מירוסביץ': יש סיכוי לעבור

הקשר הצ'יליאני אופטימי לקראת הגומלין בשבוע הבא עם נחיתתו בארץ. למירוסביץ' סיכויים טובים לפתוח בהרכב במקום בואטנג. נמנע חיכוך ע"י המשטרה בין אוהדי בית"ר לחיפה

יום רביעי 01 אוגוסט 2007
אשר גולדברג, הדס גרינברג
יממה לאחר ההפסד לפ.צ קופנהאגן וכבר ברור שמאמנה של בית"ר ירושלים,  יצחק שום, יבצע לפחות שינוי אחד בהרכב, כאשר מילובאן מירוסביץ', צפוי לפתוח בהרכב במקומו של בואטנג המושעה, שספג אדום במשחק הראשון. 

השחקן אמר לאחר נחיתתו בארץ: "המשחק בקופנהאגן לא היה קל אבל הוכחנו שיש לנו יכולת טובה, שאנחנו יכולים לעבור אותם. המשחק הקשה בעצם עוד לפנינו. יש לנו סיכוי טוב לעבור אותם בשבוע הבא והכל תלוי במה שנעשה בבית". 

לקבוצה ציפו 150 אוהדים בשדה התעופה שלא הצליחו לראות את השחקנים לאחר שבהנהלת הקבוצה ניסו למנוע את ראיונות השחקנים ודיווחו לעיתונאים על מקום שגוי לנחיתת השחקנים.

גם במשטרה ניסו למנוע בכל דרך אפשרית עימות בין אוהדי הקבוצה לאוהדי מכבי חיפה שנחתו בפרק זמן כמעט זהה. אוהדי בית"ר שהגיעו עם צעיפים והתכוננו לקבלת פנים לשחקני הקבוצה, לא הצליחו לפיכך לקבלם.

לצפייה בשחקני בית"ר בנתב"ג לחצו PLAY מתחת לתמונה

בבית"ר מתארגנים לגומלין

במהלך השבוע יבחן שום את האפשרות לשתף את החלוץ הברזילאי, רומולו בשפיץ ההתקפי. 

המגן המצטיין יואב זיו הבהיר את ההרגשה לאחר המשחק:  "אנחנו כמובן לא שמחים מההפסד הזעיר. בסה"כ כולנו מעודדים מהיכולת שהצגנו ומאמינים שאפשר לעשות תוצאה שתעביר אותנו לשלב הבא, באיצטדיון טדי".

המנכ"ל איציק קורנפיין, יהיה ביום שישי נציג הקבוצה בשוויץ, בהגרלת הסיבוב השלישי. שחקני הקבוצה, הצוות המקצועי והאוהדים ידעו כבר בסוף השבוע מי תהיה היריבה הבאה שלה, במידה ויעברו את פ.צ קופנהאגן.

בשיחות אישיות שקיים יצחק שום עם שחקניו הוא עודד אותם, ולא היה מוכן להתייחס לטעות של השוער טברטקו קאלה, שהביאה לשער של הדנים. שום הבהיר: "בית"ר מנצחת כקבוצה וגם ההפסד אינו של שחקן בודד. התוצאה לא טובה. יש לנו 90 דקות לתקן בבית. אני בטוח שאנחנו יכולים לעבור. טעויות יהיו, אני מקווה כמה שפחות. אני לא אוהב להפסיד, אבל ב-1:0 אפשר לתקן. לא יהיה קל. זהו משחק רשמי ראשון שלנו ושיחקנו כדורגל טוב ואני שמח עם זה. אני בטוח שארץ זה יהיה שונה. שיחקנו איפה שמנצ'סטר ואיאקס הפסידו. 1:0 זו תוצאה טובה. זה רק מחצית ראשונה, השנייה יותר חשובה".

שפיגל: הקבוצה שיחקה לא רע

מנג'ר בית"ר, גיורא שפיגל, היה אופטימי גם כן: "אני חושב שמבחינת המשחק, בהתחשב ששיחקנו ב-10 שחקנים, הקבוצה שיחקה טוב. פתחנו לא טוב, אבל אחרי השער הקבוצה השתחררה ושיחקנו לא רע. השער הוא חלק מהמשחק. לא ציפינו לשער ולא להרחקה. הם ניצלו את השגיאה שלנו. אני חושב שהיום הוכחנו שאנחנו שווים לקופנהאגן ואולי אף יותר טובים. הדנים הם קבוצה קשה ומאורגנת, אבל התמודדנו איתם יפה בהגנה. נצטרך לנסות להכריע את המשחק בפתיחה בטדי. מעבר לזה אני לא מאמין בשינויים גדולים. הסגנון הזה יביא לנו את הניצחון".

מיכאל זנדברג גיבה את שוער הקבוצה למרות הטעות: "אנחנו קצת מאוכזבים. היינו שווים לפחות גול. שער החוץ היה חשוב. בסיטואציה שנוצרה טובה שזה נגמר ככה. התכוננו טוב, הם לא הפתיעו אותנו. ראינו שהשד לא נורא ואפשר להגיע למצבים. אני מקווה שבטדי יהיה יותר טוב. אנחנו עומדים מאחורי קאלה. אחרי הטעות הוא הציל שני גולים. שיחקנו טוב ועמדנו טוב על המגרש. אני בטוח שהם יבואו לטדי יותר מוכנים".

בלם ירושלים, אריק בנאדו: "יש לנו תחושה של פספוס. שיחקנו טוב. היינו דומיננטיים והגענו למצבים. אין מה לעשות. הוכחנו שאנחנו לא נופלים מהם. התוצאה בטדי תלויה רק בנו. פעם קאלה טעה, פעם אחר טועה. חבל שזה קרה. ניסינו לחזור, אבל לא הלך. היינו שווים תיקו. בשבוע הבא בטדי עם הקהל שידחוף נעשה תוצאה טובה".

גם בצד הדני מרוצים מהתוצאה. גרונקיאר: "התוצאה מצויינת עבורינו".

בבית"ר ירושלים היו די מרוצים מהמשחק ומתוצאת הסיום, אך מסתבר שגם בצד הדני התקבלה התוצאה השבירה בשביעות רצון.

בסיום המשחק אמר כוכב הקבוצה, יאספר גרונקיאר, לתקשורת הדנית: "התוצאה מצויינת עבורינו. כבשנו שער אחד והגענו למצבים נוספים. בישראל יהיה לנו קל יותר כי ירושלים תרצה לכבוש במהירות וכל הלחץ יהיה עליה גם במגרש וגם ביציעים. בסה"כ היה משחק עם המון איבודי כדור במרכז המגרש של שתי הקבוצות וצריך לציין שבית"ר ירושלים, למרות ששיחקה עם עשרה שחקנים, יכלה לכבוש לפחות פעם אחת".

המאמן סטולה סולבאקן אמר: "לא ספגנו בבית וזה מוריד לחץ. אם נכבוש שער בירושלים יהיה לנו יותר קל לעלות לסיבוב הבא. חשוב שלא לספוג במשחק הראשון כי בהמשך הקבוצות כבר מכירות אחת את השנייה. אנחנו כבר חושבים על המשחק הבא, בעוד שבוע בירושלים. ביום שישי שתי הקבוצות ידעו מי תהיה היריבה בשלב הבא וגם זה יכול להשפיע על המשחק".

צילום ועריכה: נפתלי חזקיה

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק