התעלומה מעיר היהלומים

אבירם יעקב משבח את החלטת ערוץ 10 לשדר סוף סוף משחק של מכבי נתניה וחושב שהשידור עשוי להגדיל את מספר אוהדי הקבוצה בכל רחבי הארץ

יום שני 15 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT
באתר אוהדי מכבי נתניה חוגגים את ההחלטה שלערוץ 10 להעביר בשידור ישיר את משחקה של הקבוצה מול מכבי תל אביב. הנה טור שפרסם בנושא אבירם יעקב מאתר אוהדי נתניה  - "הקופסא".

"מכבי נתניה היא תעלומה עבור כלי התקשורת בארץ. מצד אחד, כמות הקהל שהקבוצה מביאה מדי משחק מצדיקה את החשיפה המועטה לה זוכה הקבוצה באמצעי התקשורת.  מצד שני, גם אחרוני העיתונאים המזלזלים יודעים שלמנות את הקבוצה שלנו באותה הנשימה יחד עם קבוצות כמו מכבי הרצליה ומכבי פתח תקווה זה פשע. 

ביום ראשון, משחקה של מכבי נתניה יועבר בשידור ישיר בערוץ 10. עם ישראל יוכל לראות בפעם הראשונה מזה שנתיים מה יש בעיר היהלומים שהביא את הקבוצה למקום השני בסיומה של העונה הקודמת ולאותו מקום לאחר חמישה מחזורים בעונהĠהנוכחית. זה בעצם יהיה המשחק שיכניס לתודעה של הציבור הישראלי שיש עוד קבוצה טובה בכדורגל הישראלי שלובשת צהוב שחור וקוראים לה מכבי נתניה.

חשוב מאוד לציין: הטלויזיה לא החליטה ביום בהיר אחד שהיא מאירה לנו פנים. למעשה, ערוץ 10 בחר את המשחק הזה, בעיקר מכיוון שיש לו רק מה להרויח מזה. הרבה לפני שמכבי נתניה נכנסת לתמונה, זאת קודם כל הזדמנות להתבדח על חשבונה של מכבי תל אביב. אם מסתכלים על זה מהצד של מכבי נתניה, הרי שיש שתי אפשרויות: הראשונה היא שמכבי נתניה מנצחת ואז ערוץ 10 יוצאים גדולים מהחיים, כיוון שה۝, לכאורה, הם אלה שהאמינו בקבוצה שלנו, נתנו להם את הבמה וחשפו אותם לאוהדי הכדורגל הישראלי. השנייה שמכבי נתניה תסיים בתיקו, או חס וחלילה תפסיד ואז הערוץ, כמו כל כלי התקשורת האחרים, יוכלו לשחרר אנחת רווחה ובכך להצדיק את כמות החשיפה הנמוכה שהקבוצה מקבלת
Ċ
הנצחון הזה חשוב למכבי נתניה קודם כל ברובד המקצועי, שכן נצחון יבטיח לנו מחזור נוסף במקום השני והנעים ואולי אפילו (תלוי מה תעשה בית"ר ירושלים בשבת) יאפשר לנו לנשום אויר פסגות, אבל גם מבחינה תודעתית. אחת הסיבות שכמעט ואין בני נוער מחוץ לנתניה שאוߔדים את מכבי נתניה (ואני לא מדבר על הכפרים והמושבים שקרובים לעיר), היא שמכבי נתניה לא משודרת. לכן, נצחון יוכיח שצריך לשדר את הקבוצה יותר. שידורים נוספים של הקבוצה יעוררו יותר תשובת לב בקרב אוהדי כדורגל צעירים. אותם ילדים שמתאהבים בקבוצה היום, הם אלה שבעוד ӛמה שנים יקפצו עם הצעיפים ביציע. דבר אחד גורר את האחר וכך הלאה".

כתובת אתר אוהדי מכבי נתניה: http://www.kufsa.co.il

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק