4 אבנים בפוני

המשחק הגדול ביותר בתולדות מכבי הרצליה התרחש, כאשר החבורה של פרדי הגיעה לקריית אליעזר והביסה את האלופה מהכרמל. פרוייקט מיוחד של TELESPORT קבוצה ביום והיום עם מכבי הרצליה

יום רביעי 08 אוגוסט 2007
שקד רובין

כדי לקבוע מהו המשחק הגדול ביותר בתולדות מכבי הרצליה, לא צריך לנבור במנהרת הזמן. זה נכון שמשחקי עלייה הם תמיד חשובים ומרגשים, אבל בקבוצת יו-יו כמו מכבי הרצליה, שביום שני יורדת ליגה ובחמישי עולה, קשה לבחור משחק שיהיה מעל היתר.

לכן, מה שנשאר לנו לעשות הוא לבחור את תצוגת הכדורגל הטובה ביותר של הקבוצה, וכאן כאמור הבחירה מאוד קלה. ב-27 בינואר 2007 הגיעה הרצליה הקטנה לעיר הכרמל והביסה את מכבי חיפה הגדולה 0-4 במבצרה הביתי. נכון, למכבי חיפה הייתה אומנם עונה חלשה להחריד, הקבוצה הייתה שבעה ועייפה משלוש האליפויות והראש שלה היה נתון בעיקר באירופה. הכל נכון. אך העובדות הללו לא יכולות להוריד חצי דבר מתצוגת השיא של הרצליה.

אלמדון בהלם

כשתסרוקת הרטרו של שיימן פוגשת את הקסקט המהודר של שחר וכשאפי הנמר מתייצב בגפו מול יציע ג', אפילו בעונה רעה של חיפה, מדובר בדוד מול גוליית. וכשדוד נותן לגוליית 4 אבנים בפוני, תוך 34 דקות, זו לא רק סנסציה זו גם בהחלט היסטוריה.

כבר בדקה ה-2 למשחק, עוד לפני שרוני לוי הספיק להגיד "שאבייר אנדרסון", הרים מהארן ראדי את רגלו הימנית ושלח בומבה שטוחה לפינה של אלמדון. לשוער השני של חיפה, שעדיין לא הבין באותו שלב איזה תיק נפל עליו, לא היה שום סיכוי. 0-1 מהיר ומפתיע. חיפה רצתה להגיב מהר ושלחה את כל השחקנים למעלה. בדקה ה-13 זה עלה לה ביוקר - מתפרצת של הרצליה השאירה את יאניק קאמנאן מול אייל משומר. הצרפתי הפעיל טורבו, השאיר מאחור את אחד המגינים המהירים בליגה ושלח את אלמדון להוציא כדור שני מהרשת. 0-2 גדול.

בדקה ה-25 הכשיל דקל קינן שחקן אורח מאחור, ראה כרטיס צהוב שני והורחק. הבלם ירד מהדשא בזעם כשהוא בועט בשלט פרסומת ומשליך כיסא למגרש. רגע זה בישר סופית על התפרקות הירוקים.

לא חלפו 4 דקות והרצליה הלמה בשלישית. כדור קרן עלה מימין, דייהו דיוויס נגח לשער ושלומי טולדו קבע 0-3 בנגיחת המשך מתיבת החמש. אפי הנמר באקסטזה. בדקה ה-34 הגיע המסמר הרביעי והאחרון בארון של הירוקים. את הכבוד קיבל, מי אם לא, עומר בוקסנבויים. בוקסה החביב - ששלוש שנים קודם לכן היה שחקן מכבי חיפה, אך שיחק בעיקר על הספסל - קיבל כדור רוחב מאייל טרטצקי ובעט כדור חד ומדויק לפינה. 0-4 מדהים להרצליה ופרדי דוד  כבר לא בטוח אם הוא ער או חולם.

אכן היסטוריה

במחצית השנייה הרצליה כבר הורידה הילוך והתוצאה נשארה בעינה. בצד הירוק הייתה כמובן סערת רגשות גדולה, אבל סיפור המשחק היה ונשאר 34 הדקות בהן ריחפה הרצליה על המגרש, במשחק שנכנס היישר למקום הראשון בפנתאון של הקבוצה מהשרון.

"מכבי חיפה קבוצה טובה יותר ממכבי הרצליה" אמר כובש השער הרביעי, עומר בוקסנבויים,"אך זה מה שיפה בכדורגל, שדברים כאלו אפשריים. זה היה משחק מיוחד מאוד". הבוס, אריאל שיימן, הוסיף באופוריה: "תמיד אמרתי שהנשמה, הלב והראש מנצחים את הכסף הגדול".

לבסוף סיכם פרדי דוד: "עם כל הצניעות, אני לא זוכר מתי קבוצה הובילה פה 0-4 במחצית. בחלום הכי רטוב שלי לא חלמתי על דבר כזה. מה שעשינו פה זה דבר היסטורי". אמר המאמן וצדק. אכן היסטוריה.

 

 

 

 

 

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק