הפחתת 4 נק' למכבי על תנאי

ביה"ד המשמעתי של ההתאחדות קבע הערב את עונשה של מכבי ת"א בגין התנהגות אוהדיה ופיצוץ משחק האימון מול סכנין. מכבי תארח את סכנין ללא קהל, בגביע הטוטו

יום שני 23 יולי 2007
אשר גולדברג

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל פסק הערב את עונשה של מכבי ת"א בעקבות הארועים החמורים שאירעו במשחק האימון של הקבוצה מול בני סכנין לפני שלושה שבועות.

כזכור, אוהדי מכבי פוצצו את המשחק ע"י השלכת חפצים לכר הדשא וכן חיבלו באופן קשה באוטובוס סכנין ע" זריקת אבנים. כמו-כן, נענשה הקבוצה בגין קריאות גזעניות של אוהדיה לעבר שחקני סכנין, בין אם על רקע מוצאם הערבי ודתם המוסלמית ובין אם על היותם שחומי עור.

הסעיפים עליהם נענשה הקבוצה הם: התפרעות אוהדים, קריאות גזעניות ופגיעה ע"י אוהדים וגזר הדין כלל קנס כספי של 5000 שקלים, אירוח המשחק מול בני סכנין בגביע הטוטו ללא קהל והפחתת 4 נקודות על תנאי בגין כל הרשעה חוזרת בה אוהדי מכבי יגרמו להפסקת המשחק טרם מועדו החוקי.

כמו-כן, פסק בית הדין על אסירת כניסת 22 אוהדים למשחקי הבית של הקבוצה עד לתחילת 2008. שמות 22 האוהידם הנ"ל נרשמו ע"י הקבוצה עצמה במסגרת המאמצים שלה למגר את תופעת האלימות ועל-כך גם העריך בית הדין את הקבוצה ולקח זאת בחשבון לפני קביעת גזר הדין.

 

 

 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק