זניט אלופת רוסיה

קבוצתו של דיק אדבוקאט גברה 0:1 על סאטורן וזכתה באליפות ראשונה מאז התפרקות ברית המועצות. ספרטק סיימה במקום השני. צ.ס.ק.א. שלישית

יום ראשון 11 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג

היסטוריה ברוסיה: זניט סנט פטרסבורג זכתה באליפות הראשונה בתולדותיה מאז התפרקות ברית המועצות לאחר שגברה במחזור הסיום על סאטורן ראמנסקייה 0:1 והקדימה ב 2 נקודות את היריבה המושבעת ספרטק מוסקבה, שסיימה במקום השני לאחר ניצחון בדרבי על דינאמו 1:2.

הקשר הצ'כי, ראדק שירל, הבקיע את שער הניצחון לזכות זניט כבר בדקה החמישית והבטיח את האליפות לקבוצה מהעיר שמכונה ברוסיה "הבירה הצפונית". את האליפות האחרונה שלה השיגה זניט בשנת ̱984.

השחקנים המובילים בשורות זניט הם השוער וייצ'סלב מאלופייב, המגנים אלכסנדר אנוקוב ואריק האגן (נורבגיה), הקשרים קונסטנטין זיראנקוב וראדק שירל, והחלוצים אנדריי ארשבין (10 שערים העונה) ופאבל פוגרבניאק (11). 

אגב, זניט היא הקבוצה ߔשנייה בהיסטוריה של הכדורגל הרוסי שמצליחה לקחת את האליפות על חשבון העיר מוסקבה. הראשונה הייתה אלאניה ולאדיקווקז שזכתה באליפות בשנת 1995 תחת הדרכתו של ואלרי גאזייב. ביתר שנות קיומה של הליגה הרוסית העצמאית זכו באליפות קבוצות מעיר הבירה בלבד. 
Ċ
צמרת הטבלה לאחר 30 מחזורים: 1. זניט 61 נק, 2. ספרטק מוסקבה 59, 3. צ.ס.ק.א. 53.  

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק