ויוה לה פראנס

טור דה פראנס: יום מצויין למקומיים: הרוכב הצרפתי, סדריק ואסר ניצח בקטע ה-10 בטור עד מארסיי. ואסר ניצח את בן ארצו קאסקר וכרגע הוא נוטל את החולצה הצהובה. סינקוויץ' נתפס משתמש בסמים אסורים

יום רביעי 18 יולי 2007
מערכת TELESPORT

יום מצויין לצרפתיים בטור דה פראנס המקומי. סדריק וסור, הרוכב בן ה-36 ניצח את הקטע ה-10 הקשה. ואסר רכב  229.5 ק"מ וגבר על בן ארצו קאסקר. כרגע החולצה הצהובה שייכת לואסר.

ואסר לא התרגש משלל הרוכבים, והצליח לעבור את הקטע ה-10 בהצלחה רבה. הקטע הקשה של 229.5 ק"מ היה שייך למקומי. הפעם האחרונה שואסר ניצח קטע בטור דה פראנס, אירע לפני כ-10 שנים. ב-1997 ואסר ניצח את הקטע בלה שארטה.

ואסר עצמו היה מחוייך ומרומם בסיום המקצה ואמר: "בעקבות הניצחון, אני חושב שאולי אפרוש כאלוף". אכן ואסר גילה גם פן הומריסטי לאחר המירוץ.

בעקבות הניצחון השתנו פני הדברים בדירוג. ואסר הצרפתי(קוויק סטפ) נטל את החולצה הצהובה והוא כעת מדורג ראשון. אחריו נמצא קאסקר (פרן אייס) בן ארצו. שלישי נמצא מיכאל אלבאסיני השוויצרי מקבוצת לייקוויגאס.

מי שמוליך בחולצה הירוקה הוא תום בונן הבלגי עם 160 בניקוד הכללי ואחריו אריק זאבל הגרמני עם 144.

טור: נתפס המסומם הראשון

שוב מבוכה למארגני הטור דה פראנס ולמשתתפי התחרות. אחרי היום התשיעי התגלה המתמודד המסומם הראשון, פטריק סינקוויץ' הגרמני.

השם אולי זכור לחובבי הטור מהשבוע האחרון בו היה מעורב סינקוויץ' בתאונה ונאלץ לפרוש מהטור. בבדיקות שנערכו נתגלתה כמות משמעותית של טסטוסטרון, מה שמהווה עבירה חמורה על המשתתפים. 

סינקוויץ' בן ה-26 שיך לקבוצת טי-מובייל נתן את הדגימה שלו כבר ב-8 ביוני, עוד לפני התחרות, וכעת נותרו בפניו שתי ברירות: לבקש דגימה נוספת או להודות בשימוש בחומרים אסורים.

תמונה: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק