לוי: שואף לאמן באירופה

בכנס עיתונאים של חיפה והצפון שנערך הערב סיפר רוני לוי על התרשמותו מהקבוצה עד כה וסיים בשאיפותיו האישיות כשאמר: "אני רוצה לאמן באירופה בעתיד"

יום חמישי 02 אוגוסט 2007
הדס גרינברג
מאמן מכבי חיפה, רוני לוי, נאם הערב בכנס עיתונאים של חיפה והצפון ושיתף את הנוכחים על תחושותיו והתרשמותו מהקבוצה עד כה, על ההסתכלות קדימה ואפילו שיתף בנוגע לשאיפות האישיות שלו.

בנוגע למצב הנוכחי שבו נמצאת הקבוצה אמר לוי: "עברנו מחנה אימונים טוב מאוד. הצגנו יכולות אישיות וקבוצתיות מצויינות. אני בטוח שהשנה נהיה קבוצה חזקה וטובה".

שנשאל לוי לגבי ההתמודדות עם עזיבתם של שחקנים משמעותיים של חיפה בשנים האחרונות כגון בנאדו, זנדברג, עידן טל, ובאדיר אמר לוי: "זה נכון הקבוצה שינתה את פניה. השינוי הוא טבעי, אין לי ספק שהייתי רוצה לראות את השחקנים הללו משחקים בחיפה, מן הסתם הכל סובב סביב כסף ולכן הם לא פה". כשנשאל לוי האם הוא מאוכזב על אי הגעתו של עידן טל לחיפה ועל החלטתו ללכת לבית"ר ירושלים אמר לוי: "אני לא כועס עליו ואני מאחל לו בהצלחה".

בהמשך לנושא הכספי אמר לוי: "זה לא סוד שרצינו לראות פה עוד כמה שחקנים במדים הירוקים שאחד מהם הוא עומר גולן, אך לטעמי החוסר פרופורציה במחירים שרצים בשוק גרם לנו לא לשלם ולא להביא אותם".

על יניב קטן שתפס הרבה מאוד ביקורות בעונה שעברה והציג יכולת לא משכנעת אמר המאמן: "יניב אמנם ספג ביקורות רבות, זאת בעקבות שהוא אחד השחקנים המרכזיים שלנו. זה נכון שחלה ירידה ביכולת שהציג קטן בעונה שעברה, אך לכל שחקן יש שנה  טובה יותר ושנה טובה פחות".

בנוגע להעדפתו להביא את ג'ובאני רוסו הוותיק ואי השארתו של מאור בוזגלו כשחקן ליגיטימי בסגל אמר לוי: "היתה בעיה בעיקר בעינייני הכספים, סכנין הציעו לו יותר. בנוסף לכך, מאור בחר ללכת לסכנין ממניעים אישיים, הוא העדיף לקבל יותר דקות משחק בנוסף להצעה הכספית הגבוהה יותר".

המאמן סיים ואמר על בוזגלו: "אני בטח שמאור בגיל 21-22 יהיה הרבה יותר טוב מעכשיו ולכן זה רק לטובתו הבחירה הזו". בנוסף לכך הוסיף לוי ואמר: "לטעמי הבאתו של ג'ובאני רוסו תתרום רבות לא רק מבחינת איכות המשחק אלא בעצם כך ששחקנים צעירים מתאמנים לידו וסופגים מהרצינות ומהנסיון שלו".

בנוגע לשחקן פיטר מסיללה שהגיע אמש להיבחן בקבוצה אמר לוי: "בינתיים הוא נראה טוב. הוא רק נחת אתמול בערב ואינני שופט שחקן בתקופה כה קצרה כמו שאינני שופט את לוקאש סורמה הרכש הפולני", בהקשר של מסיללה הוסיף ואמר לוי: "השחקן לא בא בשום פנים ואופן על חשבונו של רפאלוב".

לגבי נשיא הקבוצה הוותיק אמא המאמן: "שחר יהיה בכדורגל גם בעוד שנה ושנתיים. הוא יהיה פה כפי שהוא נמצא בראש הקבוצה ב-15 השנים האחרונות. לעומת מה שקורה בכדורגל הישראלי שאנשים באים והולכים אחרי שנתיים".

בסיום הכנס לא הסתיר רוני לוי את שאיפותיו האישיות לגבי עתידו המקצועי ואמר: "בעתיד אני רוצה להגיע ולאמן באירופה. אני נמצא כרגע במקום הכי טוב בשביל להגשים זאת כיוון שממכבי חיפה יצאו הכי הרבה שחקנים ומאמנים לשם, כדוגמת יצחק שום ואברהם גרנט".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק