הגביע של שלמה

סיפור לשבת: עד היום נהנים בהפועל כפ"ס להיזכר בגמר הגדול של עונת 1975. הקבוצה של שלמה שרף עשתה היסטוריה כשהניפה גביע ראשון בתולדות המועדון

שבת 06 יוני 2009
אשר גולדברג

בהפועל כפ"ס לא מתכוונים לשכוח את התואר הראשון בו זכה המועדון. בשנת 1975זכתה הפועל כפר סבא בתואר הראשון של המועדון  לאחר שקטפה את גביע המדינה. בחצי הגמר ניצחה כפר סבא בדו-קרב פנדלים את הפועל ת"א בגמר ניצחה את בית"ר ירושלים בתוצאה 1-3, כאשר את השערים לכפר סבא כבשו יורם מור (שני שערים) ויצחק שום. 

מאמן הקבוצה היה שלמה שרף,ואת הגביע הניף הקפטן, אברהם מרצ'ינסקי. המשחק שהתקיים בבלומפילד הכניס את המועדון לרשימת הקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי.

הפסד ברבע הגמר

כאמור, שלמה שרף היה על הקווים בעונה בה זכתה הפועל ב"ש באליפות. אחרי המשחקים בשלב שמינית הגמר בהם הדיחה הפועל כפ"ס במפגשים כפולים את הפועל ר"ג, החלו השוער, יניב נוסובסקי, ויואב אברוצקי לרקום בצוותא את חלום הזכייה בגביע  המדינה. החלום הדביק את השחקנים, אך בשלב רבע הגמר היה נדמה שהסיפור נגמר לאחר הפסד בקטמון להפועל י-ם 3-1.

אבל במשחק הגומלין שהתקיים במגרש הישן ליד בית החולים מאיר, ניצחה כפ"ס,0-2 והעפילה לחצי הגמר מול הפועל ת"א אותה עברה אחרי תיקו 0-0 בתום 120 דק' ודו קרב מהנקודה הלבנה.

בגמר המתינה בית"ר י-ם שרק הקפאת הירידות בגין פרשת חקירות שחיתות בכדורגל (כן, כבר אז התחילו הפרשיות העגומות) השאירה את הקבוצה בליגה העליונה.בבית"ר י-ם הבריק באותם ימים אורי מלמיליאן ולצידו, דני נוימן, סורינוב, ויקטור לוי וארצי בן-יעקב.

20 אלף צופים הגיעו לבלומפילד, כששופט המשחק היה משה אשכנזי.

הרכב הפועל כפ"ס כלל: נוסובסקי, דריקס, מור, אברוצקי, אינשטיין, אלמוג, שום, פוגל, פוס, רוגק, מרצ'ינסקי.

בית"ר י-ם עלתה עם: סורינוב, חכם, ג'אני, לוריה, משה כהן, נוימן, מלמיליאן, ויקטור לוי, בן-יעקב, שריקי, סאבו.

הלפתן מגיע

שחקני כפ"ס נשבעו שלא חוזרים לעירם בלי גביע המדינה ואכן, כבר בדקה ה-14 כבש הבלם , יורם מור, שער יתרון לכפ"ס ששיחקה בהקרבה והייתה הקבוצה הטובה על המגרש.לקראת סיום נסוגה כפ"ס לאחור ובדקה ה-80 שילמה ביוקר כאשר הצעיר,שריקי, שהגיע מרמלה, איזן את התוצאה ל-1-1. כפ"ס חזרה למערך ההתקפי ודחקה את הגנת בית"ר לאחור - בדקה ה-84 זה השתלם לאחר שער ניצחון של יורם שעלה כל הדרך מההגנה כדי להכניע את יוז'י סורינוב,1-2.

הלפתן הגיע בדקה ה-88 כפי שמספר שלמה שרף: "הכדור היה על נקודת הקרן והגיע ליצחק שום. הוא כדרר ועבר לפחות 7 שחקנים של בית"ר י-ם לפני שבעט לרשת וקבע את תוצאת המשחק".
 

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק