סברנסקי דחתה את החלטתה

השחקנית שעלתה לארץ בגיל 15 ועברה להתגורר בצרפת זעמה על איגוד הטניס ועל היעדר הסיוע והחליטה לייצג את אוקראינה במקום את ישראל. אחרי שיחה עם חביב היא החליטה להשעות את החלטתה

יום שני 30 יולי 2007
אורן קורנפלד
יבגניה סברנסקי, הטניסאית מספר 3 של ישראל החליטה בצעד יוצא דופן לא לייצג את המדינה בסבב. ההחלטה נובעת בין השאר מזעם של הטניסאית על איגוד הטניס.

מאוחר יותר, עם התפוצצות הפרשה הודיעו באיגוד הטניס כי המנכ"ל, משה חביב שוחח היום עם סברנסקי ובהחלטה משותפת השניים סיכמו כי היא תשהה את החלטתה לעבור ולשחק תחת דגל אוקראינה. כמו כן, במהלך החודש הקרוב יתקיימו שיחות נוספות בין סברנסקי לחביב במטרה למצוא את הדרך לסייע לטניסאית ככל שניתן.

סברנסקי, שעלתה לארץ כאשר הייתה בת 15, עברה לגור בצרפת בשל קשיים כלכליים ובכדי להיות קרובה לאיזורי התחרויות. הפוטנציאל הרב שגלום בה הוביל אותה כבר אל המקום ה-172 בעולם, אך כיום היא הידרדרה עד למקום ה-277.

ההחלטה של סברנסקי להיות מיוצגת כעת על-ידי אוקראינה במקום ישראל מגיעה בשל חוסר התמיכה של איגוד הטניס בה. למרות זאת, סברנסקי המחזיקה גם בדרכון ישראלי תוכל לייצג בעתיד את ישראל. המכה הקשה לטניס הנשים נובע בעיקר מפרישתה של אנה סמשנובה ולחור שהיא משאירה מאחוריה.

באיגוד הטניס הגיבו לדברים: "ראשית צר לנו על ההחלטה של יבגניה סברנסקי ואנו מבקשים להבהיר. סברנסקי עזבה את ישראל ללא קשר לטניס אך אנו לא מתכוונים להתערב בחייה האישיים. איגוד הטניס הבהיר לשחקנית מספר פעמים בעבר שהאיגוד אינו משלם כספים לשחקני ושחקניות הנבחרת. התמורה הניתנת להם עבור ההשתתפות וההישגים במדי הייצוג של ישראל באה לידי ביטוי בסיוע בהעסקת מאמנים, ברכישת כרטיסי טיסה ובסיוע בהכנות למשחקים. 

"כך האיגוד נוהג לגבי כל טניסאי וטניסאית וכך ביקש לנהוג גם כלפיה. גם כשהוצע לה מאמן אישי במימון האיגוד, סרבה סברנסקי לקבל כזה וצר לנו על כך. בשני המפגשים האחרונים של נבחרת הנשים עם קנדה ועם אוסטריה, ביקש הקפטן עודד יעקב להזמין את סברנסקי לסגל, אך בשתי הפעמים היא סירבה לבוא וביקשה להשתחרר. 

"אמש התקשרה השחקנית לקפטן והודיעה לו על החלטתה. הקפטן סיכם אתה שהיום היא תשוחח עם מנכ"ל האיגוד, משה חביב, כדי אולי למצוא דרך אשר תמנע ממנה לבצע את החלטתה. סברנסקי הסבירה לקפטן כי תחת דגל אוקראינה יהיה לה קל יותר להשיג ספונסרים. איגוד הטניס מאחל לה הצלחה בהמשך הדרך".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק