הצל שלי ואני

הוא היה שחקן עצבני, "חולה נפש קצת" כפי שפירגן לו השבוע פליקס חלפון. שנים היה המפורסם במשפחה אבל עכשיו הוא עומד בצלו של אחיו הצעיר, ניצן. פרוייקט מיוחד של TELESPORT : קבוצה ביום והיום עם בני יהודה

יום ראשון 05 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

חזי שירזי, עוזרו של אחיו ניצן בבני יהודה, היה שחקן קצת עצבני. פליקס חלפון, ההוא שישב בבית סוהר על סמים, הוא חבר קרוב של חזי, שעימו שיתף פעולה כשחקן ולא מתבייש להודות: "הוא חולה נפש קצת, במובן חיובי".

שירזי אם כן היה שחקן שנלחם, לא מוותר, ופליקס מספר: "היה שחקן מתפרע, אחד שחי את המשחק. גם באימונים הוא כזה, אתה יודע. היה עדיף לא להיות לידו כי הוא היה פוצע אותך. באימונים הייתי רואה איזה צבע הגופיה שהוא בחר והולך להיות איתו, תמיד היה עדיף להיות בקבוצה יחד איתו ולא נגדו. הוא היה הולך עם הרגל קדימה באימונים, אוהב לתפוס בחולצה, אבל זה חלק מהמשחק.

"גם נגדי היה לו קשה, אז העדפנו להיות ביחד ולא אחד נגד השני. חזי הוא מסוג השחקנים שהגיע לאן שהגיע בעזרת הרבה כוח רצון. הוא בחור טוב, בנאדם שנותן מעצמו. נהניתי מאוד לשתף איתו פעולה בבני יהודה ותקופה קצרה בהפועל. הספקתי להכיר אותו כבנאדם טוב וישר, כיף לשחק עם שחקן כזה. הוא נלחם, מפיק מעצמו את המקסימום במגרש".

ש: הוא בא למשפט שלך?

ת: "כן. בהתחלה הוא הגיע, כמו כל בני יהודה. אחרי זה כבר נהיה מאוס והרבה נטשו בדרך. נשארנו חברים, היינו בקשר טוב, אבל פה ושם פחות כי כל אחד בעיסוקים שלו. אבל כשצלצלתי הוא תמיד ענה ועזר, באמת בסדר גמור. כיף לפגוש אנשים כאלה עם נשמה, והוא גם בחור טוב".

גורם בכיר בבני יהודה, שעובד בצורה שוטפת עם חזי: "הוא עוזר מאמן אצלנו מאז שהוא פרש, שלוש שנים. בשנה הראשונה של ניצן אצלנו חזי עוד שיחק וניצן אימן אותו. אבל זה לא העיסוק היחיד שלו. יש לו פיצוציה הרבה שנים, עוד כשהוא היה שחקן. פעם ניצן היה שותף שלו, אבל כשניצן הפך להיות מאמן אז הוא עזב את זה אבל עכשיו זה רק של חזי. יש לו שם עובדים, אבל לפעמים הוא מגיע. זה ביד אליהו".

על תפקידו כיום בבני יהודה, מספר אותו גורם בכיר: "בתור עוזר מאמן הוא עוזר לניצן, והוא גם פעיל מאוד באימונים. במשחקונים הוא משחק לפעמים, כשלא כואב לו הגב. הוא גם מאמן את קבוצת המחוננים של בני יהודה בנוער והיה תקופה שמאמן הנוער עזב אז שנה אחת הוא גם אימן את הנוער שלנו, זה היה לפני שנתיים. כל דור העתיד שלנו כמו עוז ראלי ואלירן עטר התאמנו אצלו".

דני, אוהד בני יהודה שמלווה אותה ליווי צמוד מספר: "כמה פעמים חזי כעס עליי כשהיתה לי ביקורת על ניצן כי הם אחים. הוא עושה את העבודה שלו והולך. חזי לא מתראיין כבר הרבה זמן. תמיד הוא היה המפורסם במשפחה, עכשיו התהפכו היוצרות והוא בצל של ניצן. הוא רוצה להיות בצל של אח שלו, ולא יוצא לעיתונות".

על היחסים בינו לבין אחיו הבכיר יותר, ניצן הוא מספר: "באימונים אני רואה אותו, עוזר לאחיו. היחסים ביניהם מצויינים, הלו משפחת שירזי זה יד אחת. אבל כשניצן עזב לתקופה מסויימת בקיץ הוא נשאר, כי חזי הוא סמל של בני יהודה. איש לא יודע איך הם מחלקים את העבודה ביניהם, כי שניהם אחים. אם היה בא סיני לאמן אולי היה אפשר לראות מה חזי בדיוק עושה. נכון שהוא היה שחקן מופרע, אבל אתה מכיר שחקנים שלא היו מופרעים? הוא גם היה תותח. הוא לא עזב כי הוא סמל פה, היה ברור שהוא ישאר. נכון שהוא עבר למכבי חיפה והפועל אבל הוא עדיין סמל. אבא שלו ושל ניצן גם כן בא לאימונים, הוא חלק מהקבוצה. יש לו אבא אחלה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק