קופנהגן הרסה את החלום

מוקדמות ליגת האלופות: חלום ליגת האלופות וגביע אופ"א התנפץ הערב בתיקו 1:1 (1:2 בסיכום הכללי לדנים) בין בית"ר ירושלים לפ.צ קופנהגן. יצחקי כבש בדקה ה-60, אלבק השווה בהארכה

יום שלישי 07 אוגוסט 2007
אייל כהן

שוב קבוצה סקנדינבית ושוב רואים עצב בעיניים. בית"ר ירושלים נכנעה הערב בשוויון 1:1 1:2 בסיכום הכללי) מול אלופת דנמרק, פ.צ קופנהגן, ששלחה את אלופת ישראל למקלחת מוקדמת באירופה.

החלום של ארקדי גאידמק, לאכול ביחד קאווירים עם נשיאי הקבוצות הטובות באירופה, לא תמומש השנה. בית"ר ירושלים הייתה טובה במשך 90 דקות מהדנים, אבל טעות אחת קשה בהארכה של הגנת בית"ר, גרמה לאלבק להרוס חלום.

אם לפחות בית"ר הייתה עוברת הערב את הדנים, אז לפחות הייתה אפשרות לתקן בגביע אופ"א. כעת גם גביע אופ"א לא נראה באופק, ומה שנותר זה להגיד שלום לאירופה ולחזור ללחם והחמאה - ליגת העל.

פ.צ קופנהגן בסופו של דבר עשתה את העבודה. שמרה היטב בהגנה, נכנעה אומנם בדקה ה-60 על ידי יצחקי, אבל הצליחה לתקן ולהרוס לאלופה הישראלית את אירופה בדקה ה-97. קופנהגן בשלב הבא מול בנפיקה ליסבון.

מחצית ראשונה: בית"ר שלטה, שערים אין

בהרכב של בית"ר נערכו מספר שינויים, כאשר רומולו נכנס בהרכב וקיבל קרדיט. לאחר כ-10 דקות של משחק אף קבוצה לא הגיעה למצב מסוכן ממשי. 

בדקה ה-14 הגיע המצב המסוכן במשחק, דווקא מכיוון קופנהאגן. וורטס השתחרר לבעיטה מ-20 מטר, כדור מסובב שהיה קרוב למשקוף. 

הבעיטה הראשונה של בית"ר הגיעה בדקה ה-20 כאשר זנדברג פינה לאלברמן, הקשר בעט מ-20 מטר חלש הישר לידיים של כריסטיאנסן.  בדקה ה-37 בית"ר החלה להפעיל מיני לחץ על השער הדני, אולם בעיטה טובה למסגרת, לא התקיימה. 

שתי דקות לפני תום המחצית, קופנהאגן כמעט וגנבה גול. טעות בהרחקה, מצאה את אלבק פנוי באגף, החלוץ מסר רוחב ובשנייה האחרונה גרשון הצליח להרחיק. 

מחצית שנייה: יצחקי כבש, המשחק הלך להארכה

בפתיחת המחצית השנייה יצחק שום ביצע חילוף טאקטי. אבירם ברוכיאן עלה לשחק במקום מילובן מירוסביץ', שהיה חלש. בדקה ה-59 הבעיטה המסוכנת ביותר של בית"ר הגיעה, ברוכיאן שלח טיל מ-30 מטר אבל השוער הדני עמד במקום היטב. 

הלחץ המשיך והסכר נפרץ. בדקה ה-60 אלבארס קיבל כדור מדוד הישר לאגף ימין, הצליח להכניע את המגן הדני ושלח מסירה מדוייקת ליצחקי. הברק לא טעה ושלח בעיטה שטוחה לפינה השמאלית פנימה - 0:1 לבית"ר ירושלים. (1:1 שוויון בשני המשחקים). 

עם האוכל בא התיאבון. מבצע בין ברוכיאן לתמוז הסתיים בבעיטה של טוטו מהאוויר, אבל הכדור נכנס לרשת החיצונית. הדנים יצאו קצת למתפרצות. גרונקיאר פרץ בדקה ה-67 לרחבה, אך בעט הישר לקאלה, שהרחיק לקרן. 

בדקה ה-77 הירושלמים הצליחו לכבוש, אולם תמוז היה בנבדל והשער נפסל. תמוז כנראה נשאר רעב, כאשר שתי דקות לאחר מכן שלח בעיטה מהאוויר, כריסטיאנסן נאלץ להמתח ולהדוף בקצות האצבעות לקרן. 

בדקה ה-85 התקפה יוצאת מהכלל לבית"ר שהתחילה אצל תמוז, ששיחרר ליצחקי. יצחקי מצא את זנדברג חופשי מול כריסטיאנסן. זנדברג בעט חלק והשוער הדני הצליח להרחיק שער בטוח. עידן טל ניסה פעמיים לבעוט מרחוק לקראת סיום המשחק, אבל הכדורים הלכו לאמצע השער. 

הארכה ראשונה: החלום התנפץ, אלבק השווה

ההארכה התחילה טוב עבור בית"ר. התקפה טובה של הירושלמים, מצאה את יצחקי בפינה, אבל החלוץ בעט חלש ושטוח. דקה לאחר מכן שוב כדור מדוד של אלבארס ישירות ליצחקי, שמצא את תמוז בכדור ראשון, תמוז בעט ישר לרשת החיצונית. 

העייפות דיברה והחלום של בית"ר בדרך להתנפצות. בדקה ה-97 התקפה פשוטה של הדנים, מאגף ימין, כדור מדוייק עבר את כל ההגנה של בית"ר מאגף ימין פלוס השוער, אלבק בעט חלש פנימה - 1:1 שוויון בטדי (1:2 לדנים בסיכום הכללי)

הארכה שנייה: רק להעביר את הזמן

בתחילת הארכה השניה נראה כי שתי הקבוצות פשוט רוצות להעביר זמן, עד שריקת הסיום של המשחק.

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה; כריסטיאן אלבארס, שמעון גרשון, אריק בנאדו, יואב זיו; גל אלברמן (חן עזריאל, 100), עידן טל, מילובן מירוסביץ' (אבירם ברוכיאן, 46), מיכאל זנדברג; ברק יצחקי, רומולו (טוטו תמוז, 61). 

קופנהאגן: יספר כריסטיאנסן; וויליאם קוויסט, מיקאל גרבגארד, ברדה הנגלאנד, ניקלאס ינסן; ראסמוסן וורטס, היאלטה נורגארד, מיקאל סילברבאואר, אטיבה האצ'ינסון; יספר גרונקיאר, מרקוס אלבק (איילטון, 101).

תמונות: באדיבות אתר ביתר-נט.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק