המנייה הבטוחה

הילד מכפר-קאסם שהגיע למחלקת הנוער של המועדון, הוא כיום השחקן הבטוח בהרכב של יוסי מזרחי: "אימסעיל עמאר עמאר הוא שחקן של מאמן". פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם מכבי פתח תקוה

יום שני 06 אוגוסט 2007
אשר גולדברג

 הרבה מאוד העברות היו בבכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, ובכל זאת, העברתו של אימדעיל עאמר ממכבי פתח תקווה להפועל פתח תקווה עוררה לא מעט תהיות.

עאמר, הוא אחד השחקנים הבודדים בליגת העל שעברו את גיל ה-30 ושיחקו כל הקריירה באותה קבוצה. הוא כבר הפך לחלק בלתי נפרד ממכבי פתח תקווה ועזיבתו, גם אם הייתה צפויה, הפתיעה רבים בכיוון שלה.

איסמעיל עמאר, מגנה הימני של מכבי פ"ת, חגג את יום הולדתו ה-32 רק לפני מספר חודשים.
עמאר ,שהגיע למחלקת הנוער של הלוזונים כילד מכפר –קאסם, הצליח לתקוע יתד בעמדת המגן הימני במקומו של שרון צופין שעבר לעמדת הבלם.

במכבי פ"ת אהבו את עאמר מאז ומתמיד. מספרים שהוא תמיד מגיע ראשון לאימונים והולך אחרי כולם. לעולם שמו אינו נקשר לרכילות או לחשיפה תקשורתית זולה ולא עניינית. מנהל הקבוצה איציק לוזון,שגידל את עמאר במחלקת הנוער,טוען שבמהלך הקריירה של עמאר, נעשה לבחור עוול מקצועי, לאחר שאף אחד ממאמני הנבחרת הלאומית לא חשב לתת לו את הבמה בעמדת המגן הימני של הנבחרת הייצוגית.


"תכונות של חלוץ"

עמאר, זוכה לפרגון גדול. החלוץ עומר גולן מספר:"אין ספק שלאיסמעיל עמאר יש את אחת הבעיטות החזקות והמדויקות ביותר בליגת העל. הוא משחק כמגן ימני אבל כששיחקתי איתו, הרביתי לראות אותו קרוב אלי בהתקפה. מהלכים רבים שאותם התחיל יצרו שערים רבים".

מאמן מכבי פ"ת, יוסי מזרחי, בעבר, מוסיף:". אפשר להגיד שיש לו תכונות משחק של חלוץ, הוא חושב על מהלכים קדימה, עוד לפני שהכדור אצלו. עמאר הוא שחקן של מאמן, כזה שלא צריך לדרבן, כי כולם בטוחים שהבחור ייתן האת כל באימון ובטח שעל כר הדשא".

קרוב ל-400  משחקים בליגת העל רשומים לזכותו של עמאר. . הבעיטות החופשיות של עמאר הם סימלו המסחרי, השחקן יודע לשגר כדורים מדויקים שבדרך כלל מוצאים את הרשת.

לפני שלוש שנים, חתם עמאר על חוזה חדש ל-3 שנים אצל עמוס לוזון - מהלך שהראה כמה אמון והכרה נותנים לכדורגלן בפ"ת. לא מזמן אמר: "מעולם לא חשבתי לשחק במועדון אחר, ידעתי שאת הקריירה שלי אתחיל ואסיים במכבי פ"ת. אין ספק שיש לי  והיו לי שאיפות לשחק בנבחרת ישראל. שאיפות שאולי הם עוד יתגשמו".

 צילומים: בית"ר.נט

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק