פאר נשארה, לוי בטופ-200

פורסם הדירוג השבועי - הטניסאית הישראלית נותרה במקום ה-18, אובזילר שלא נכנסה לטורונטו התקדמה ל-94. סלע נותר 119, הראל לוי קפץ ל-195, אוקון ל-155

יום שני 13 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

אכזבה לטניסאית הישראלית, ציפי אובזילר ששבה השבוע לסבב כאם טרייה. אובזילר שניצחה סיבוב מוקדמות אחד כשלה בשני כשהפסידה 6:3 ו-6:3 לורורה לפצ'נקו האוזבקית. לפצ'נקו המדורגת 126 בעולם שברה שלוש פעמים את הישראלית ולא איבדה אף משחקון הגשה.

מי שכן תתמודד השבוע בטורניר היא שחר פאר שמדורגת 11 בתחרות. פאר תפתח את הטורניר (פרסים בסך 1.34 מיליון דולר) מול מיכאלה קרייצ'ק ההולנדית שניצחה את אובזילר בטורניר ווימבלדון האחרון.

במידה ופאר תעבור את המשוכה הראשונה היא תפגוש ככל הנראה את טטיאנה גארבין שפוגשת בסיבוב הראשון יריבה מהמוקדמות. אם לא יהיו הפתעות מיוחדות, פאר אמורה לשחק בהמשך הטורניר מול אנה צ'קבטדזה וילנה ינקוביץ', אך לפי התקופה האחרונה שבה נמצאת פאר, נקווה שהיא לא תמעד בשלבים הראשונים.

דיוקוביץ' חזר למקום השלישי, אוקון ולוי התקדמו

אחרי הזכייה בטורניר מונטריאול, חזר נובאק דיוקוביץ' כצפוי אל המקום השלישי כשהוא מחליף מקומות עם אנדי רודיק שירד למקום הרביעי. הפערים של שניהם מהמקומות הראשון והשני עדיין גדולים: פדרר מוביל בבטחה את צמרת הדירוג כשאחריו רפאל נדאל.

מלבד זאת, ג'יימס בלייק האמריקאי קפץ מקום אחד וכעת הוא שמיני בעולם ואילו טומי האס הגרמני ומיקייל יוז'ני הרוסי, קפצו 3 מקומות כל אחד וכעת הם במקומות התשיעי והעשירי בהתאמה.

בגזרת הישראלים, המחבט מספר 2 של ישראל, נועם אוקון, קפץ השבוע 12 מקומות בדירוג העולמי וכעת הוא מתייצב במקום ה-155 בעולם. הבא אחריו בין הישראלים, הראל לוי, עשה קפיצה מרשימה של 35 מקומות וכעת הוא עומד במקום ה-195 בעולם. אצל המחבט מספר אחד, דודי סלע, לא נרשמה השבוע תנועה בדירוג והוא נותר במקום ה-119, שיא הקריירה שלו.

אנדי רם ויוני ארליך שהגיעו השבוע לחצי גמר טורניר המאסטרס במונטריאול שבו למקום השביעי בדירוג הזוגות הטובים בעולם. בכך שבים הצמד הישראלי למאבק הצמוד על כניסה לטורניר המאסטרס ושחזור ההישג משנה שעברה.

פאר לא זזה, אובזילר התקדמה

בקרב הישראליות, נשארה שחר פאר במקומה הנוכחי - 18 בעולם. ציפי אובזילר ששבה כאמור השבוע לסבב קפצה שני מקומות וכעת היא ממוקמת במקום ה-94 בעולם. קרן שלמה קפצה 6 מקומות וכעת היא במקום ה-638 ויוליה גלושקו קפצה 5 מקומות והיא מדורגת כעת במקום ה-1107 בעולם.

בעקבות הזכייה בטורניר לוס אנג'לס ובנקודות הדירוג שהשיגה, קפצה אנה איבנוביץ' למקום הרביעי בעולם, על חשבונה של סבטלנה קוזניצובה הרוסיה שירדה למקום החמישי. פרט לשינוי זה לא נרשמו שינויים בדירוג עשר הנשים הראשונות בעולם.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק