בניון נגע בהיסטוריה ובטופ

אבי כהן מתלהב מהמעבר של בניון לליברפול: הוא צריך להמשיך איך שהוא שיחק והתנהג עד היום. לדעתי הוא יהיה בין 13-14 השחקנים המובילים במועדון. צפו בוידאו

יום שישי 20 יולי 2007
שלמה חסיד

אבי כהן עשה היסטוריה כאשר בסוף שנות השבעים נסע לשחק בליברפול הגדולה שהיתה אז אולי הקבוצה הטובה ביותר באירופה וכך גם בעולם.

חלפו כמעט שלושים שנה וגם כעת כאשר יוסי בניון הצטרף לליברפול הקיץ יש כאן התרגשות, אם כי זה לא מזכיר את ההיסטריה סביב כהן שהיה חלוץ בתחום (אולי בגלל שגם רוני רוזנטל ערך ביקור באנפילד וגם לקח אליפות). ובכל זאת זו הזדמנות לדבר עם כהן על בניון והמעבר המתוקשר.

צפו בכתבת הוידאו על-ידי לחיצה על PLAY בתמונה העליונה


ש: אבי, מה שלומך?

ת: "אני בסדר וליברפול עוד יותר בסדר".

ש: מה אתה אומר על המעבר של בניון?

ת: "יוצא מהכלל. אחת העיסקאות היותר טובות של הכדורגל, ולא רק בשביל בניון שנהיה שגריר טוב מאוד של הכדורגל שלנו והוא הגיע לרמה הכי גבוהה שיכולה להיות בכדורגל ולכן צריכים להוריד בפניו את הכובע ולהיעזר בזה".

ש: למרות שליברפול היא סגנית אלופת אירופה זו לא ליברפול הגדולה שלך

ת: "ליברפול זו לא אותה ליברפול שהיתה מאוד דומיננטית בכדורגל העולמי בזמנו אבל בהחלט ליברפול מתחילה לטפס לצמרת הכדורגל העולמי. זה מועדון עם הרבה מאוד מסורת, ולכן להגיע לשם זה לגעת בטופ".

ש: איזה טיפ אתה יכול לתת לבניון?

ת: "להמשיך איך שהוא שיחק והתנהג עד היום. בגלל זה הוא הגיע לליברפול. רפא בניטז ראה אותו בגמר הגביע נגד ווסטהאם ובעוד כמה משחקים והוא באמת חושב שהוא יכול לעזור לליברפול. גם אם הוא לא יהיה בהרכב, הוא יהיה בין 13-14 השחקנים שמובילים את המועדון הזה".

ש: איפה כדאי לו לבלות? לגור?

ת: "ליברפול לא פחות טובה מלונדון כעיר וכבילויים. הייתי מציע לו לגור מחוץ לעיר. יש מקומות מאוד שקטים ויפים משהו כמו חצי שעה מליברפול. בדרך כלל שחקנים גרים שם כי הם רוצים את השקט. מי שמשחק בליברפול הוא אליל גדול מאוד ולא יכול ללכת ברחוב בלי שישגעו אותו, ייגעו בו ויבקשו ממנו חתימות. השחקנים בדרך כלל באים רק לאימונים בעיר".

ש: שיחקת בליברפול לפני כמעט שלושים שנה. בעוד שלושים שנה יידברו על בניון?

ת: "בזמנו אמרתי שאם מישהו נוסף ישחק בליברפול או באחד המועדונים הגדולים בעולם זה יהיה בלתי אפשרי. כשאני הגעתי לליברפול זה היה כאילו להגיע לירח. הגעתי מכדורגל מאוד מאוד בינוני, בחיתולים שלו אפשר להגיד, כי ככה זה היה נראה בסוף שנות השבעים, ומשם הגעתי לצמרת של הצמרת של הכדורגל העולמי ובגלל זה עד היום מדברים איתי למרות שזה כבר כמעט שלושים שנה אחורה. מה יהיה עם בניון בעוד שלושים שנה? נראה לי אותו דבר. ליברפול הוא אחד המועדונים הגדולים שהיו, הינם ויהיו. בניון נגע בהיסטוריה ואף פעם לא ישכחו אותו".

ש: אתה עדיין בקשר עם המועדון?

ת: "ברור שגם עם אוהדים, וגם עם שחקנים לשעבר אני בקשר. כשאני מגיע למועדון מקבלים אותי כשחקן עבר לכל דבר עם הרבה מאוד כבוד. אני בקשר עם המנהל שמתעסק עם השחקנים הותיקים ואנחנו בקשר רציף. אני כמעט מדי שנתיים נמצא בליברפול, ככה שהקשר הוא טוב ונעים. ברגע שמראים לך שרוצים אותך אז אתה מראה את הפרצוף שלך".

ש: ליברפול זו התחנה האחרונה של בניון?

ת: "אי אפשר לדעת. אני מקווה שהוא ישחק כמה שיותר ויהווה בורג מרכזי במערכת. יכול להיות שהוא מאוד יצליח שם ופתאום מועדון גדול אחר ירצה אותו. אי אפשר לצפות מה יהיה. יוסי בן 27,  יש לו חמש שנים טובות לשחק, והכול יכול להיות".

ש: בתור בלם גדול מה דעתך על טל בן חיים?

ת: "הוא תופעה לא פחות מאשר בניון. צ'לסי זה לא ליברפול, אבל ביום שבלם מישראל חותם במועדון כמו צ'לסי שמגלגל מאות מיליונים בשנה, צריך להוריד בפני טל בן חיים את הכובע. הוא אחד הבלמים הגדולים שקמו לכדורגל הישראלי והוא בדיוק כמו בניון מייצג ומרים את קרנו של הכדורגל הישראלי".


צילום ועריכה: נפתלי חזקיה

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק