האיש שלא היה שם

האוהד יוסי גלס על חסרונו של אריק איינשטיין במאבק לחיי אוסישקין ועל עמנואל רוזן והמכתב שהפיץ בפורום וכמובן על ההפסד של היריבה העירונית

יום שלישי 24 יולי 2007
יוסי גלס

 יש אנשים שאתה אוהב. לא משנה מה שהם יעשו או לא יעשו, לא משנה מה יגידו או לא יגידו. גם אם הם עושים שטויות, אתה סולח להם. אריק איינשטיין לדוגמה. מין טפלון כזה שכלום לא נדבק אליו.

כשאני מנסה לחשוב מה אפשר היה לעשות כדי להציל את אוסישקין ולא נעשה, אני חושב על אריק איינשטיין. תל אביבי מבטן ומלידה, אוהד הפועל מבטן ומלידה, אחד שהיה יכול לגרום להוא מבית העירייה לחזור בו.

תארו לכם את אריק איינשטיין מוביל את המאבק, יוצר כותרות וסוחף אחריו עוד ועוד אנשים ומציל את אוסישקין. לא מזמן קראתי ראיון של אריק שבו הוא מתלונן על כל מה שלא בסדר ורקוב במדינה. מדבר ומדבר ומדבר. הנה, הזדמנות לעשות משהו קטן אבל כל כך גדול בשבילנו ובשביל העיר תל אביב. לי נראה שזה מספיק חשוב אפילו כדי להצדיק יציאה מהבית.

ואולי עוד לא מאוחר. אולי אריק מרים עכשיו טלפון ומחר הוא נפגש עם חולדאי ומשכנע אותו לחזור בו. אולי אריק מרים עכשיו טלפון לעיתונאי והקריאה שלו לעצור ולא להרוס את אוסישקין מופיעה בשער של ידיעות. אין הרבה סיכוי לגרום לאיזה שהוא שינוי? אולי. אבל לפחות יידע אריק איינשטיין שהוא היה שם.

השבוע נזכרתי באריק בעוד עניין

השבוע פירסם מנהל פורום השדים האדומים פנייה של עורך הדין של עמנואל רוזן, בקשר לתביעת לשון הרע שהגישו נגדו מנהלי הפועל (למיטב זכרוני הם טוענים כי עמנואל רוזן האשים אותם בשחיתות והכשלת עיסקת המכירה ללבייב).

אין לי ספק שעמנואל רוזן הוא עיתונאי לא רע שעושה לפעמים דברים חשובים. אין לי ספק שהוא אוהד הפועל. אין לי ספק ששחר בן עמי ומוני הראל ואריה הרשקוביץ. הם לא בדיוק חסידי אומות העולם. אשמח אם הצדק ייצא לאור ונדע בדיוק באיזו שחיתות מדובר ומי הכשיל את המכירה ללבייב.

אבל מה שמעניין אותי יותר היא הפנייה של עורך הדין של רוזן, שבין השאר מופנית גם אלי. הנה כמה ציטוטים:

"שולחי, מר עמנואל רוזן, ביקש את הח"מ לפנות אליכם, כדלהלן... שולחי, אדום מבטן ולידה... הביע נכונותו לפגוש בחברי ההנהלה ולבחון עימם דרכים להעלאת קרנה של הפועל ת"א, בדרכי נועם ומחוץ לכותלי בית-המשפט... הרי מדובר בתביעה המופנית נגד כולנו, קהל האוהדים הרחב... שולחי רואה עצמו מחויב למאבק הזה, כראשון בין שווים... מיותר לציין כי למיטב ידיעתו של שולחי, זוהי הפעם הראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי בו מוגשת תביעת לשון הרע מצד הנהלת מועדון הכדורגל כנגד מי מבין אוהדיו! ... שולחי מתפלל כי הסכסוך, אשר ייתכן ויכוסה בתקשורת, לא ישפיע על יכולת השחקנים במגרש והתנהגותם מחוצה לו... בכבוד רב ובברכה, שרון שטיין, עורך-דין יניב ושות', עורכי-דין ונוטריון".

כשקראתי את הפנייה המגוחכת הזו נזכרתי בהופעה המגוחכת של שולחו ב"יציע העיתונות". זה מתחיל בפנים זחוחות של שולחו, איש שמתקשה לחייך בדרך כלל, ממש מאושר, זמן קצר אחרי התבוסה 4:1 להרצליה. מימינו של שולחו טופח שלמה שרף על כתפו של שולחו ומשמיע קולות לא ברורים ("בה בה בה" או משהו אחר בשפה לא מובנת) וקופמן לא מפגר מאחור וטופח לשולחו (בעדינות) על כתפו השנייה (טוב, לא ממש טפחו, אבל "בה בה בה" וקריאות עידוד היו גם היו).

אז מתמלא שולחו עזוז וגבורה ומכנה את מנהלי הפועל "סמרטוטים ומושחתים", "בית בושת", "הנהלה שפוגעת ומחבלת ביודעין ובכוונה". ואני אומר לעצמי עכשיו, הרי התביעה הזו היא בשביל שולחו מתנה משמיים, הזדמנות להוכיח את טענותיו ולגאול את הפועל מבית הבושת. אבל במקום זה אתה שומע "שולחו" ו"שולחו" ו"שולחו" ו"בדרכי נועם" ו"מתפלל" ו"ראשון בין שווים". מה זה החרטא הזה?

ובאותו רגע, כמו בכמה רגעים קודמים שבהם ראיתי את שולחו בתוכניות בטלוויזיה, נזכרתי, משום מה בשיר הנפלא של אריק "עיתונאי קטן שלי".

שלא יהיה ספק: משחר בן עמי וממוני הראל לא הייתי קונה מכונית משומשת ואני חושב שעם ההנהלה הנוכחית של הפועל ובעיקר עם הבעלים הנוכחיים, מר סמי סגול, ההתרסקות של הפועל היא דבר בלתי נמנע. אבל בכל זאת, שולחו הזכיר לי את השיר:

"הם כותבים בעיתונים
מה שהם רוצים
מסרסים מלכלכים
בלי שום רחמים
נכנסים אל המיטות
מציצים מהחורים
ואין מה לעשות
אין פה רחמים...

אז איך אתה ישן בלילה
עיתונאי קטן שלי
איך אתה נרדם
על מה אתה חולם בלילה
אחרי שפיכת הדם
איך אתה נרדם
בן אדם איך אתה נרדם"

ולסיום, בקשה מהיריבה העירונית

די, אני לא יכול יותר. רודה, ז'ילינה, הפועל רמת גן, הפועל עכו, כמה אפשר? אמנם נהניתי אתמול מסנטה קולומה אבל אתם שוחקים את היכולת שלי ליהנות. מחר תפסידו לסנטה לוצ'יה וזה כבר לא יזיז לי. למרות האמור לעיל בכל זאת נהניתי, תודה. אני חייב לסיים, משדרים את המשחק בשידור חוזר. ראיתי כבר כמה פעמים, אבל לא קלטתי אם הדוור מסר והאינסטלטור הבקיע או שזה בכלל היה להיפך. 

הטור הינו טור דיעה שפורסם השבוע באתר "אדום עולה"

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק