'שחר לא מונע מהצד הכלכלי'

מאמן מכבי חיפה, רוני לוי בתגובה לאפשרות שקולאוטי ישוחרר לטובת מינשנגלדבאך. על העיכוב בחתימת חוזהו של ארבייטמן: הוא לא הולך לשום מקום. קרוסה יכלל בסגל לשבת

יום שני 13 אוגוסט 2007

מאמן מכבי חיפה, רוני לוי התייחס אתמול באתר הרשמי של הקבוצה לשינוי המשמעותי שחל בסגל הקבוצה בימים האחרונים.

בנוגע לשינוי הראשון שחל בקבוצה שבו חביאר דירסאו שוחרר ויעבור למכבי פ"ת או מכבי ת"א, אומר לוי: "נכון לעכשיו זה המהלך הראשון שלנו לשדרג הסגל הקיים כאשר במקומו של דירסאו צפוי כבר מחר לנחות קשר פלמנגו פאוליניו". אחרי השחקן מחזר המאמן בשנתיים האחרונות. גורמים בקבוצה מספרים שאיכותו של פאוליניו תשדרג משמעותית את הקבוצה והיא עולה בכמה רמות על חביאר דירסאו.

בעניין השמועות לגבי עזיבתו הקרובה של החלוץ שלומי ארבייטמן, אמר לוי: "שלומי ארבייטמן לא משוחרר ולא הולך לשום קבוצה אחרת". ארבייטמן אמר לפני כיומיים שחוזהו ייסגר כבר השבוע והוא מעוניין להישאר במכבי חיפה.

בנוגע לקשר הפולני המאכזב לוקאש סורמה, צפוי להגיע לו מחליף שבחיפה בודקים שתי אופציות. האחת היא קפטן נבחרת סלובניה, נסטיה צ'ך והשני רנאטו, עליו אמר לוי: "הוא שחקן מוכשר מאוד, אנו חושבים עליו אבל מדובר בהשקעה גדולה ששחר צריך להתאמץ וייתכן כי יילך למהלך הזה".

דייגו קרוסה שנחת בארץ לפני שבוע חתם בקבוצה לשנתיים הקרובות וצפוי כבר להיכלל בסגל הקבוצה למשחק הליגה הראשון בשבת מול בני סכנין.

החלוץ רוברטו קולאוטי שצפוי לעבור למינשנגלדבאך מהליגה השנייה בגרמניה צפוי לקבל תשובה סופית מיעקב שחר בנוגע לאפשרות שעסקת העברתו לקבוצה הגרמנית תיסגר כבר השבוע. חוזהו של קולאוטי מוערך בכ-300 אלף יורו לעונה כשמדובר בחוזה לשלוש שנים.

על עזיבתו הצפויה של קולאוטי אמר לוי: "שחר אינו מונע מהצד הכלכלי. אם קולאוטי היה מבקש להישאר במכבי, שחר היה משאיר אותו ללא היסוס, גם אם הוא יודע שבסוף העונה הבאה הוא לא ירוויח עליו. כאחד שהביא אותו לישראל והיה שותף להפיכתו להצלחה גדולה, קיימת מלחמה גדולה בתוכנו. האם לעצור את התפתחותו או לקבל שחקן ממורמר ומצד שני, טובתה של הקבוצה. רק הנשיא יכול להחליט בנושא כל כך מסובך. אם קולאוטי יעזוב, לא מן הנמנע שנלך על חלוץ זר".

במידה ואכן קולאוטי יעזוב לטובת מינשנגלדבאך, עסקת העברתו של גולן לחיפה תואץ. בנושא הזה אמר לוי: "גולן צריך לדעתי להיות במכבי חיפה בכל מקרה, בשלב כזה או אחר, כי מלאי השחקנים הישראלים הטובים מצומצם".

גורם במכבי חיפה אמר שבמידה וגולן לא יגיע כעת לקבוצה הוא יגיע בחודש ינואר עם פתיחת חלון ההעברות כל זאת במסגרת עסקה עתידית שמתכננת הקבוצה להעברתו של גולן לאנגליה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק