ספאחיה וגרשון דווקא מפרגנים

מה אומרים יריביו של צביקה שרף לקראת המשחק הערב מול בלגיה: אבנר קופל, דייויד פדרמן, מיקי ברקוביץ, נבן ספאחיה ופיני גרשון, על שרף המאמן, שיעלה הערב למשחק החשוב

יום רביעי 15 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

מאמן הנבחרת צביקה שרף, שועל כדורסל וותיק במשך השנים, צבר יריבים רבים ומעניין לשאול מה דעתם על שרף, לפני המשחק המכריע הערב (19:00) נגד בלגיה והאם הם מייחלים לכישלונו הערב.

אבנר קופל ממנהלת הליגה, הוא אחד היריבים המרים של שרף. קופל אמר היום: "אני מאחל לנבחרת בהצלחה זה נכון שהיחסים עם צביקה הם לא ירח דבש, אך חילוקי הדיעות הם מקצועיים ולא אישיים, אני בעד כל דבר שיעזור לכדורסל ואם צביקה יקח אותנו לאליפות אירופה אז בכבוד, שימשיך ויצעיד את הכדורסל קדימה, כולנו נרוויח מזה ואין טעם לעשות שיקולים אישים של רווח והפסד".

נבן ספאחיה, שצביקה ירש את מקומו במכבי, הותקף ע"י צביקה שרף השקם וערב בתקשורת וטען שהמאמן לא היה צריך להגיע לתפקידו, הנהלת מכבי השתכנעה ומינתה את צביקה במקומו. ספאחיה אמר: "אני וצביקה חברים כבר 16 שנה וזה שהוא התקיף אותי קשות בעונה שעברה לא גורם לי לרצות במפלתו, הן במכבי והן בנבחרת אבל שיזהר מבלגיה, זו נבחרת מוקש, אני רוצה שישראל תנצח אבל זה לא יהיה פשוט".  לגבי מכבי אמר: "אני מאחל לצביקה ועודד בהצלחה ואשאר אוהד שלהם".

מיקי ברקוביץ', שעוד בימיו כשחקן לא בדיוק הסתדר עם שרף: "בגמר גביע אירופה בלוזאן מול מילאנו, היה שיוויון ובשניות האחרונות התחננתי לצביקה שיעלה אותי מהספסל אבל הוא לא  העלה אותי והפסדנו. אם הוא היה מרכיב אותי הייתי קולע את סל הניצחון ולפחות היה לו את גביע אירופה. אחרי כל זה הוא לקח אותי אליו הביתה וסיפר לי שאני לא ממשיך במכבי וזה בגלל שהם קנו באמריקה שחקן שיכול להחליף אותי בשם לייזי גורדון.  את הסוף כולם יודעים, אבל זו היסטוריה, אני באמת מאחל לצביקה הצלחה הערב, רק שיזכור שניצחון הערב לא יספיק וצריך לנצח בהפרש. כדאי שידאגו מהערב להפרש, אחרת לא נעלה, שאני שיחקתי היינו מפרקים את הבלגים 20 הפרש, כי אז הם היו דרג שני באירופה והיתה קבוצה בשם אוסטנד שגם אותה היינו מביסים".

גם דייויד פדרמן מהנהלת  מכבי ידע סיכסוך קשה עם צביקה. 10 שנים לא דרכה כף רגלו של שרף במכבי בגלל הסיכסוך עם פדרמן, שרצה במכבי את עדי גורדון כשחקן ואת עופר שלח כיועץ מקצועי למאמן. פדרמן אמר הבוקר: "אני נמצא בחו"ל ולא אגיע לנבחרת אבל יש לי הרגשה שישראל תנצח בגדול, אני לא יודע מה צביקה עושה בנבחרת ,אבל במכבי הוא עושה עבודה מצויינת ואני שמח שהוא חזר, נראה לי שנצליח איתו".

פיני גרשון, היה חברו של צביקה, וגדל איתו בילדות בדרום ת"א. השניים היו חברים טובים אך כשהפכו למאמנים מקצועיים הם הפכו ליריבים, עד שפיני יצא נגד שרף בעיתון ומאז אין סיכוי לסולחה.  גרשון אמר: "אני בעד שהנבחרת תצליח ושהכדורסל הישראלי יצליח. הייתי בעד שצביקה יגיע לנבחרת ואני חושב שהוא מאמן  ראוי אני מאחל הצלחה לצביקה ולנבחרת הערב מול בלגיה ומקווה לתוצאה טובה". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק