קאמבק? האמת רעיון לא רע

מעט מאוד ספורטאים החליטו לעשות קאמבק, אבל מתברר שזה הצליח דווקא לא רע. ביום שבו החליטו דורון שפר ואייל גולן לחזור לשחק, הנה מספר דוגמאות לקאמבקים שהצליחו

יום שני 30 יולי 2007
מערכת TELESPORT

מספר שעות לאחר שדורון שפר הודיע שהוא עושה את הקאמבק המי יודע כמה שלו, מתברר שגם אייל גולן, הכדורגלן המוכר ביותר בתולדות הפועל מרמורק חוזר לשחק כדורגל.

יש משהו משותף בקאמבקים המתוקשרים של גולן ושפר, וזה לא רק העובדה ששניהם החליטו על קאמבק באותו היום, אלא גם שהערכה היא שמבחינה ספורטיבית אין להם מה לתרום יותר מידי, בטח אחרי יותר משנתיים מחוץ לכר הדשא והפרקט.

אלא שהספורט הישראלי והעולמי דווקא ידע קאמבקים מפוארים מאוד, ומתברר כמו גם בתחום הפוליטיקה שמי שנזרק לתפקיד החשוב ביותר יכול לנוח, קצת לאסוף כסף בעסקים ולחזור לתפקידים הכי אסטרטגיים במשרד האוצר ובמשרד הביטחון.

אבל להבדיל מנתניהו ואהוד ברק, החזרה של הספורטאים היא קצת פחות קריטית. למרות זאת, מתברר שהם מצליחים לא פחות. שפר שעושה קאמבק רביעי ישבור כנראה את שיא הקאמבקים, אבל ישנו מספר לא מבוטל של ספורטאים שעשו קאמבק שלישי או שני והצליחו להוכיח כי כושרם עדיין במותניהם.

ללא ספק הדוגמא הטובה ביותר היא זו של מייקל ג'ורדן, אולי גדול ספורטאי העולם, בטח ב-20 השנה האחרונות. ג'ורדן פרש פעמיים במהלך שנות ה-90 ובכל פעם שחזר לשיקאגו הוא הוביל אותה לאליפות. הקאמבק השלישי היה מרשים פחות ועם וושינגטון הוא לא הצליח אפילו להעפיל לפלייאוף בעיקר בשל מרבית הפציעות של החמישייה.

פליקס חלפון הדהים גם הוא העונה כשלאחר ישיבה בכלא בת שנתיים הוא חזר והפך להיות שחקן הרכב בעירוני ראשל"צ עימה העפיל בסיום העונה לליגה הלאומית. חלפון גם הצהיר כי לא הייתה לו כל בעיה לשחק בליגת העל, אך ספק אם יעשה זאת עקב הרעש הציבורי שעלול להיווצר. מדהים לא פחות היה הקאמבק של חלפון לפני חמש שנים כשחזר לשחק בבני יהודה לאחר שנת פרישה והיה אחד המצטיינים בה. אגב, חלפון מאמין בשפר והיום אמר : "אני חושב שזה הולך להיות סיפור הצלחה. כל הכבוד לגליל שהאמינו בו. אם הוא יעבוד קשה זה הצליח והחזרה תלויה בעיקר בו".

קני וויליאמס פרש וחזר לשחק מספר פעמים וגם כיום בגיל 36 הוא שוקל את עתידו, כשבכל פעם ששיחק הוא הוביל את הקבוצות (הפועל ת"א ובני השרון) להצלחות לא מבוטלות. איציק זוהר הצליח קצת פחות כשלפני שנתיים ניסה לחזור מחצי שנת פרישה וישחק בהפועל נצרת-עילית, אך אחרי חודש הבין שכוחו ממש לא במותניו.

למען האמת, אין בישראל כמעט ספורטאים שביצעו קאמבק. גם הפורשים מוקדם יחסית כמו עודד קטש, דני נוימן או משה סיני לא מימשו את המחשבה לחזור ולשחק. בעולם הדוגמא הטובה ביותר בשנים האחרונות לקאמבק שהצליח בצורה בלתי רגילה הוא של מרטינה הינגיס שחזרה בתחילת 2006 לאחר שלוש שנות פרישה לשחק טניס.

נכון שמאז היא לא זכתה בטורניר גראנד-סלאם, אך היא הצליחה להיות חברה קבועה ברבע הגמר של כל טורניר מוביל בעולם ויחסית לספורטאי שלא התאמן במשך שלוש שנים מדובר בהישג עצום.

אז יכול להיות שאייל גולן ודורון שפר לא יצליחו להרשים בעונה הבאה אבל הרעיון כנראה שלא כל כך הזוי.

צילומים: יותם רונן ורויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק