דירוג שיא לסלע: 129 בעולם

הטניסאי הבכיר עלה 22 שלבים בעקבות הזכייה בטוגליאטי אתמול, אוקון התקדם עשרה מקומות אל המקום ה-143. הראל לוי שזכה במנצ'סטר קפץ 49 שלבים למקום ה-215

יום שני 23 יולי 2007
אורן קורנפלד

השבוע המצויין של הטניסאים הישראלים בחו"ל עשה את שלו, וגם הדירוג השבועי מחמיא להם עם קפיצות משמעותיות במיקומם.

את העלייה המשמעותית ביותר עשו זוכי טורנירי הצ'לנג'רים, דודי סלע והראל לוי. אלוף ישראל והמחבט מספר 1 שלנו התקדם מהמקום ה-151 אל המקום ה-129 (עלייה של 22 שלבים), כשחלום הכניסה לטופ-100 נראה ממשי מתמיד. סלע שרשם כעת את דירוג השיא שלו בקריירה ייטול השבוע חלק בטורניר פנזה, רוסיה שם הוא מדורג ראשון.

לוי, שרשם את דירוג השיא שלו לפני כשש שנים עם מקום 30 בעולם, קפץ לא פחות מ-49 שלבים אל המקום ה-215 בעולם. כזכור, לוי זכה אתמול בצ'לנג'ר מנצ'סטר, והשבוע הוא ינסה לחקות את ההישג גם בטורניר נוטינגהאם.

גם נועם אוקון שנטל השבוע חלק בטורניר אפטוס, ארה"ב עשה התקדמות נוספת ומשמעותית אל המקום ה-143. אוקון, שהודח בשלב רבע הגמר התקדם עשרה שלבים. אמיר ויינטרוב הצעיר התקדם אף הוא 43 שלבים אל המקום ה-420 בעולם.

בדירוג העולמי אין שינויים משמעותיים: פדרר, נדאל ודיוקוביץ' מוליכים את השלישייה הראשונה בהפרשים ניכרים האחד מהשני. ניקולאי דוידנקו ואנדי רודיק החליפו מקומות כאשר הרוסי עלה למקום הרביעי והאמריקאי ירד שלב אחד למקום החמישי.

תומי האס חזר לעשירייה הראשונה, התקדם שני שלבים ותפס את המקום התשיעי, ג'יימס בלייק ירד שלב אחד והוא סוגר את רשימת עשרת הטניסאים הטובים בעולם.

נשים: פאר נותרה במקום ה-18

הטניסאיות הבכירות שלנו עדיין לא שיחקו משחק רשמי מאז הניצחון הגדול על אוסטריה בגביע הפדרציה, מה שלא פגע הרבה במיקומן בדירוג ה-WTA.

שחר פאר שתחל השבוע להתמודד בטורניר סנדפורד, ארה"ב נותרה במקום ה-18 בעולם, בעוד ציפי אובזילר ירדה שלב אחד אל המקום ה-76. אובזילר תשוב להתמודד בסבב בתחילת חודש אוגוסט, כאשר עד אז היא תקיים אימונים אישיים.

אנה סמשנובה שתפרוש בקרוב מהסבב צנחה 14 שלבים אל המקום ה-183, בעוד יבגניה סברנסקי קפצה 13 מקומות אל המקום ה-278. עוד בדירוג: קרן שלמה 666 (3+) ויוליה גלושקו 1,120 (10+).

בדירוג העולמי אין שינויים קיצוניים מידי. הנין, שראפובה, ינקוביץ', קוזנייצובה, איבנוביץ' ומורסמו שמרו על מקומן בין ששת הטניסאיות הטובות בעולם. אנה צ'קבטדזה עלתה למקום השמיני והחליפה מקומות עם סרינה וויליאמס שירדה שלב אחד. את העשירייה סוגרות פטרובה ו-ואידיסובה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק