רוצים לראות את ביתר? תשלמו

נעמה הניג, יו"ר מועצת הכבלים והלווין, אסרה לשדר את משחקה של בית"ר מול הדנים בערוץ 5+ לייב והורתה לערוץ הספורט לשדר אותו באחד הערוצים הפתוחים, אך בערב חזרה בה. כל ההסברים בכתבה

יום שישי 27 יולי 2007
דורון ברגר
 יו"ר מועצת הכבלים והלווין, נעמה הניג, הצליחה לשגע את אנשי התקשורת, אך כל מי שחגג יכול להירגע. כצפוי וכפי שפורסם כבר בצהריים ב-TELESPORT המשחק ביום שלישי בין פ.צ קופנהאגן לבית"ר ירושלים ישודר בערוץ ספורט 5 + לייב.

ועכשיו ההסברים: הניג לא הכינה היטב שיעורי בית והודיעה הבוקר לראשי ערוץ הספורט, כי לא תאפשר את שידור המשחק ביום שלישי בין פ.צ קופנהאגן לבית"ר ירושלים, בערוץ ספורט 5+ לייב.

הניג הסבירה כי בבדיקה שעשתה, התברר כי בעבר שודרו משחקים בסיבובים המקבילים אך ורק בערוצים פתוחים. אולם בערוץ הספורט הבהירו שהמשחק ישודר, אם ישודר,  בערוץ ספורט 5+ לייב.

גורמים בערוץ הספורט טענו שהבדיקה שערכה הניג לא נכונה ובעבר שודרו משחקים במסגרת הזו בערוצים לא פתוחים, מה עוד שבדרך כלל הקבוצות הישראליות מתחילות את משחקיהן בסיבוב השלישי. לדוגמא, משחקה של מכבי חיפה בסיבוב המוקדמות השני מול בלשינה לפני 5 שנים, ששודר בערוץ הקבוצות ולא באחד הערוצים הפתוחים.

מה שהניג לא לקחה בחשבון הוא שראשי ערוץ הספורט כלל לא חייבים לשדר את המשחק ולמעשה קיים חשש כי הם לא ישדרו את המשחק כלל.  כך למשל קרה לפני שלוש שנים שכאיש העסקים חזי ויטקובסקי שהחזיק בזכויות בשידור של משחק החוץ של נבחרת ישראל בצרפת החליט שלא יהיה שידור, מאחר שלא קיבל את הסכום שביקש.

לפיכך החליטו ראשי ערוץ הספורט להוזיל, לפחות זמנית את מחיר הערוץ ל-11.99 שקלים בעוד שהמועצה תעשה חשיבה חוזרת לפני שתצא בהצהרות חסרות כל משמעות. במחיר זה הסכימה הניג לאפשר את שידור המשחק.

אגב, בערוץ הספורט מודעים לעובדה שאם בית"ר תעפיל לליגת האלופות, ישודרו משחקיה רק בערוצים פתוחים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק