מתחילים מאפס

מה לעשות, אבל מקבוצת הנוער של בית"ר ירושלים שזכתה בסוף העונה בדאבל היסטורי, נשארו רק שלושה שחקנים בולטים וגיא עזורי אחד. פרוייקט TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם בית"ר ירושלים

יום שלישי 14 אוגוסט 2007
אסף שקד

 רפרוף מהיר בסגל החדש של קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים מגלה מספר גדול מאוד של שחקנים חדשים בסגל של גיא עזורי, ובמילים אחרות קבוצה חדשה לחלוטין שחייבת להיבנות מהיסוד.

את העונה שעברה ייזכרו במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים כעונה הטובה ביותר בתולדות המועדון - דאבל עם קבוצת הנוער ומספר גדול של שחקנים שהתברגו בקבוצות ליגת העל, הפכו את מחלקת הנוער של הקבוצה לאחת המפוארות שהיו בכדורגל הישראלי. אלא שמיד עם סיום העונה התפרקה הקבוצה כשמרבית השחקנים סיימו גיל נוער ומצאו בית חדש. חן עזריאל כוכב נבחרת הנוער עלה לקבוצה הבוגרת כמו הבלם שמוליק קוזוקין והמגן שי חדד. גם הקפטן אבי ריקן שהושאל למכבי הרצליה ושי ניסים שהדרים ל-מ.ס אשדוד, עזבו את ירושלים. שחקנים נוספים שעזבו: בן פישמן עבר להפועל ירושלים וירדן אזולאי לעירוני ראשל"צ.

הזדמנות לשחקני הספסל

שלושה שחקנים בלבד נשארו בקבוצת הנוער לעונה שלישית ואחרונה. הקפטן החדש של הקבוצה- הבלם מתן בראשי, ניסה את מזלו בבני לוד- אך לאחר מסכת השפלות חזר לעונה נוספת בקבוצה הנוער, גיא עזורי שמינה אותו לקפטן בונה עליו המון לעונה הקרובה. חיזוק נוסף בחוליית ההגנה יהיה בדמותו של המגן הימני יונתן זדה שכבר היה רגל וחצי באשדוד, אך בסופו של דבר לא קיבל את החוזה המיוחל וחזר לקבוצת הנוער. גם השוער אריאל הרוש שהספיק להתאמן עם הקבוצה הבוגרת במסגרת מחנות האימונים, במקביל להיותו השוער הראשון של קבוצת הנוער, נשאר בנוער של בית"ר וישמש גם כשוער השלישי של הקבוצה הבוגרת.
בנוסף לשלושה, מספר שחקנים נוסף יפתח את העונה השנייה שלו בקבוצת הנוער. מדובר בשחקנים שאשתקד היו בעיקר שחקני ספסל, אך לאור ההתחדשות- יזכו כעת למקום בהרכב והיו וירכיבו את הקבוצה החדשה של עזורי.

הקשר דן אביינדר כבר הספיק בעונה שעברה לכבוש מספר שערים מכריעים ובירושלים מסמנים אותו כשחקן הבא שימצא את מקומו בליגת העל. אביתר ברוכיאן האח של אבירם, חזר להתאמן עם הקבוצה ויהיה גם אחד מהשחקנים הדומיננטיים בה. 

שני שחקנים נוספים שצפויים לבלוט במהלך העונה יהיו המגן טל בן כליפא והחלוץ טל משעלי. השניים מסומנים כ"הבטחה" כבר 5 שנים וכעת הם ינסו לעשות את הפריצה שכולם מחכים לה.

עזורי ממשיך לעוד עונה

בצוות המקצועי לא חלו שינויים והמאמן גיא עזורי שהפך למאמן הטוב ביותר בליגת הנוער, ימשיך להדריך על הקווים גם העונה. גם עוזר המאמן סמי מלכה ממשיך לעונה נוספת כשהחיזוק מגיע מכיוון מאמן הכושר החדש- משה חיון, שקרע במהלך הקיץ את שחקניו באימוני כושר שלא היו מביישים יחידה מובחרת בצבא.

הקבוצה חזרה לפני כשבוע ממחנה אימונים בגרמניה שהוגדר כמוצלח. מה הסיכויים לשחזר את האליפות והגביע מהעונה שעברה? כנראה שהשנה הם יהיו נמוכים מאוד. העובדה שזוהי קבוצה חדשה ובעיקר העובדה שמרבית שחקני ההרכב סיימו גיל נוער, תפגע במכונה המשומנת שבנה גיא עזורי. אומנם הרמה של הליגה ירדה והדבר ישחק לטובת בית"ר ,אך העונה הקבוצה תצטרך קצת להזיע אם ברצונה לשמור לפחות על אחד מהתארים של השנה שעברה.

צילום: בית"ר.נט 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק