ואן דר-סאר העניק תואר לפרגי

אחרי 1:1 בתום 90 דקות צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד הלכו לפנדלים - ההולנדי עצר 3 בעיטות הכרעה והעניק את מגן הקהילה לאלופה. במשחק גיגס כבש ראשון, מאלודה הישווה

יום ראשון 05 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

במנצ'סטר יונייטד ישמחו לראות את הזכייה הראשונה בתואר היום כתחילתה של דרך לשמור על תואר האליפות בו זכתה הקבוצה בשנה שעברה.

חניכיו של אלכס פרגוסון עלו למשחק עם שאיפות לזכות בתואר הראשון העונה, מגן הקהילה ובדקה ה-35 הם אף כבשו עם שער מצוין של ראיין גיגס. היתרון החזיק מעמד כמעט עד סוף המחצית הראשונה, אך מאלודה הצליח להשוות ולשמור על תוצאה מאוזנת.

המחצית השנייה לא התעלתה לרמה גבוהה מידי כששתי הקבוצות לא איימו ולא הגיעו למצבים קורצים. טל בן-חיים שיחק 90 דקות, היה טוב וגם במשחק הזה נרשמו עימותים קטנים בינו לבין ווין רוני בהמשך למאבקים הבלתי פוסקים ביניהם.

לאחר 90 דקות הלכו הקבוצות לבעיטות הכרעה מ-11 מטר, אז הצליחה היונייטד לנצח בזכות יכולת מצוינת של אדווין ואן דר-סאר ההולנדי שהתעופף שלוש פעמים ולקח את הבעיטות של פיזארו, למפרד ושון רייט-פיליפס. פרגוסון עם תואר ראשון העונה.

מחצית ראשונה: גיגס כובש, מאלודה משווה

שתי הקבוצות פתחו ללא יוזמות מיוחדות ודאגו לשמור על משחק מבוקר מצידן. בעשרים הדקות הראשונות לא נרשמו אירועים מיוחדים כאשר צ'לסי הייתה מעט יותר דומיננטית במרכז השדה.

בדקה ה-21 הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק כשכריסטיאנו רונאלדו פרת משמאל והעביר כדור רוחב לראיין גיגס שהיה קרוב לכבוש, אך פיטר צ'ך הצליח להדוף לקרן ולמנוע שער לאלופה. כעבור דקה המשיכה יונייטד לתקוף כשהפעם גיגס הכין למייקל קריק ששחרר כדור שפספס במעט את המסגרת.

בדקה ה-27 הגיעה גם הזדמנות מצוינת לסגנית האלופה כאשר כדור חופשי של פלורן מאלודה הוביל לנגיחה של אסיין מקרוב, הכדור הלך לאובי-מיקל שכמעט הצליח לדייק אך פספס את המסגרת בסנטימטרים ספורים.

עוד שלוש דקות חלפו ורונאלדו שקיבל כדור מסר מאגף ימין לסילבסטרה שנותר לבד אך לא הגיע לכדור מול שער חשוף. בדקה ה-34 הונף הכרטיס הצהוב הראשון העונה. זה היה לעברו של טל בן-חיים שפגע בווין רוני אחרי שהתקשה לעצור אותו בדרך לשער הכחולים.

בדקה ה-35 הגיע השער הראשון כשחילופי מסירות בין אברה לרונאלדו הביאו למציאת ראיין גיגס חופשי במרכז הרחבה, אברה שלח לו כדור וזה בנגיעה אחת בעט פנימה וקבע 0:1 למנצ'סטר יונייטד.

השוויון הגיע בדקה ה-44 כשפרדיננד התקשה לעצור את מאלודה שהשתלט על הכדור באגף שמאל ודהר קדימה בדרך לבעוט מול ואן דר-סאר ופנימה, שוויון 1:1.

מחצית שנייה: מחכים לפנדלים

בדקה ה-50 מנצ'סטר יונייטד הפעילה לחץ על ההגנה של הכחולים והייתה קרובה מאוד להבקיע כשאברה העביר לרונאלדו ששחרר בעיטה, אך צ'ך הצליח להדוף כמו גדול. הכדור הגיע לרוני שמסר לקריק בתוך הרחבה, אך שוב ההגנה של צ'לסי הצליחה למנוע את השער.

בדקה ה-68 שני המאמנים ערכו חילופים כשבצ'לסי נכנס דיארה במקומו של אשלי קול ואילו במנצ'סטר יונייטד נאני החליף את מיקאל סילבסטרה.

בדקה ה-70 פיזארו שנכנס כמחליף במקום מאלודה שלח פצצה שחלפה ליד השער של אדווין ואן דר סאר. הרבה מזל היה בהזדמנות הזו למנצ'סטר יונייטד. כעבור ארבע דקות טעות של בן-חיים בהגנה כמעט הובילה לשער של ווין רוני אך ג'ונסון הצליח לחפות ולהרחיק.

פנדלים: הצגה של ההולנדי

על-פי הנהוג במגן הצדקה, אם אין הכרעה בתום 90 דקות הולכים לפנדלים. פיזארו היה הבועט הראשון של צ'לסי, אך ואן דר סאר הצליח להדוף. עדיין 0:0. ריו פרדיננד לקח את הבעיטה וכבש, 0:1 ליונייטד.

פרנק למפרד, הבועט השני של צ'לסי שלח בעיטה שגם אותה ואן דר סאר הצליח להדוף אחרי זינוק לפינה הימנית. אינסטינקטים טובים להולנדי. קריק שלח בעיטה קלילה לפינה וקבע 0:2.

רייט-פיליפס גם הוא נכשל בבעיטה שלו ו-ואן דר סאר הצליח להדוף עם התעופפות מרשימה. לא ייאמן. רוני סגר את הסיפור עם בעיטה טובה פנימה, 0:3. מגן הקהילה למנצ'סטר יונייטד.

הרכבים

צ'לסי: פיטר צ'ך, גלן ג'ונסון (סידוול/78), ריקרדו קרבאליו, טל בן-חיים, אשלי קול (דיארה/68), שון רייט-פיליפס, מיקאל אסיין, ג'ון אובי-מיקל, פרנק למפארד, פלורן מאלודה (קרלוס פיזארו/52), ג'ו קול (סקוט סינקלייר/82).

מנצ'סטר יונייטד: אדווין ואן דר-סאר; ריו פרדיננד, ג'ון אושיי, מיקאל סילבסטרה (נאני/68), ווס בראון, פטריס אברה, נמניה וידיץ', ראיין גיגס (פטשר/81), מייקל קריק, כריסטיאנו רונאלדו, ווין רוני.

צילומים: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק