ממיאמי באהבה

משה סיני נהנה לפרגן ('הוא חייב לקבל הכרה') ויצחק שום מתמוגג ('פשוט מנהל מעולה') – תכירו את אלי טביב, המיליונר ממיאמי. פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם הפועל כפר סבא

יום רביעי 15 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

מאוד מאוד יודעים על אלי טביב, הבעלים של הפועל כפר סבא מאז אמצע שנות התשעים. טביב שחי בדרך כלל דווקא במיאמי הרחוקה הפך בשנים האחרונות לאחד ההבעלים השקטים בליגה ואנחנו נסינו לפענח אותו.

 משה סיני חברו הטוב של טביב מספר לנו על הבעלים של הקבוצה מהשרון: "אני חושב שאחרי הרבה שנים אלי טביב קיבל הכרה על התרומה שלו לקהילה ולהפועל כפר סבא בפרט. אלי הוא אדם שעושה דברים בצורה שקטה, יעילה ויפה. אני שמח שסוף סוף הוא קיבל הכרה גם בארץ וגם בכפר סבא. הוא שם הרבה כסף בכפר סבא. מאז שקנה אותם הוא משקיע ומשקיע. אין שם בעיות כספיות, הקבוצה עוברת בבקרה התקציבית בצורה הכי חלקה ובהירה, והכול בזכותו. בכפר סבא יש קבוצה טובה, אבל מרכז טבלה זה המקום שלהם כרגע. אי אפשר לדעת מה יהיה בעוד שנתיים-שלוש".

גבי קצרה, המנכ"ל של טביב בכפר סבא ונחשב ליד ימינו של האיש שחי במיאמי, מספר: "אני מרגיש מצוין לעבוד עם אלי. כבר שבע שנים אני עובד איתו בקבוצה, הקבוצה זה כמו הבייבי שלו. הוא אוהב אותה אהבה של אוהד, ומשקיע בה מיליונים כדי לשמור את כפר סבא בין 12 הקבוצות המדוברות בליגת העל. הייתה תוכנית עבודה לפני שלוש שנים להביא את הקבוצה תוך חמש שנים לאמצע טבלה ומעלה, ולגרום לעסק שיהיה יציב ויספק הנאה לאוהדים. אנחנו כרגע מתחילים את השנה הרביעית בתוכנית הזאת ואנחנו מקווים מאוד להמשיך ולעמוד בה ולהתקדם כלפי מעלה במעלה הטבלה. נשמח אם בעל בית ימצא קצת יותר זמן כדי להינות איתנו כאן.

"הוא מגיע פעמיים בשנה בחגים, בראש השנה ובפסח. הוא גר במיאמי ביץ', וכל המי ומי גרים איתו בבניין - שחקני אן.בי.איי, כוכבי קולנוע, אנשי עסקים. הוא שם בעסקי הטקסטיל והנדל"ן. הוא עוד מעט בן 40, גרוש ויש לו בן ובת, הילדים גרים בארץ".

להצדיע לו

מאיר פניג'ל, אקס בית"ר, מכיר את טביב מהאפיזודה האמריקאית בחייו. חשוב לציין  כי טביב הוא חבר טוב יותר של האחים שאול ומאיר לוי ששלטו בבית"ר לפני עידן גאידמק: "אלי טביב בחור טוב מאוד, גבר לעניין, אצלו מילה זה מילה. הוא בחור שהגיע משום מקום לאימפריה ענקית בארצות הברית, עשרות או מאות חנויות יש לו והוא מחזיק הרבה ישראלים, תורם לקהילה ואדם צנוע מאוד. בכדורגל הוא שם הרבה מאוד כסף, הוא לבד, אף אחד לא עוזר לו. אני חושב שצריך להעריך אותו על מה שהוא עושה שם בכפר סבא. עכשיו הוא הביא אותם לשגשוג, הם התייצבו, ויהיו בליגת העל הרבה שנים. הוא בחור טוב, נכס לקהילה ושכפר סבא יצדיעו לו.

"האחים לוי, שהיו הבוסים של בית"ר, וחיים בניו יורק, הם חברים טובים מאוד שלו באמריקה, אבל כשנכנסו לבית"ר לא שאלנו אותו מה דעתו, הוא גם לא עזר עם טיפים כי לא היה צריך".

יצחק שום, איש כפר סבא, חותם את הסיפור: "הוא הגיע לכפר סבא כשהרבה אנשים חששו, אבל בסופו של דבר הוא הוכיח שכפר סבא עשו עסק טוב כשהוא קנה אותם. הוא מנהל אותה בצורה הטובה ביותר שאפשר, וממה שאני רואה ועוקב, וגם כשאימנתי שם, הם מתנהלים בצורה מקצועית ומקצוענית וכל הכבוד לו. הישגים? בכדורגל הכול אפשרי, אבל כפר סבא יודעת את מקומה. היא משחקת כדורגל טוב, ומעבר לזה כמעט ולא שומעים על בעיה שיש בכפר סבא ובעניין הזה כל הכבוד לו ולגבי קצרה". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק