ככה לא מקבלים זרים

מנג'ר רדינג האנגלית, סטיב קופל, יצא בקריאה להגביל את כמות השחקנים הזרים שמשחקים בקבוצות הפרמייר ליג בטענה שמדובר בפגיעה עתידית בנבחרת האנגלית. שר הספורט של אנגליה מӡכים עם קופל

יום רביעי 14 נובמבר 2007
אבי יופה

ימים ספורים לפני שהכדורגל האנגלי יעמוד באחד מרגעיȠהאמת שלו, קיבלה הפרמייר ליג מהלומה קטנה, שבאה דווקא מבית. מנג'ר רדינג, סטיב קופל, יצא היום בדרישה שהתאחדות הכדורגל האנגלית תגביל את מספר השחקנים הזרים שמשחקים בקבוצות, כך פורסם הבוקר בתקשורת האנגלית. 

קופל מציע להעביר הנחיה, שתקבע כי על כל הקבוצה בפרמייר ליג לכלול לפני משחק לפחות שחקן אנגלי אחד בהרכב הפותח. 

ההודעה של קופל מגיעה אחרי ההפסד של קבוצתו בשבת לארסנל משופעת השחקנים הזרים, בתוצאה 3:1. בשורות התותחנים שיחק רק אנגלי אחד, תיאו וולקוט, שעלה כמחליף, מה שייתכן והעלה תהיות במוחו של קופל. המנג'ר מצידו דוחה את הטענות כי הודעתו הגיעה מטעמים גזעניים ושבסך הכל מדובר ברצון שלו לראות את הנבחרת האנגלית מצליחה. 

"אנחנו משחקים בליגה האנגלית הבכירה, בדגש על אנגלית ואין לזה שום קשר לגזענוߪ", סיפר קופל, "אנחנו משחקים בליגה האנגלית ובכל זאת מרבית הקבוצות הבכירות מחזיקות סגלים עם מספר מצומצם מאוד של שחקנים מקומיים. אנחנו חייבים להגן על ההתפתחות שלנו. אני מודע שיהיו כמה מועדונים שיתנגדו להחלטה, אבל זה משהו שחייב להתבצע", סיכם המנג'ר. 

שר הספורט של אנגליה: "להקים ועדת חקירה"

כמה שעות אחרי הקריאה של קופל, הגיע תורו של שר הספורט הבריטי, גארי סטקליף, לומר את דברו בנושא השחקנים הזרים שמשחקים באנגליה. 

סטקליף הߡכים עם הטענות של קופל וקרא להקים ועדת בדיקה, שתבחן האם השליטה של שחקנים זרים במועדונים האנגלים, היא שעומדת מאחורי ההופעות הכושלות של הנבחרת האנגלית. 

עוד הוסיף השר, שלא קיים איזון נכון בסגלי הקבוצות וכי יש להקים ועדה שתדאג לכך ששחקנים מקӕמיים יזכו לקבל ייצוג הולם יותר בפרמייר ליג. 

סטקליף אגב, כבר יצא בעבר נגד המדיניות בפרמייר ליג, כשתקף את השכר המופרז לטענתו אותו מקבל בלם צ'לסי והנבחרת האנגלית, ג'ון טרי, שעומד על 130 אלף לירות שטרלינג בשבוע.

תגובות

טלספורט בפייסבוק