מה עובר על ברוך?

ברוך דגו ממשיך לדשדש: רק לפני 5 שנים הוביל הבחור את מכבי ת"א לליגת האלופות, אבל מאז הוא הספיק לריב עם האוהדים שסימנו לו את הדרך לבינוניות בוולפסון. מה עובר על הילד של דוד תשובה?

יום חמישי 09 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

ברוך דגו פשוט לא מתרומם. באשדוד חשבו שהוא יהיה חיים רביבו, במכבי דמיינו שיהיה נמני ובהפועל בנו עליו שיהיה אבוקסיס. אבל השנה הוא הבקיע רק שלושה שערים. כישלון בהמשכים.

השיווק נכשל

אורי משיח, מנהיג אוהדי מכבי, מסביר למה הקהל הצהוב מירר את חיי ברוך דגו עד שעזב לאדומים של הפועל: "לא כל הקהל של מכבי קילל אותו. בשנים הראשונות שלו במכבי הייתה בקהל קבוצה קטנה שתמכה בו ללא הרף. אני אישית כל הזמן הייתי מתקשר אליו כשהוא לא פגע וחיזקתי אותו. אנחנו האוהדים לחצנו על לוני הרצקיוביץ' להוציא את הכסף ולשפוך עליו את הסכום הכי גדול בתולדות מכבי תל אביב רק בשביל להביא אותו. כשדגו חתם במכבי בירכנו אותו. כל עוד הוא וסביבתו התנהלו בצורה תמימה וטהורה הקהל אהב אותו".

 משיח מביא דוגמא איך בדיוק דגו הצליח לפגוע בו ובכלל האוהדים: "פעם אחת ברוך דגו יצא בכתבה בעיתון שבה הוא אמר 'כשאני אבריא (כשבאותה תקופה הוא היה פצוע), אני אוביל את הקבוצה ולא אבי נמני'. זה היה ב'ידיעות', וברוך טוען שהוא לא אמר את זה אף פעם, אבל מישהו אמר את זה בשבילו וכנראה שזה היה דוד תשובה, האבא המאמץ שלו. מה שהפריע לקהל היתה העובדה שההנהלה של מכבי שבאותה תקופה נלחמה נגד האוהדים ונמני, התחברה למשפחה של ברוך בניסיון לשווק את ברוך לאוהדים שהקבוצה היא של ברוך דגו ולא של אבי נמני. מה שקרה בעונת האליפות הוה שנמני פתאום חזר מהספסל והביא את האליפות, ונזרק ממכבי. מקורבי דגו רצו שהוא יהיה המנהיג של מכבי, אבל הוא לא יכול להיות המנהיג של מכבי, בטח לא יומיים אחרי אבי נמני. הרבה אוהדים אצלנו אמרו שברוך דגו הפסיק להיות טהור והוא לא הילד הטוב שמנסים לעשות ממנו. בפורומים סגורים הוא דיבר לא יפה לאוהדים. פעם, אחד האוהדים אמר לו משהו ודגו ענה לו 'אם לא הייתי שחקן הייתי יוצא עכשיו מהאוטו ומרביץ לך'. אז אנשים הבינו שהוא כבר לא הילד הטוב שבא להצליח ולהתקדם בדרך לאירופה. הפכו לדגו את הראש, נתנו לו עצות איך להשתלט, אבל אין לו אופי להיות מנהיג של קבוצה כמו מכבי".

עוף גוזל

דוד תשובה, אביו המאמץ של ברוך מנסה לתקן את הרושם: "הייתה לו שנה בינונית ומעלה, כי הציפיות שלי ממנו יותר גבוהות. כשהוא שם שלושה גולים אז מבחינתי זה מתחת לציפיות. עונה טובה זה 8-9 גולים ו-12-13 בישולים, ולהפוך להיות שחקן מוביל בקבוצה. שנה שעברה היה לו חלק גדול מהקבוצה, הוא עבד קשה ונתן את הנשמה שלו, אבל בעייני זה לא מספיק".

בחיפה ניר לוין הוציא אותו והוא שבר חלון זכוכית בחדר ההלבשה.

"הוא התעצבן על עצמו שהוא החטיא פנדל".

אצל המאמן הקודם יצחק שום, הוא הוחלף ועזב את המגרש בלי שהמאמן יודע.

"זה שטויות, אלה דברים קטנים שקורים לכולם. השנה אני מקווה שהוא יגיע לנבחרת. אני מקווה שתהיה לו עונה יותר טובה משנה שעברה. השנה המאמן מדרבן, תומך ואוהב אותו מאוד. אני מאמין שהוא יהיה שחקן מוביל מאוד".

אולי הוא לא בנוי להוביל קבוצה אלא להיות מספר שתיים?

"אם מה שאתה אומר נכון סימן שמה שהיה במכבי היה חלום. הוא לא הוביל את מכבי תל אביב להצלחות? לפני שהוא הגיע למכבי תל אביב איזה הישגים היה להם בכדורגל, ב-7 השנים האחרונות? כשהוא הגיע להפועל תל אביב איזה הישגים היה להם ב-5 השנים האחרונות? עכשיו ברוך לקח איתם שני גביעים ונמצא בצמרת. יש לו תארים בכל מקום שבו הוא שיחק, זה לא יעזור. הוא כוכב ועל זה אין ויכוח בכלל. הוא היה באירופה, בליגת האלופות".

הוא כבר לא גר אצלך?

"לא, הוא גר בבית שלו. זה קרוב אליי, מאוד. מהיום שהוא עבר להפועל הוא עבר לדירה משלו, הבנאדם מתבגר, ככה זה, עוף גוזל. אבל הוא מגיע אליי יום יום, אוכל והולך לביתו". 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק