ככה תעודדו את ישראל

גם כלי התקשורת האנגלים לתגייסים למאבק הלאומי ומגישים היום לאוהדי הממלכה שיגיעו לישראל מדריך, שמסביר על השחקן המוביל של הנבחרת של קשטן, אילו שירי עידוד לשיר ומה כדאי לאכול אחרי המשחק

יום רביעי 14 נובמבר 2007
אבי יופה
ישראל תפגוש בשבת את רוסיה ואנגליה כמרקחה. אתר האינטרנט "סקיי ספורט", הצטרף לקמפיין התקשורתי סביב הסיכוי האחרון של נבחרת אנגליה להעפיל ליורו ופרסם היום מדריך לאוהד האנגלי שיתמוך בישראל, בין אם פיזיתĠבאצטדיון, או בשידור הישיר בטלוויזיה הבריטית.  המדריך מחולק למספר קטגוריות, בין היתר: השחקן המוביל, המאמן, רגע השיא ועוד. 

השחקן שאמור להיות הכוכב של נבחרת ישראל, כך לפי אנשי סקיי, הוא החלוץ, רוברטו קולאוטי. "אם מישהו יבקיע נגד ۨוסיה, זה כנראה יהיה קולאוטי", נכתב,  "החלוץ האגרנטינאי במקור כבש שישה שערים בשמונה הופעות בנבחרת, אבל נאלץ להחמיץ את מרבית המשחקים במוקדמות היורו, בשל פציעה". 

בקטגוריית המאמן ישנו הסבר קצר על דרור קשטן, עם דגש על כך שהחליף את אברם גרנט בעמדת מאמן הנבחרת. כמובן שמוזכר שם, שקשטן הוא המאמן הישראלי המצליח ביותר בכל הזמנים, שהעפיל בין היתר עם הפועל תל אביב לרבע גמר גביע אופ"א. 

גם מוטל'ה שפיגלר מוזכר על ידי כותבי סקאיי, שלא שוכחים לפרגן למלך השערים שߜ הנבחרת, שמחזיק בתואר למרות שפרש לפני שלושים שנה. 

הקטע הפיקנטי מגיע דווקא בסוף, שם מבקשים מכל אוהד שיגיע למשחק, שישיר את שיר העידוד הנכון: "אל, אל, ישראל". אחרי העידוד, שולחים הכתבים האנגלים את האוהדים לאכול את המאכל הלאומי של ישראל, פלאפל. שם מציינים כי מדובר, באופן לא מפתיע, במאכל מטוגן בשמן עמוק, שאפשר "להוריד" אותו, כהגדרת האתר, עם תה בטעם מנטה, או קפה בוץ.

תגובות

טלספורט בפייסבוק