הבייבי של שום

דווקא בגיל 36 הפך דוד אמסלם לשחקן הדומיננטי ביותר בשורות האלופה. המאמן שום פשוט מאוהב בו וכל השחקנים נהנים לתת לו כבוד. איך הפך דוד אמסלם לשחקן הספסל החשוב במדינה?

יום שלישי 14 אוגוסט 2007
אסף שקד

בעוד פחות מחודש יחגוג דוד אמסלם 36 אביבים ודווקא בגיל ה'מופלג' והקצת מבוגר, הפך אמסלם לשחקן הדומיננטי ביותר בבית"ר ירושלים.
איך זה קרה? אז ככה - מיד עם הצטרפותו של המאמן יצחק שום למערכת, נוצרה מערכת יחסים מיוחדת מאוד בין המאמן לבין הקפטן החדש. שום מעריך מאוד את אמסלם והפך אותו אט אט לדמות הכי דומיננטית בקבוצה. 

 הרומן בין השניים החל אי שם לפני 15 שנה כשאמסלם היה שחקן צעיר בנבחרת האולימפית ושום היה המאמן שלו: "אני זוכר את דוד כשהוא היה ילד", מספר יצחק שום, "אימנתי אותו בנבחרת האולימפית כשהוא הגיע אליי והנה עכשיו לקראת סוף הקריירה שלו יוצא לי לאמן אותו שוב, זה סגירת מעגל בשבילי".

המינוי לקפטן היה טבעי לחלוטין, אמסלם השחקן המבוגר והוותיק ביותר בבית"ר ירושלים קיבל את סרט הקפטן באופן חלק והפך במהרה לאבא של השחקנים הצעירים, ולחוט המקשר בין יתר שחקני הקבוצה להנהלה. 

את הפיקוד שתפס אמסלם היה ניתן לראות היטב במהלך מחנות האימונים שקיימה הקבוצה באוסטריה והולנד. אמסלם היה האחראי על כינוס השחקנים, על הנאומים לפני הארוחות ועל כל דבר שקשור בארגון הקבוצה, בצוותא עם המנהל מנחם נידם. שחקנים בקבוצה רוחשים כלפיו כבוד עצום, ולא משנה אם מדובר בשחקן שעלה מהנוער או בשחקן וותיק, דוגמת שמעון גרשון.

אין תחליף לניסיון

על המגרש המצב פחות מזהיר - אמסלם איבד העונה את מקומו בהרכב ליואב זיו שמסומן כמנהיג הבא של בית"ר ירושלים. במהלך מחנה האימונים בהולנד עוד תורגל אמסלם בהרכב והיה דומיננטי מאוד גם על המגרש. אלא שמיד עם סיום המחנה- בזמן שהיה עם חבריו על הטיסה בחזרה לישראל, הודיע הצוות המקצועי כי המגן כריסטיאן אלברז חתם בקבוצה. עבור אמסלם ההחתמה של הצ'יליאני גרמה לכך שמקומו בהרכב כבר לא מובטח, אך למרות זאת לא נשמעו כל תלונות מכיוונו.

אמסלם יכול העונה להפוך לאחד השחקנים החשובים ביותר בבית"ר ירושלים. נכון, את מרבית זמנו הוא צפוי להעביר על הספסל, אך את הניסיון שיש לו אף אחד אחר לא יכול לקחת ממנו. 

אמסלם יכול להתעודד מהעובדה כי גם במהלך שלוש השנים האחרונות הוא התחיל את העונה על הספסל ולאחר מכן זכה למקום בהרכב. לכן  ייתכן שהתמונה תחזור על עצמה בשנית בעיקר לאור העובדה שהוא המנהיג של הקבוצה והרצון העז שלו לזכות בדקות משחק, הוא פשוט אדיר. 

על כתפיו של אמסלם תיפול אחריות גדולה מאוד, כקפטן של בית"ר ירושלים וכשחקן הוותיק ביותר שלה. הבחור יצטרך לעמוד מול הקשיים שעלולים להיווצר במהלך העונה, לגשר בבעיות שיוצרו בין השחקנים להנהלה וכמובן להכניס את ההתלהבות והרוח הבית"רית שאותה הוא מכיר יותר הכי טוב מכולם.

צילומים: בית"ר.נט

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק