פאר זכתה בזוגות בסטנפורד

טורניר סטנפורד: הטניסאית הבכירה שלנו השלימה זכייה שנייה ברציפות בטורניר הזוגות, אחרי שניצחה עם בת זוגתה ההודית את אנה צ'קבטדזה מרוסיה ו-ויקי ארזנקה מבלארוס, 4:6 ו-6:7. גברים: דירוג שיא לדודי סלע

יום שני 30 יולי 2007
אורן קורנפלד, אסף בילגורי
שחר פאר איכזבה מעט, כשהודחה מטורניר סטנפורד, כבר בסיבוב השני, אך הלילה היא פיצתה על כך בגדול, בזוגות.

הטניסאית מספר 1 שלנו שמרה הלילה על תוארה כאלופת הזוגות בטורניר סטנפורד (סך פרסים של 600 אלף דולרים) אחרי שניצחה בגמר עם בת זוגתה סניה מירזה,  את אנה צ'קבטדזה מרוסיה ו-ויקי ארזנקה מבלארוס, 4:6 ו-6:7. 

פאר ומירזה פתחו לא טוב את המשחק ואיפשרו ליריבות שלהן לשבור אותן כבר בפתיחה ולעלות ליתרון מהיר של 0:2, אולם הצמד הישראלי/הודי, שברו מיד בחזרה וחזרו ל-2:2. פאר ומירזה השיגו עוד שבירה במערכה וניצחו אותה 4:6.

המערכה השנייה היתה צמודה מאוד והפכפכה. פאר ומירזה פיספסו נקודת משחק, במצב של 4:5 להן במערכה השנייה ואיפשרו לצ'קבטדזה וארנזקה לשבור אותן כדי להשוות ל-5:5. פאר ומירזה שברו שוב והוליכו 5:6, צקבטדזה וארנזקה חזרו ל-6:6 והוליכו כבר 2:5 בשובר השיוויון של המערכה. אז החל הקאמבק הנהדר של פאר ומירזה, שהשלימו חמש נקודות רצופות וניצחון 6:7 במערכה המכרעת.

פאר למעשה שומרת על תוארה כאלופת הזוגות של הטורניר, אחרי שזכתה גם בשנה שעברה בטורניר עם אנה לנה גרונפלד הגרמניה. 

הניצחון הזה היווה נקמה מתוקה עבור סניה מירזה, שהפסידה מוקדם יותר לאנה צ'קבטדזה בגמר היחידות. פאר ומירזה צפויות להיפגש שוב בלילה שבין שני לשלישי, אך הפעם תתמודדנה זו מול זו בטורניר סן דייגו.

דודי סלע מתקרב ל-100 הגדולים

הלילה כמו בכל יום ראשון פורסם דירוג ה-ATP השבועי, והבשורות מגיעות מכיוונו של דודי סלע, המחבט מספר 1 של ישראל.

סלע, שזכה בטורניר טוגליאטי ברוסיה, ממשיך להתקדם בדירוג העולמי ואחרי שהשיג דירוג שיא בשבוע שעבר, היום התקדם סלע עוד 5 מקומות וטיפס עד למקום ה-124 בעולם.

הראל לוי, שטיפס בדירוג הקודם אחרי זכייתו בטורניר מנצ'סטר, אך איכזב בטורניר נוטינגהאם, ירד חמישה שלבים למקום ה-220 בעולם.

נועם אוקון צנח בדירוג ורשם ירידה של 20 שלבים, עד למקום ה-163 בעולם, אמיר ווינטרוב, הצעיר העולה, טיפס 6 שלבים למקום ה-414.

בצמרת הדירוג העולמי, עלה ניקולאי דוידנקו הרוסי למקום הרביעי בעולם והוריד למקום החמישי את אנדי רודיק האמריקאי. פדרר, נדאל ודיוקוביץ מוליכים את הדירוג.

פאר נותרה במקום ה-18

בגיזרת הנשים לא נרשמו שינויים קיצוניים. שחר פאר ממשיכה לדרוך במקום ה-18 בעולם. ציפי אובזילר, המחבט מספר 2 ירדה שלושה מקומות למקום ה-79 בעולם.  

בצמרת הדירוג העולמי אין שינויים, כאשר ז'וסטין הנין המצויינת ממשיכה להוליך את הדירוג, כשאחריה לפי הסדר באות מריה שראפובה, ילנה יאנקוביץ, סווטלנה קוזנצובה ואנה איבאנוביץ.

סן דייגו: פאר תפתח מול מירזה

הגרלה מאוד לא נוחה זכתה הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר שתתמודד כבר בסיבוב הראשון של טורניר סן דייגו (פרסים בסך 1.34 מיליון דולר) מול סניה מירזה ההודית (35 בעולם), שותפתה בטורנירי הזוגות.

פאר, המדורגת 12 בטורניר ו-18 פגשה את ההודית כבר פעמיים בטורנירי יחידות, והמאזן ביניהן הוא 1:1. שני המפגשים נערכו ב-2005 כשהמפגש הראשון היה בסטנפורד, הטורניר ממנו הודחה הישראלית השבוע כבר בסיבוב השני, אז היא ניצחה במוקדמות 2:6, 6:7(10).

במידה ופאר תחלוף על פני המשוכה הראשונה, תמתין לה בסיבוב השני המנצחת בהתמודדות בין ג'יל קרייבאס האמריקאית לאלני דנילידו היווניה. בשמינית הגמר, אם לא יהיו תקלות מיוחדות פאר אמורה לפגוש את המדורגת שמינית בטורניר, דינארה סאפינה, כאשר אם היא תצליח לחלוף על פניה, הצפי הוא לפגוש ברבע הגמר את מריה שראפובה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק