בחירתו של רגב

רגב פנאן יכול היה להיות שחקן לגיטימי בליגה הלאומית, אך העדיף להתמקד באימוני כהשר ובעידוד החברים הצהובים מהספסל של מכבי. כל מה מה שלא ידעתם על אחד השחקנים הותיקים של האלופה

יום רביעי 31 אוקטובר 2007
שלמה חסיד

להכין כתבה על רגב פנאן זו לא משימה עיתונאית כל כך פשוטה. אנשים כמו צביקה שרף, עודד קטש או דן שמיר, קודקודי הענף שמגיבים על כל דבר שזז, לא ישחררו תגובה בקלות. אחרי הכול מדובר בבן יקיר למוני פנאן, מהבוסים הגדולים של הצהובים.

"תחסוך ממני את זה", ביקש צביקה שרף, "אני לא אובייקטיבי. אבא שלו חבר שלי וכל מילה שאני אגיד תתפרש לא טוב".  גם דן שמיר התחמק. בשנה שעברה, ערב המשחק הקובע מול ז'לז'ניק ברבע גמר היול"ב, רגב סימס ۜשמיר את ההודעה הבאה: "בהצלחה אח אובד שלנו. תעלה עם דן בינגנהיימר ויוני חי בחמישיה". שניהם אחוקים, אבל יודעים את הגבולות.

אחד מסוכני השחקנים הבכירים בארץ, ידיד של המשפחה, לא הסכים אף הוא להתייחס לשאלה אם יכול היה למצוא לרגב קבוצה: "Ӟדובר במקצוען הכי גדול בארץ", סיפר. "רגב עובד קשה מאוד, לוקח את העניינים ברצינות, אבל לא ניסיתי למצוא לו קבוצה, הוא לא ביקש".

זה, אם תרצו, הסיפור של רגב פנאן. הוא יכול היה להיות בקלות שחקן מן המניין בליגה השניה, אבל העדיף לוותר על הקۨירה ולהישאר לנצח על הספסל של מכבי תל אביב, ליד האבא. לצד זאת החל לפתח קרירה של מאמן כושר בחדר הכושר ב-ג' ובעוד מסגרות. עמרי כספי, מחבריו הקרובים במכבי סיפר: "אני חושב שזה תלוי בו. הוא יכול לשחק בקבוצות אחרות בליגת העל. הוא כבר שיחק בעבר בגליל ובמכבי רמת גן, כשהוא היה צעיר. אני חושב שהוא קלעי אדיר, יודע להחזיק כדור, הוא חבר אדיר, חבר לקבוצה, יש לו הרבה דברים חיוביים, אבל הוא מעדיף להישאר במכבי".

שרון דרוקר היה מאמנו של רגב בגליל: "כשחתמתי בגליל הקמנו שם קבוצה כמעט מאפס, קבוצה שסיימה בߞקום השני. רגב דיבר איתי אז על מנת להצטרף אלינו וכל כך נהניתי ממנו, זה היה מדהים. איזה בחור? הוא היה ילד. הוא משקיען, אכפתי, החבר'ה אהבו אותו מאוד. יש לו קליעה יוצאת מהכלל, באמת הוא השתלב נהדר שם, אבל לצערי באמצע השנה הוא עזב, נדמה לי שהוא קיבל הצעה מהליגה שניה. נשארנו בקשרי ידידות ומאוד מאוד נהניתי ממנו. הוא בחור שטוב שיש לך בקבוצה. אני חושב שיש קבוצות בארץ שהוא בטוח יכול להשתלב בהם. רגב מקדיש את עצמו יותר לנושא הגופני, עד כמה שהבנתי ממנו ומאנשים מסביב. הוא מאמן כושר אישי של אנשים וזה כיף להיות בידיים שלו, כי הוא משקיען ואכפתי. אני זוכר שמאוד הצטערנו בגליל כשהוא עזב, כי הוא עזר בכל בעיה או צרה".

כאמור, לפנאן היו בעבר הצעות מהליגה השנייה. סביר להניח שבכל קבוצה בליגת העל הוא היה מתקשה להשתלב, אבל בלאומית יש לו מקום, בטח ל-15 עד 20 דקות.Ġהעונה הוא הגיע לסיכום עם ראשי הקבוצה לפיו הוא מגיע רק לאימוני הערב ובבוקר יעסוק בהדרכות במכון כושר. לחו"ל הוא כנראה שלא יסע. אחד מחבריו אמר: "הוא יהיה בתוך כמה שנים מאמן הכושר של מכבי תל אביב. שיהיה ברור שהוא בוחר להתאמן היום במכבי. רגב אומר שקשӔ לו לשחק בליגות הנמוכות כי הוא רגיל כבר למקצוענות של מכבי תל אביב ולזה שהכל דופק כמו שעון. בכלל, רמת האימונים במכבי תל אביב עולה על כל משחק בליגה השנייה".

ישראל לב, שהיה המאמן של רגב במכבי רמת גן: "קודם כל הוא פרפקציוניסۘ, שחקן שאוהב להתאמן, קלעי מצוין. אני חושב שהמקום שלו, אם הוא היה רוצה לשחק בקבוצה, היה צריך להיות בליגה הלאומית ואז אולי למצוא את עצמו בליגת העל. הוא אוהב לעבוד, הוא קלעי מדהים, ובקבוצות של ליגה לאומית היה יכול לעשות עונות טובות".

אז אם ߞכבי תל אביב תגיע לפיינל פור במדריד, לפני שמרכוס פייזר וליאור אליהו יספרו לכם דברי התרגשות, אל תשכחו שיש במכבי שחקן שהיה שם כבר חמש פעמים, גם אם הוא בדיוק שיחק.

צילומים: maccabifans

תגובות

טלספורט בפייסבוק