כמו שבע יעקב בן חמו ביחד

במסגרת ההלם הכללי מהמשחק באנדורה קצת שכחנו את הדמות הכי מרתקת על כר הדשא - השופט הארמני ארארט טצ'גריאן ענק המימדים שאמנם לא נראה כמו ספורטאי, אבל היה המצטיין על המגרש

יום שני 23 יולי 2007
אורן קורנפלד

לפני חמישה חודשים נערך באיצטדיון המילניום משחקה של וולס מול סן מרינו. הקהל המקומי הריע לשחקנים בזכות הניצחון 0:3, אבל הסיפור המעניין באותו המשחק היה השופט הבינלאומי של ארמניה, ארארט טצ'גריאן.

העיתון מטרו לא התייחס למחרת המשחק בהרחבה לאירועים על כר הדשא. "עם כל הכבוד למשחק, הרבה יותר מעניין היה לראות את השופט שנראה הרבה יותר כמו לוחם בקרב היאבקות מאשר שופט כדורגל. הדבר שכל הקהל חיכה לו הוא שאחד השחקנים יעז להתווכח איתו כדי לראות את השופט פותח בקרב אגרופים", נכתב בעיתון.

לפני שבוע זכינו גם אנחנו להכיר מקרוב את טצ'גריאן ששפט במשחקה של מכבי ת"א באנדורה מול סנטה קולומה. השופט הארמני דווקא הפגין יכולת שיפוט מצוינת והמדהים מכל שהוא רץ במהירות גבוהה יחסית לשופטים ברמות הללו ונראה קרוב מאוד לכל האירועים המעטים שהיו במשחק.

טצ'גריאן נולד בארמניה לפני 39 שנה. הוא נחשב כיום לשופט הבכיר במדינתו ולתג הבינלאומי הוא זכה ב-2003. משחק השיא שלו למען האמת היה אותו משחק בוולס, למרות שנראה שגם את המשחק שנערך באנדורה הוא לא ישכח זמן רב.

השאלה היא איך טצ'גריאן זוכה לאישור לשפוט עם משקל כה רב המוערך ביותר מ-110 ק"ג. שופט בכיר בישראל שמכיר היטב את תהליך בחירת השופטים באופ"א מספר: "שופט בינלאומי צריך לערוך בדיקת כושר רק פעם אחת, וזה כאשר הוא מקבל את התג הבינלאומי. אני מניח שב-2003 הוא לא היה כ"כ שמן. לאחר מכן האחריות היא על ההתאחדות הארמנית לערוך לו בדיקות כושר כל שנה, ואין מצב בעולם שהוא עובר אותן. לא יכול להיות ששופט יעבור מבחן כ"כ קשה וייראה כך".

שופטים באיגוד שראו אותו ביום חמישי התפקעו מצחוק. גם באיגוד השופטים יש שופטים שמנים במידה זו או אחרת, אחד מהם הוא יעקב בן-חמו שפרש בסיום העונה, אבל אחד מחבריו של בן חמו אמר: "בן חמו באמת שמן, אבל טצ'גריאן נראה כמו שבע פעמים בן-חמו".

בן-חמו אמר בתגובה: "דבר אחד בטוח, וזה שיש באירופה שופט שהוא יותר שמן ממני".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק