עידן יניב

הוא נחשב לאחד הכישרונות הכי גדולים שצמחו באשדוד, אבל רק לפני 5 שנים החליט לפרוש מכדורגל לטובת לימודים. כל מה שרציתם לדעת על עידן שריקי. פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם מ.ס אשדוד

יום שני 13 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

לא רבים יודעים, אבל עידן שריקי, השחקן הכישרוני של מ.ס אשדוד, כבר פרש מכדורגל לאחר שעלה מהנוער ולא נקלט בבוגרים. פיני עייש, שמאמן היום את עירוני רמלה בליגה א', היה זה שהחזיר אותו למגרשים: "אימנתי אותו עוד בנערים באשדוד ולאחר מכן הפסקתי לעבוד שם. עידן סיים גיל נוער ופרש. אימנתי אז בקריית עקרון בליגה ב', זה היה לפני חמש שנים והפסקתי לשמוע עליו. שאלתי את היו"ר מנדל דוידוביץ', מה קורה עם עידן שריקי? הוא אמר לי שעידן פרש מכדורגל, כי מישהו החליט שהוא לא מתאים לבוגרים. לקחתי את הטלפון שלו, צלצלתי אליו, הוא היה אז חייל. אמרתי לו 'מחר בשש אתה מגיע לקריית עקרון, זה ליד צומת ביל"ו. תבוא עם נעלי כדורגל. הוא אומר לי 'עזוב, אני פרשתי'. אמרתי לו 'אני אחזיר לך את החיוך ואהבת המשחק, אחזיר אותך לליגת העל ששם אתה צריך להיות'. שכנעתי אותו, הוא נתן עונה מדהימה בליגה ב'. כל העונה עבדתי עליו מנטאלית והחדרתי לו שהוא שחקן לגיטימי בליגת העל".

עייש ממשיך לספר בעיניים נוצצות על הכשרון האהוב: "הוא עשה בית ספר ליריבות, נתן שלישיה במחצית ודרשתי ממנו עוד. אמרתי לו 'היום אתה עובר את השחקנים בליגה ב', אני רואה אותך עובר את שוקי נגר ואריק בנאדו, ובשביל זה אתה צריך עוד ועוד לעבוד'. שנה אחר כך עברתי לאמן במכבי יבנה בליגה א'. לקחתי אותו איתי, הוא נתן 24 שערים, עוד עונה מדהימה. שוב הייתי בקשר עם מנדל דודיוביץ', אנשי אשדוד באו לראות אותו ביבנה, התחילו לעקוב אחריו, ואז הוא הוזמן לאשדוד. אלישע לוי הזמין אותו - הוא היה מצוין במחנה, הגיע לארץ ולא קיבל הרבה הזדמנויות. אבל כשהוא כבר קיבל הזדמנות, הוא הוכיח את עצמו, ואז כמו שקורה בתחרויות בכדורגל קרה ששבוע אחרי זה הוא לא התלבש. היו לו לא מעט נקודות שבירה ואני הצלחתי עם הרבה שיחות לשכנע אותו להישאר. עוד בליגה ב' אמרתי לו שיהיה קפטן של אשדוד ושחקן מוביל בקבוצה במידה ויחליט להישאר שם. אני מרגיש כמו הגורו שלו, הוא אחת הגאוות הגדולות שלי, אשדוד היא לא התחנה האחרונה שלו".

סופר שחקן

יוסי מזרחי, המאמן שתחת שרביטו שריקי עשה את הפריצה בשנה שעברה מספר: "הוא מקצוען, שחקן טוב, יודע לכבוש שערים. ילד פנטסטי, עתידו לפניו. אם הוא נתן 11 שערים בשנה שעברה זה לא צחוק, הוא יגיע רחוק". יניב עזרן, חברו הטוב, שערק למכבי תל אביב, בטוח ששריקי יגיע רחוק: "עידן עוד יגיע רחוק מאוד. הוא סופר שחקן, וגם חבר טוב. אני בטוח שהוא ימשיך להצליח כי אין דרך אחרת במקרה שלו".

שריקי למד תקשורת ומדעי המדינה במכללת אשקלון, אבל עשה הפסקה בלימודים. "המבחנים לא הסתדרו לי עם הלו"ז של הקבוצה, אני אחזור לזה כנראה השנה", הוא מעדכן. "השנה הייתה לי הצעה לחתום בקנזס סיטי מארה"ב אבל לא קיבלתי ויזה בזמן. אני משחק בקבוצה מצוינת ליד הבית. כשיהיו לי הצעות, ג'קי בן זקן יידע איך לכוון אותי. הקיץ הזה הייתה בי התעניינות כמעט מכל ליגת העל אבל זה לא הבשיל במשא ומתן".

בשבוע שעבר התחתן שריקי עם בח"לתו עדי, אותה הכיר לפני ארבע שנים. "ראיתי אותה באשדוד, התחלתי איתה ומאז אנחנו ביחד". שיהיה במזל. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק