד הברזילאי הפשוט שקם בבוקר לעבוד וחוזר מאוחר בלילה הבייתה" אמר בסיום המשחק המאמן דונגה והסביר: "השמחה היחידה שיש לחלק מהאנשים בברזיל מגיעה מלראות את הנבחרת שלהם מנצחת".

"השחקנים שלי גם הגיעו לכאן מבתים קשים ואף אחד לא נתן להם שום דבר, הם השיגו הכל במו ידייהם" המשיך דונגה את הקו הסוציולוגי שלו.

כוכב הנבחרת רוביניו גם לא שכח את כל המקטרגים למינהם: " הרבה מאד אנשים ביקרו אותנו אבל הלילה לנו יש חיוך גדול על הפנים. זהו רגע גדול עבורנו ועבור הכדורגל הברזילאי".

מהעבר השני שחקני ארגנטינה נשארו בהלם קל ממהלך המשחק. "הם היו מצויניים" סיכם בפשטות קרלוס טבז שניסה להסביר מ לא עבד: "תקפנו כל הזמן אבל הם עמדו טוב בהגנה והתקיפו אותנו היטב בהתקפות מתפרצות".

הכוכב הצעיר של ארגנטינה ליונל מסי נע בין התסכול לתקווה. " ברור שאני כועס על הדרך בה הפסדנו אך יהיו לנו עוד משחקים מולם, נחכה לגמר הבא".

מעבר לים באירופה הרחוקה חגגו חלק מעיתוני הספורט את הזכייה של הסלסאו בתואר. העיתון "מארקה" שיוצא בספרד כתב בכותרת הראשית שלו הבוקר: הקיץ הבלתי נשכח של רוביניו. בגוף הכתבה נאמר "רובנו אוספים חוויות נפלאות בכל קיץ, אך עבור רוביניו הצעיר יהיה קשה לשכוח את המסע מופלא שלו לונצואלה ב-2007 זה אמנם לא יהיה זיכרון המתובל בסיפור אהבה קטן או סתם חופשה עם חברים אלא סיפור עם גביע". 

"הגביע של ברזיל, אז ולתמיד" הייתה הכותרת שהלאקיפ' הצרפתי העניק למשחק. היומן היוקרתי שבעבר דירג מאד גבוה את שני כוכבי ארגנטינה ריקלמה ומסי בדירוג שחקן העונ שלו השמיץ את שני השחקנים לאחר הגמר. את משחקו של ריקלמה הגדירו בלאקיפ'  כ" משחק מביך" בעוד על הכוכב של ברצלונה נכתב כי משחקו היה צפוי וללא כל הפתעות.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק