ואולי הוא בכלל שלימזל

הוא הפסיד את כפיר אדרי בגלל 30 אלף שקל ולא קיבל לירה עבור קמאנאן. אומרים עליו שהוא פרנואיד, אבל גם אחד שלא מתבייש לטעות. אריאל שיימן, פותח עוד עונה, הפעם עם אותו מאמן מהשנה שעברה

יום רביעי 08 אוגוסט 2007
שלמה חסיד
 אריאל שיימן, יו"ר מכבי הרצליה בשבילכם, יכול לתת הרצאות בניהול. הכותרת לשיעורים יכולה להיות "איך לא מנהלים". תשאלו את אוהדת מכבי הרצליה שדיברה איתו לאחר כשפיטר את רובן עטר רק לפני כמה חודשים (המאמן ה-16 שנשלח הביתה בשבע שנות שיימן בהרצליה). "שאלתי את אריאל על פיטורי עטר והוא אמר לי 'אני אלוף הטעויות'. הוא אמר לי את המשפט הזה כששאלתי אותו, 'יכול להיות שגם אתה טועה?' אני חושבת שזה משפט חזק שמדבר בעד עצמו. אחרי הפיטורין עטר עבר לנתניה ופשוט הצליח שם. שיימן פשוט לא מביא שחקנים".
לופא קדוש הוא עוד אחד המאמנים שעבד עם שיימן וגמר בחוץ: "עבדתי שם לפני שלוש שנים, עזבתי במחזור ה-14, כשהתחלתי בתחילת העונה. למה עזבתי? אשתו החליטה שאני לא ממשיך. חה חה חה. אני והוא לא הסתדרנו. הוא לא האמין בקבוצה, היה פרנואיד, חשב שהולכים ליפול ליגה וזה לא הסתדר. הדרך שלנו לא הסתדרה ביחד אז נפרדנו. זכותו להחליף מאמנים, הוא בעל הבית. בטח ששיימן מבין כדורגל, כולם מבינים כדורגל, אבל לקחת אחריות לעשות דברים זה בעלי מקצוע עושים".

"הזמתי אותו לחתונה"

כפיר אדרי היה אחד הכוכבים של עונת ההישארות של הרצליה. היום הוא בכפר סבא. מדוע? אדרי: "עזבתי על סכום פעוט. הכול התפוצץ על 30 אלף שקל. בשנה. אם אריאל היה יומיים-שלושה לפני זה אומר לי 'בסדר, זה סגור', היה נסגר הסיפור ואני חותם שם. אבל הוא התחיל להתמהמה ואז קיבלתי הצעה מכפר סבא, ואז פתאום שיימן כבר הסכים לתת לי, אבל אני לא רציתי כי קיבלתי כבר הצעה יותר גבוהה". אדרי ממשיך לספר על עוד קולגה: "אותו סיפור עכשיו קורה עם שלו מנשה. שיימן רב איתו על ממש קצת כסף. הזמנתי אותו לחתונה שלי בעוד שבוע, אם הוא רוצה שיבוא. ברמה האישית אריאל בנאדם מדהים. אני וקמאנאן עזבנו, אבל באו שחקנים חדשים. אני מאמין בפרדי, פרדי מאמן מצוין, אני לא מאמין שהקבוצה תיחלש. לא משנה איזה שחקנים משחקים כשיש מאמן כזה".
אבל זו לא הטעות היחידה שאריאל עשה הקיץ. אחרי הכול מדובר בשיימן. יום בהיר אחד כשמכבי תל אביב הציעה לו 20 אלף דולר פיצוי עבור יאניק קמאנאן, שיימן עשה פרצוף של נעלב והלך לבוררות, שממנה קמאנאן שוחרר בחינם. מנג'ר אבי נמני מספר: "לקמאנאן יש כרטיס ביד. זה נכון שהצענו לשיימן 20 אלף דולר פיצוי, הוא לא הסכים ובסוף התברר בבוררות שלא מגיע לו בכלל פיצוי, אז בעצם הוא הפסיד פה כסף".

7 השנים הטובות של אסולין

גם בקרית שמונה הרחוקה כעסו הקיץ על שיימן, שחטף להם את סעיד מקאסי, אם כי זה קצת דעך. המנכ"ל הצפוני יוסי אדרי: "עזוב זה כבר עבר, אני לא רוצה להיכנס לזה. זה מאחורינו. נגמר ודי".
אבל מי שהכי צ'ילבה עם שיימן הוא, איך לא, ליאור אסולין, שאמר: "הקיץ הזה אני כבר לא שייך לשיימן. הוא מכר אותי, ועכשיו אני שייך להפועל תל אביב, אבל אני לא יודע כמה הם שילמו, רק שחר בן עמי יודע. שבע שנים הייתי שייך לשיימן והוא לא שחרר אותי. עכשיו נגמרו שבע השנים הרעות ומתחילות השבע הטובות. הגיע הזמן שאני לא אהיה שייך אליו, אבל תאמין לי שהוא לא נהנה מהכסף שהוא עשה עליי, אני מבטיח לך".
יצוין כי, אריאל שיימן משלב את עבודתו במכבי הרצליה במקביל עם משרת מנהל בכיר במלון הילטון שבתל אביב.
 
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק