שחר: נלך שוב על כל התארים

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, גילה אופטימיות ומטרות הערב במסיבת העיתונאים שערכה מכבי חיפה במלון דן כרמל לקראת פתיחת העונה. לוי: נהיה קבוצה טובה יותר השנה

יום שלישי 07 אוגוסט 2007
הדס גרינברג

מכבי חיפה ערכה הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת העונה בליגת העל. אופטימיות בהחלט שררה בחיפה והמילה אליפות לגיטמית גם העונה. כל הצוות המקצועי נכח באירוע, שנערך במלון "דן-כרמל" בחיפה.

רוני לוי, מאמן מכבי חיפה אמר הערב: "השנה אנחנו משחקים רק במסגרת אחת מקומית. אנחנו לא משחקים באירופה וזה משמעותי מאוד. נביא את היכולת לידי ביטוי כמו באירופה לליגה, נהיה קבוצה יותר טובה.

"מכבי חיפה עוברת שינויים מאוד חיובים עם הזמן. אני מקווה שהשנה נראה יכולת טובה הרבה יותר. ליאור רפאלוב, משומר, קינן וארבייטמן, יחד עם השחקנים הותיקים נראה קבוצה טובה, אנחנו לא מתמודדים מול בית"ר ירושלים, אלא מול הליגה".

"אירופה בהחלט הרסה לנו בעונה שעברה את חלום האליפות. שיחקנו מול קבוצות חזקות, שמאוד עייפו אותנו. שיחקנו מול גלזגו ביום חמישי במגרש מלא, ואז התאמצנו מאוד. הכוחות אזלו, והסגל היה מאוד מצומצם בעונה שעברה. אני מקווה שבעונה הקרובה, נצטרך לעבוד קשה יותר, יש דינמיקה חברתית הרבה יותר טובה" - סיכם באופטימיות מאמן הקבוצה.  

יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה אמר הערב: "אנחנו התכוננו היטב לקראת פתיחת העונה. עם מחנה אימון מוצלח וחתימת שחקני רכש חדשים. אנחנו מתכוננים היטב, כדי לזכות בכל המטרות, ונדבר חזק כמו בכל שנה".

לגבי השחקנים שלא הצליחו לצרף אמר שחר: "המחירים שנדרשו לגבי שחקני החיזוק שרצינו, היו גבוהים מדי. עזרן לדוגמא, היה סכום מאוד גבוה בשבילנו. גם בנושא בונאל ועידן טל. טל מאוד רצה להיות בחיפה, אבל התנאים שלו היו גבוהים מדי. 

"זכותו של טל לעשות את ההחלטה שלו. אנחנו משתדלים מאוד לא לגמרי להשתולל. אנחנו מסיימים כל עונה בגירעון, ולא רוצים לעשות זאת שוב. הכדורגל לא מצפה כמו שהוא צריך להיות כזה. שידורי הטלוויזיה גברו במספרם. 80 שקל כרטיס לא כל כך זול, אבל המחירים לא השתנו גם לפני שלוש שנים". 

לגבי היריבות עם בית"ר אמר שחר: "אין לי טענות לבית"ר ולארקדי. יש יריבות ספורט, גאידמק עושה בכספיו כעוות נפשו, וזה לגיטמי. אני האחרון שאמרתי נגד הגבלת תקציב, או שכר שחקנים. כל אחד מאיתנו העסקנים, כך צריך לנהוג בכדורגל. זה קשה יש לחץ, אבל זה תחביב יקר".

לגבי טקס השחקנים שבוטל, אמר יעקב שחר: "זו שטות לחשוב, שמה שמניע אותנו וההחלטות שלנו זה האוהדים. זכותם של הכדורגל להביע את דעתם ולהשפיע, אבל זה לא משנה כלום ואת ההחלטות שלנו כמובן".

איתמר צ'יז'יק, מנכ"ל מכבי חיפה אמר הערב: "יש לנו את הסוגייה עם אשדוד לגבי מסודי. נקווה לסגור את העיסקה בשעות הקרובות. יש האטה במכירת המנויים, אני מתכוון ל-2,500 מנויים. בשנה שעברה המכירות היו יותר טובות כמובן בגלל אירופה.

"אני חושב שהקהל יראה וידע את הקבוצה האטרקטיבית. אני חושב שיהיה אפשר לשפוט את זה בתחילת העונה. המדד האמיתי לא יהיה בתחילת העונה, אלא לאחר מספר מחזורים".

קפטן מכבי חיפה, אלון חרזי: "זו קבוצה שונה לגמרי השנה. המוטיבציה והיכולות במחנה האחרון, והתוצאות מול הקבוצות ששיחקנו מולם, היו טובות מאוד.

"הקבוצה קפצה מדרגה אחת לפחות. אולי המשחק בשבת, לא כל כך עשה לאוהדים. אנחנו מסתכלים על עצמנו קדימה, אנחנו מאמינים בעצמנו ונראה יותר טוב". 

לגבי היכולת והגיל המבוגר אמר חרזי: "אני תמיד יודע איך העונה מתחילה, אני אף פעם לא יודע איך היא מסתיימת. זה שעברתי את גיל 36 זה נותן הרבה סימני שאלה. כל עוד אני ארגיש שאוכל לשחק ולתרום למכבי חיפה, והצד השני יחליטו שאני מתאים להם, אני אמשיך לשחק. באמצע השנה נעשה את ההחלטות".

"אנחנו השחקנים מרגישים הרבה יותר טוב. תמיד יש מקום לשיפור, סך הכל עדיין לא פתחנו את הליגה.לאט לאט" - סיכם חרזי.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק