2

באטיסטה: מכבי זה כ۞ו NBA

הסנטר האורוגוואי, אסטבן באטיסטה, נחת בארץ לאחר שחתם לשנתיים במכבי תל אביב: אני שמח להיות במכבי. מכירים את הקבוצה הזו בכל העולם

יום ראשון 21 אוקטובר 2007
שלמה חסיד

הסנטר אסטבן באטיסטה (בן 24, 2.08 מטר), יליד אורוגוואי, חתם במכבי  תל אביב לשתי העונות הקרובות וייכלל בסגל הקבוצה. לבקשתה של מכבי, שוחרר באטיסטה מהסגל של בוסטון סלטיקס בו נכלל בקיץ. 

באטיסטה נחת היום בישראל ەאמר: "אני שמח מאוד להיות במכבי תל אביב. בכל העולם יודעים מי זו הקבוצה הזו. מכבי זה בדיוק כמו לשחק ב-NBA. שוחחתי עם המאמן עודד קטש והוא אמר לי בדיוק באיזה תפקיד הוא רוצה אותי על המגרש. הגעתי לקבוצה מצוינת וברור שהשאיפות הן הכי גבוה שאפשר בישרߐל ובאירופה".

באטיסטה שיחק בשנתיים האחרונות ב-NBA בקבוצת אטלנטה הוקס והיה לשחקן הראשון בתולדות אורוגוואי שמשחק בליגה הטובה בעולם. ב-70 משחקים במדי אטלנטה הממוצעים שלו היו 8.2 דקות, 1.7 נקודות ו-2.5 ריבאונדים במשחק. קודם לכן שיחק באטיסטה בۡפרד, צ'ילה ואורוגוואי. נבחר לשחקן השנה באורוגוואי ב-2005.

באטיסטה הוא כוכב נבחרת אורוגוואי. בטורניר הקדם-אולימפי האחרון, שנערך בלאס-וגאס באוגוסט בהשתתפות נבחרת החלומות של ארה"ב וכל הנבחרות הגדולות מאמריקה, הוא הוביל את אורוגוואי עם ממוצעים של̠20.8 נקודות ו-12.4 ריבאונדים.  באטיסטה סיים כמלך הריבאונדים של הטורניר ורביעי ברשימת מלך הסלים.  במשחק נגד פורטו-ריקו הוא צלף 34 נקודות, נגד ונצואלה הוא השיג "דאבל 20" כשקלע 21 נקודות ולקח 20 ריבאונדים, ונגד נבחרת החלומות הוא קלע 20 נקודות ב-24 דקות. 

חודש קודם לכן, במשחקי פאן-אמריקה שנערכו בברזיל, הוביל באטיסטה את אורוגוואי למקום השלישי בטורניר עם 18.2 נקודות ו-11.8 ריבאונדים. 

ב-2006 סיימה נבחרת אורוגוואי, בכיכובו של באטיסטה, במקום השני באליפות דרום-אמרәקה שנערכה בוונצואלה. הסנטר, שסיים כמלך הריבאונדים בטורניר, קלע בממוצע 21.3 נקודות, לקח 10.8 ריבאונדים ומסר 3.0 אסיסטים במשחק.

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

טלספורט בפייסבוק