עוד תיקו לליברפול

ליברפול אירחה הערב את ארסנל למשחק מרתק. כבר בדקה ה-7 סטיבן ג'רארד העלה את האדומים ליתרון, אך ססק"פברגאס הצעיר השווה בדקה ה-80 וקבע תיקו נוסף לליברפול, בפעם החמישית העונה.

יום ראשון 28 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT
ליברפול אירחה הערב את ארסנל במסגרת המחזור ה-11 בפריימר ליג למשחק מרתק ומלא מצבים. סטיבן ג'רארד הקפטן הנצחי חגג 200 הופעות בליברפול עם שער ענק מבעיטה חופשית כבר אחרי 7 דקות. 

ליברפול הייתה טובה יותר לאורך כל המחצית, אך לאחר העלייה למחצית השנייה היוצרות התהפכו. האדומים הצליחו לשמור על ההובלה וראפא בניטס כבר פינטז על ניצחון, עד שבדקה ה-80 ססק פברגאס הספרדי הצעיר השווה והשאיר את שתי הענקיות בלתי מנוצחות בליגהȮ יוסי בניון נכנס בדקה ה-65.

תוצאת התיקו הערב העמידה את ליברפול עם מאזן מדהים של 5 ניצחונות ו-5 תוצאות תיקו ב-10 משחקים. בשבוע הבא תפגוש ליברפול את בלקבורן למשחק חוץ קשה, ותקווה להשיג ניצחון חשוב. ארסנל המדורגת ראשונה תארח ߑמשחק העונה את היונייטד, וניצחון יפתח פער של 3 נקודות על פרגוסון והשדים האדומים.  

מחצית ראשונה: ליברפול ביתרון, התותחנים בשיגעון

המחצית הראשונה נפתחה בסערה מצד שתי הקבוצות. דקה 4 סӡק פברגאס הרים את רגלו בדרך למסירה, אך אנדרי וורנין האוקראיני בעבירה קשה עצר את המהלך וקיבל כרטיס צהוב.

3 דקות עברו וליברפול מדהימה את ונגר. פרננדו טורס מצא את צ'אבי אלונסו במסירה מצוינת, הספרדי נפל על סף רחבת התותחנים וזכה בכדור חופשי מסוכן. בבעיטה החופשית ריסה נגע קלות בכדור, והקפטן סטיבן ג'רארד בעט טיל פנימה. 0-1 לליברפול

בדקה ה-12 ארסנל מנסה להגיב. לאחר כמה מסירות במרכז המגרש, ססק פברגאס בחן את ריינה בבעיטה מרחוק, אך הכדור החלש ה۪גלגל לאט בדרך החוצה.

דקה 18 וארסנל ממשיכה בלחץ. קולו טורה שלח בכדור מצוין את אדביור, אך הקוון שרק לנבדל בטעות גדולה והשאיר את האורחת מקופחת.

דקה 21 וארסנל בקצב מסחרר. רוזיצקי ניצל יציאה גרועה של ריינה והקשיט מעליו, הגנת ליברۤול הרחיקה עד אבווה שבעט מהאוויר לשער החשוף, אך סמי הופייה בהצלה מהקוו השאיר את היתרון לאדומים.

4 דקות עברו וארסנל לא מרפה. קולו טורו בפריצה טובה מצא את אדביור שהחזיר לו בנגיעה מצוינת, אך הפעם ריינה יצא בזמן וזכה בכדור.
דקה 27 וליברפול זוכה בכדור קרן. ג'ון ארנה ריסה הרים מצוין, הופיה נגח לרחבת ה-5 והגנת ארסנל הרחיקה. על הכדור החוזר השתלט כובש השער סטיבן ג'רארד ובבעיטה אדירה סחט הצלה גדולה מאלמוניה.

דקה 32 והמשחק מתחמם. ג'ימי קארגר במפרק לפניו שۜ אבווה ברחבה האדומה היה צריך  לקבוע כדור עונשין מ-11 מטרים לארסנל, אך למזלה של ליברפול לא נשרקה עבירה.  

6 דקות עברו והמפרק עבר לגופו של אדביור. סמי הופייה במאבק כוחות עם החלוץ האפריקאי, שלח את המפרק לבטנו של החלוץ, אך פעם נוספת ליברפול יצאה ללא פגע.

דקה 41 וכדור חופשי לארסנל. ססק פברגאס הצעיר הרים לרחבה, המארחים הרחיקו במהירות את הכדור לרגליו של עמנואל אדביור שבעט חלש וסיים עוד התקפה ללא שער.

דקה 44 ואדביור בניסיון נוסף. כӓור נהדר השאיר את החלוץ מול ריינה, אך בעיטה חלשה לידיו של השוער סיימה את המחצית ביתרון מינימאלי למארחים. 0-1 לליברפול במחצית

מחצית שנייה: ליברפול נסוגה אחורנית, וססק פברגאס מעניש. 

۔מחצית השנייה נפתחה בחילוף מצידו של ראפא בניטס. פרננדו טורס בהופעה סבירה יצא, ופיטר קראוץ' נכנס.

דקה 48 וארסנל מתקיפה. תומאס רוזיצקי ניסה לשלוח את עמנואל אדביור בכדור ארוך, אך החלוץ לא הצליח להגיע לכדור החזק ויצא החוצה.

דקה 52 והמחליף פיטר קראוץ' בניסיון פנטסטי. החלוץ הענקי בעט מרחוק כדור אדיר, אך אלמוניה בקצות האצבעות הצליח להציל את התותחנים. 

דקה 54 ופברגאס בהחטאה מביכה. אבווה בעט חזק לקורה, ססק הצעיר השתלט על הכדור ומול שער חשוף החמיץ את המסגרת.

3 דקות חלפו והתותחנים מגבירים את הקצב. תומאס רוזיצקי מצא מצוין את קלישי, המגן הצעיר הרים מצוין לרחבה אך הגנת ליברפול הרחיקה וחיסלה את הסכנה.

דקה 64 וקראוץ' קרוב לכבוש את השני לזכות ליברפול. מסירה מצוינת מצאה את הענק האנגלי בתוך הרחבה, קראוץ' בגלישה לעבר הכדור בעט חזק אך הכדור חלף ליד הקורה. 

חלפה דקה וחילוף משמח במיוחד בשורות ליברפול. אנדריי וורנין יוצא, ויוסי בניון שלנו נכנס. 

דקה 72 וארסנל מראה

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק