היורשים של דייגו

האפרטורה נפתחה ביום שישי וכעת ננסה לשרטט את הכוכבים הבאים שאמורה לגדל הליגה הזו. תזכרו את השמות: מתיאס קהאיס, אבר באנגה ומקסימיליאנו מוראלס. תשננו

יום ראשון 05 אוגוסט 2007
מתן שמי

הליגה שסיפקה לעולם שחקנים מופלאים כגון דייגו מארדונה, לאונל מסי, חואן רומן ריקלמה, ופבליטו איימר, התחדשה השבוע עם עונה מסעירה ומרתקת, עם אוסף כישרונות חדשים ומדהימים.

אותה ליגה, היא כמובן הליגה הארגנטינאית, שידועה בכמה דברים עיקריים. הראשונה היא האהבה והתשוקה למשחק, השנייה הם שאגות השמחה של השדר לאחר כל גול, והשלישית היא כמובן אוהדיה הססגוניים (על סף מטורפים) שיטפסו על גדרות, ויזרקו אבנים, העיקר שקבוצתם תנצח.

הליגה הארגנטינאית תמיד נחשבה כליגה המייצרת שחקנים פנומנלים לקבוצות הגדולות ברחבי אירופה. שנה לאחר שנה ראו הארגנטינאים את כוכביהם הגדולים זוכים באליפות, מעניקים כבוד עצום לעיר, אך מייד עוברים לקבוצה גדולה ושוכחים מהבית החם בדרום אמריקה.

גם השנה, הצעירים המוכשרים (חלקם אלופי העולם עד גיל 21) יספקו רגעים מלהיבים, ושערים שיסחפו את כולנו. תוך זמן קצר נשנן את שמותיהם, ונחכה להצהרה השנתית של דייגו ארמנדו מראדונה, על זהות היורש (פאבליטו איימר, חואן רומן ריקלמה, חבייר סביולה, קרליטו טבז, הרנן קרספו ולאונל מסי בין המוכרזים).

השנה הכישרונות העולים מתמקדים בכמה שחקנים משמעותיים שהעניקו לארגנטינה את המקום הראשון ב"מונדיאליטו" (אליפות העולם עד גיל 20). בכדי להקל עליכם, בחרנו שלושה שחקנים צעירים שישלטו השנה בכדורגל הארגנטינאי וישאירו חותם בכל אירופה.

הראשון בחבורה הוא לא פחות מאשר יורשו של רוברטו אז'אלה (הבלם הגדול ביותר בתולדות ארגנטינה). מתיאס קהאיס, הוא שמו של הבלם הצעיר, ששימש כקפטן הנבחרת בזכייה בגביע העולם לנוער. קהאיס אומנם רק בן 20, אך כבר זכה בגביע הליברטדורס עם בוקה ג'וניורס, ונחשב לאחת ההבטחות הגדולות בכדורגל הארגנטיני. אל תופתעו אם כבר בשנה הבאה שמו יוזכר בריאל מדריד, ברצלונה ושאר אימפריות הכדורגל.

אבר באנגה, שותפו של מתיאס בבוקה ג'וניורס, נחשב כיורשו של פרננדו גאגו, שעבר לריאל מדריד. באנגה בן ה-19, כבש את לבם של הקהל באצטדיון הבונבוניירה, וכבר בעונתו הראשונה הפך לשחקן מרכזי בקבוצה, עם 14 הופעות בליגה. מאז השתתפותו בגביע העולם לנוער, הקשר האחורי הפך לשם החם ביותר בארגנטינה, ובעזרת מתיאס קהאיס, בוקה תהיה קבוצה פנטסטית העונה.

מקסימיליאנו מוראלס, הוא שחקנה של ראסינג קלוב הקטנה, ולמרות גובהו (1.61), "מוראליטו", מסומן כבר ברוב פנקסיהם של ציידי הכישרונות בעולם. הקשר ההתקפי היה אחד המצטיינים של ארגנטינה במונדיאליטו, וסיים עם 4 שערים ו-3 בישולים. בנוסף לזכייה בתואר עם ארגנטינה, מוראלס זכה ב"נעל הארד" כשסיים במקום השלישי בטבלת הכובשים, ובכדור הכסף (שני בטבלת הכובשים). הכוכב שמשחק באחת הקבוצות הקטנות בארגנטינה, הולך להיות בוודאות אחד השמות הגדולים השנה, תזכרו איפה קראתם זאת בפעם הראשונה.

כעת השחקנים שישלטו בכדורגל העולמי בשנים הבאות, פותחים עוד עונה מרתקת עם הרבה פדאלדות וביסיקלטות. לנו רק נותר לחכות להכרזה הרשמית, על זהות היורש של דייגו.

צילום: רויטרס

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק