הגיע הזמן ללכת, אוסי

בשנה האחרונה כשעברתי לידך וראיתיך מיותם, הוקל לי. השנים האחרונות בחייך היו קשות, הזדקנת. נולדו אחרים. דובי יעקובוביץ', אוהד שרוף של הצהובים בפרוייקט מיוחד של טורי פרידה לרגל הריסת האולם המיתולוגי

יום ראשון 22 יולי 2007
דובי יעקובוביץ'

עברנו הרבה אני ואתה. כמעט 20 שנה. אפשר לקרוא לך אוסי נכון?

 האמת? אהבתי אותך בהתחלה, למרות שכבר שם לכלכת. עוד לפני שהפכתי דו ספרתי שלח אותי חיים זלוטיקמן בוכה הביתה, אחרי סל שקלע בערך 10 מטר מאיפה שישבתי. אבא אמר שכדאי ללבוש חולצה בצבע נייטרלי, שלא נחטוף, ובמחצית אמר שאם זה גמור כמה דקות לפני אז זזים כדי שלא יהיו פקקים. איזה גמור ואיזה בטיח, אבל אהבתי אותך. היה לך קסם מיוחד, ולנצח אצלך בבית היה יותר מתוק מ-10 ניצחונות ביד אליהו.

התפנית החלה בקיץ 94. משחק אימון לפני תחילת העונה, דרבי תל אביבי, היית מפוצץ. באתי לראות מי זה הר האדם שמכבי הביאה ממש מספר ימים לפני כן, ואת הכישרון העולה אסף דותן, שהוקפץ לקבוצה הבוגרת. עמדתי על הברזלים בכניסה, כבר בן 15 בלי האבא, עם עגיל באוזן והרבה פוזה, ולא התביישתי לתת צ'פחה לצ'ורה על הגב לפני שהוא נכנס. המבט הזה, אחרי שהסתובב, הוא שמונע ממני לגעת באנשים עד עצם היום הזה.

ניצחנו בשנייה האחרונה, אני כבר לא זוכר אם זה היה סל של גודס, או זריקות עונשין, אבל נגמר נקודה. לנו. 20 אוהדי מכבי שהעזו להגיע אליך יצאו בשירה צוהלת לכיוון רידינג לתפוס אוטובוס הביתה ועל הדרך חטפו בעיטות, אגרופים ומקלות. ירד לי דם מהמרפק אחרי שרצתי ונפלתי. גם הסנטר ניזוק. שם כבר התחלתי לחבב אותך פחות. היו עוד מקרים דומים עם השנים, עד שכיום, אני אפילו די בז לך.

עם השנים זה דעך, אתה היית פעם גן עדן, והיום רכבת אל הגהנום, כמאמר המלך. כל ניצחון אצלך היה חגיגה, כל הפסד היה מפלה. היית שונה מכל מגרש אחר אליו צעדתי, היית מפחיד, היית מאתגר ובעיקר היית הכדורסל הישראלי של פעם, כזה שהיה כיף לראות מצד אחד ובזוי לחלוטין מהצד השני.

בשנה האחרונה כשעברתי לידך וראיתיך מיותם, הוקל לי. השנים האחרונות בחייך היו קשות, סבלת הרבה, הזדקנת. נולדו אחרים, טובים ממך, משוכללים ממך. הותיקים שאיתם עשית כברת דרך ארוכה נראו טוב יותר וצחקו עליך מהצד. ורק אתה נשארת אתה, עם החום המעיק, עם הג'יפה, עם תא העיתונאים שממנו אפשר לרדת למגרש רק בקפיצה של 3 מטר למטה (אמיתי לגמרי), עם חדרי ההלבשה המיושנים והפרקט המיוזע. נתת בית למאות ואולי אלפי צעירים נלהבים, שלראות אותך מזדקן עשה להם כ"כ רע, עד שעברו לפסים לא אנושיים.

אני מצדיע לנאמנים לך שעושים יומם וליל ליד מיטתך החולה, למרות שרובם קוראים לי נאצי ומאחלים שאמות, אך הגיע זמנך ללכת. היית חלק גדול מהתבגרותי, לטוב אך גם הרבה לרע. ראיתי אותך בימי הזוהר, אך גם בימי השפל האחרונים, ולמרות הכל, אתה זקוק וראוי לכבוד אחרון. היה שלום אוסי, לא נשכח. אבל עם כל הכבוד, גם לא נסלח.

דובי יעקובוביץ' הוא מראשי maccabifans

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק